Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szabálytalan ciklusban mekkora...

Szabálytalan ciklusban mekkora az esélye a teherbeesésnek a későbbiekben? TSH-m is problémás, jelenleg kivizsgálás alatt áll, lehetséges, hogy ennyire befolyásolja a ciklusomat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egy ilyen oldalon kell megvitatni az egészségügyi problémáimat, de mindenképpen kiírom, hátha valaki hasonló cipőben jár. A helyzetem a következő: 23 éves vagyok, 10 éve menstruálok. A 10 év alatt sosem rendeződött a ciklusom, nagyon hosszú, 30-47 nap között szokott megjönni. Nőgyógyásznál nagyon sokszor jártam, szervi eltérés nem mutatható ki, PCOS, endometriózis, IR gyanúja sem merült fel, a hormonpanelem, a ciklus 3. napi hormonszintjei a legutolsó vizsgálatomon is referenciák belüliek, viszont sok kérdésem lenne…

Az eredményeim:

TSH: 4,4 0,5-4,7

LH: 7,30 1,9-12,5

FSH: 9,60 2,5-10,2

PROLAKTIN: 454,0 59-619

ÖSZTRADIOL: 96,6 71,6-529,2

PROGESZTERON: 1,15 <4,45

TESZTOSZTERON: 0,650 0,290-1,210

Prolaktin a ciklus 21. napján nem volt mérve, amit én hiányolok személy szerint, de nem vagyok orvos.

A pajzsmirigyhormon az utóbbi 2-3 évben szokott ennyi lenni, előtte is olyan 2-3 között volt. Endokrinológushoz jövőhónapban megyek, addig kiharcoltam a beutalót, hogy a TSH-n belül több hormon is ellenőrizve legyen (T3, T4, antiTPO, stb) illetve ultrahang is lesz. A nőgyógyász szerint a TSH-val kellene valamit kezdeni, mert az határeset és egyes helyeken ez is magasnak számít (babához biztosan). A háziorvos legyintett, azt mondta, hogy ezt a TSH értéket nem kell kezelik, majd, ha kisbabát szeretnénk, akkor kell lejjebb vinni az értéket, viszont a nőgyógyász szerint a ciklusomban ez az érték okozhat fennakadást. A ciklusaim az utóbbi fél évben 36, 46, 34, 18 (itt államvizsgáztam, nagyon stresszes hónap volt, szerintem az tett rá még egy lapáttal, de sose szokott ilyen rövid ciklus lenni) 41, 31 naposak voltak. Feltételezem, hogy nem mindegyikben volt ovum, de a hormonlaborom a 41 napos ciklusban lett ilyen, jól gondolom, hogy az LH, FSH értékek arra következtetnek, hogy abban a ciklusban volt ovuláció? Baba projektbe leghamarabb csak 2025 végén/2026-ban szeretnénk belekezdeni, de ezért is vizsgáltatom ki magam még jóval előtte. Valaki hasonló cipőben… Nektek sok időbe telt mire összejött a baba? Így, ha nincs minden hónapban ovum, akkor van rá reális esély, hogy összejön valamelyikben, amikor van? Természetesen szeretném kezeltetni magam, de őszintén, én már nem hiszem azt, hogy nekem valaha szabályos ciklusom lesz, hiszen a TSH-m nem mindig ez az érték volt és akkor sem volt jobb a helyzet, sőt, szerintem még “ennyire” se volt követhető…

Köszönöm mindenkinek, aki érdemben tud valamit hozzátenni.



#teherbeesés #ovuláció #Pajzsmirigy problémák
okt. 14. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Az FSH és az LH-ból nem tudsz arra következtetni, hogy volt ovuláció. Arra a progeszteronból tudsz.

Nézd, ennyi idősen ez az FSH nem a legjobb. Nekem 40 évesen nem kellett ennyi FSH-t termelnie az agyalapi mirigyemnek, hogy peteérésem legyen. A prolaktin szinted is bár tartományon belül van, az optimálistól messze van. A TSH is nyilván számít, meg majd vele együtt a többi pajzsmirigy vizsgálat is. Sejtheted, hogy a 4-es tsh is messze van a kívánatostól. Igen, okozhat problémát. A hormonok szinte mind összefüggenek egymással. Terheléses cukorvizsgálatodnak mi az eredménye? (Ha már nem merült fel a gyanúja.)

Stresszkezeléssel hogy állsz egyébként? Táplálkozásod milyen? Rendszeres testmozgás?

okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Válasz 1/1-nek.

Persze, ahogy írtam is, a TSH-m nem jó, főleg nem babához, de érdemben semmi segítséget nem kaptam az orvostól erre vonatkozólag, csak annyit, hogy majd kezeljük, ha babát szeretnék, hiába van probléma a ciklusommal. Stresszkezelésem nem jó, ezen javítani próbálok. Mozgással megvagyok, futok, edzek is itthon, igyekszem minden tekintetben egészségesen élni, 6 éve 22 kg-tól szabadultam meg, akkor életmódot váltottam, azóta tartom a súlyom, igaz, már nem “fogom” magam annyira szigorúan. Szelént és jódot nem rég kezdtem el szedni, bár ezen az értéken szerintem csak a gyógyszer segít. Az orvos szerint az FSH-m a pajzsmirigy miatt ilyen, de különösebben nem mondott rá semmi más, ahogy a többi értékre sem, szerinte a TSH-m lesz a ludas. Terheléses cukorvizsgálatom eredményére nem emlékszem és most a közelben sincs a lelet, de azzal nem volt baj, Nőgyógyászom szerint a méhem és a petefészkeim is tökéletes állapotban van az UH szerint.

okt. 14. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:

A szelén és a jód pedig igen is sokat tesz. A 4-es TSH meg kispálya azokhoz képest, amiket már tényleg csak hormonpótlással lehet levinni. Nekem is volt majdnem 4 a TSH-m egy időben, mellette a normál pajzsmirigy hormon értékek mellett. Ebben az esetben simán helyretettem azt a TSH-t magamnak. Szóval lássuk majd azokat a PM hormon értékeket, mielőtt hormonpótláshoz nyúlna az ember :)

Esetedben valószínű, hogy a stressz is nagyon sokat ront a helyzeten. Az fsh és a prolaktin is tud tőle magasabb lenni a kívánatosnál. Nem értem, hogy miért akarja mindenáron megvárni az orvosod, hogy tényleg már csak hormonpótlással lehessen levinni a TSH-t.

A stresszhez még hozzátartozik az is, hogy ne legyen túlzásba vitt edzés se, hiányos táplálkozás (akár kalória, akár tápanyagsűrűség tekintetében), legyen megfelelő mennyiségű alvás, persze az is a megfelelő időben.

okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!