Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az enyhén emelkedett prolaktin...

Az enyhén emelkedett prolaktin szint okozhatja a tesztoszteron enyhe emelkedettségét?

Figyelt kérdés
Végre van egy orvosom, aki elküld a megfelelő kivizsgálásokra a és a hormonvérvételek eredménye alapján prolaktin szintem magas ( 6. nap 27,7 , 26. nap 37,7 felső rref.: 20,7), valamint a tesztoszteronom is enyhén magas ( 3. nap 2,07, 26. nap 2,27 felső ref.:1,96). Valószínű elkezdjük majd a Bromocriptint és az a kérdésem, hogy ha az hatni fog, akkor van esély arra, hogy az emelkedett tesztoszteron miatti szőrösödési tünetek is csökkeni fognak? Valakinek volt ilyen? Ezek után javulnak majd az esélyek a babára?

2013. ápr. 26. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek a tünetek és laboreredmények a PCOS/IR miatt voltak. Bromot kaptam és metformint. Most babás vagyok :)
2013. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is konkretizálódni látszik a PCO. IR-t még nem néztünk ( cukrom mindig jó, elhízva nem vagyok, persze majd azt is megnézzük). De jó, hogy neked összejött :) Kicsit elkezdtem visszakapni a hitemet.
2013. ápr. 26. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az semmit nem jelent IR szempontjából, hogy el vagy-e hízva. Rengeteg csontsovány IR-s van, köztük én is. A cukor önmagában nem elég támpont a betegség fennálásának megítéelésben, az azonban rossz jel lehet, ha a terhelt érték az éhgyomri alá esik (az orvosok egy résézt viszont ez nem érdekli, mert határértéken belül van). Mindenképpen nézess inzulint is. Egyébként szerintem a prolaktin és a tesztoszt. között nincs összefüggés.
2013. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen nézetek. Jövőhéten megyek és már íratom is a beutalót. Az is olyan, hogy 3X vesznek vért egymás után meghatározott időközönként?
2013. ápr. 26. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van PCO akkor egyértelműen attól van az emlekedett prolaktin. Nálam is igy volt. Ha a PCOS kezelve van javul a többi és lesz baba is. Van akinek sikerül spontán van akinek nem. Ezt nem tudják megmondnai miért van igy, Én most az aviva tornában reménykedek nagyon hátha az segít rajta ugyanis rengeteg jó tapaszatlatot láttam hallottam.
2013. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és az hogy vékony vagy semmi nem jelent, Sokan vagyunk igy én 50-52 Kg vagyok, nincs szörösödésem sem és hajhullásom sem. Sok tünet nincs ami elvileg lehetne. mondjuk nekem nagyon enyhe IR-em van, sőt az első terhelésnél még nem is volt. Viszont a policiszták ezer éve ott vannak és a ciklusom sem volt soha beállva, még igy kezelés mellett sem.
2013. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem legalább szabályos 28 napos ciklusaim vannak. UH-val követve van amikor PÉ is van. Ezért bízok. Mást úgysem lehet. Aviva tornáról én is sok jót hallottam, de még nem próbáltam.
2013. ápr. 26. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!