Milyen vitaminokat kell a terhessegkor szedni?

Figyelt kérdés
ami kimondottan terhessegre van azt szedem,de ez mellett kell mast is szedni,pl.magne b6 v rutascorbin??azt ne irjatok h kerdezzem orvosom mert kulfoldon elek es itt nem foglalkoznak azzal h a terhesvitaminon mast is kene szedni.azert is kerdezem mert volt 2 vetelesem.
2013. jún. 6. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
folsavat szedj. Mg-ot csak ha göecsölgetsz.
2013. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és vasat. az sokaknak kell.
2013. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Folsavat mindennap szedj.melyik vitamint szeded egyébként? Omega 3 sem árt,ha van
2013. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pregnacare vitamint szedem.
2013. jún. 6. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:
A folsavat a 12. hétig kell szedni. Ha szedsz terhesvitamint, akkor a 20. héttől elég csak heti 2-3szor szedned. A vas akkor kell ha vérszegény vagy, magnézium meg ha sokat keményedik a hasad, görcsölsz.
2013. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lamakid333 ***** válasza:

Szia!


Egyetértek az előzzem szólóval, 12-ik hétig Folsav a terhesvitamin mellé. 20-ik héttől nagyon ajánlott a Calcium és Vas szedése is. Magnéziumot csak akkor ha sokat stresszelsz, és emiatt bekeményedik a pocak. Kamilla tea még segíthet az ellazulásban, de nálunk csak ennyi kellett, és ez mind bevált. De minden attól függ milyen terhes vitamint szedsz. Nálunk Femibion 400, majd később váltottunk Femibion 800-ra.

2013. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a centrum terhesvitaminját szedem, a doki azt mondta nem is kell más... néha megiszok 1-1 kálcium pezsgőtablettát vagy magnéziumot (azt már nem mert úgy hallottam utolsó hónapban nem szabad). 36 hkm
2013. jún. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Alapból jó, ha terhesvitamint szedsz. Én is azt tudom ajánlani, mint a többiek, csak annyit akartam hozzátenni, hogy a jó ha szed vasat az ember, de csak ha indokolja a vérkép, mert szorulást okozhat. Ugyanez van az kamillateával. Orvosi székfűnek is hívják, nyilván ha valaki ritkán használja nem gond, de a rendszerességgel okozhat problémát. Én is elkezdtem buzgón kalciumot szedni, és éppen itt olvastam, hogy meszesítheti a méhlepényt, és a kutacs összenövést gyorsítja. Ennek nem jártam még alaposabban utána, de lehet benne valami. Mg keményedésre, C vitamin orrvérzésre, +újabban az omega3-at javasolják, de nézd meg a terhesvitaminodban lehet van, és ha van benne nem feltétlen kell belőle plusz.
2013. jún. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

20 hetes vagyok, amiket szedek: neo-ferro-folgamma, nagyon jó, vas és folsav van benne, kálcium, C-vitamin, kétnaponta terhes vitamin és magne B6.


20 h ikres km

2013. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
KOSZONOM SZEPEN A SOK VALASZT ANYUKAK!!
2013. jún. 7. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!