Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyire van rendben a 3-5....

Mennyire van rendben a 3-5. és a 21. napi hormon eredményeim?

Figyelt kérdés

1 éve szeretnénk babát, és a doktornő elküldött vérvételre.

Legelsőnek az én eredményem írom, és utána a referencia értékeket


3-5 ciklusnapon:

FSH: 3,18 mIU/L 0.27-4,20

Prolaktin 254 mIU/L 102-496

Tesztoszteron: 1,57 nmol/L <2,86

SHBG 133 nmol/L 26,1-110

FSH 5,8 IU/L 3,5-12,5 IU/L

LH 6,8 IU/L 2,4-12,6 IU/L

Ösztradiol: 217 pmol/L 98-571 pmol/L


Progeszteron (21.nap ovu után 7 nappal)

56,60 nmol/L


Tudom a pajmirizs TSH kicsit magas :( arra alapból szedek gyógyszert, de gondolom emelni fogják.


SHBG magas, az mit jelent ?



okt. 2. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Progeszteron nagyon szép és ez a legfontosabb. Nagyon szép ovuláció jelez, szóval a többin nem érdemes aggódni. (3. napon az LH magasabb, mint az FSH, de mivel van szép ovulációd nem számít). Prolaktin lehetne alacsonyabb, ehhez a stresszt iktasd ki, amennyire tudod.


Szerintem nem itt lesz a gond. Férfi oldalt vizsgálták?

Neked petevezeték átjárhatósági fog következni.

okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most kicsit megvigasztaltál, köszönöm!

Valóban a stresszel van dolgom még, sajnos hajlamos vagyok mindenen is stresszelni. :(


Petevezeték átjárhatósági lesz a következő lépes a dokim szerint.

Igen férjem volt, nála rendben találták a dolgokat. :)

okt. 2. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Az fsh-lh arányod nem jó. Az LHnak nem szabafna magasabbnak lenni, mint az fshnak. Max ugyan annyi, de inkább alatta kéne legyen.

A TSH (ami gobdolom a felső fsh akar lenni) valóban magas és a tesztoszteron is.

A pajzsmirigy gyógyszerek kívül szedtél mást az előző ciklusban? Inzulin és cukor terhelés?

okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat az első a THS


Nem szedtem semmi mást, csak is a Pajzsmirigy gyógyszeremet.

okt. 2. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van ez a prolaktin, még a szigorú meddőségi klinikákon is rendben lenne. A TSH viszont tényleg nem ideális. Viszont fontos lenne a többi pajzsmirigyérteket is megnézni. Ahogy a dokik mondják, egy TSH nem TSH. Az FSH-LH is rendben van, azért nem kell patikamérlegen kimérni mindent.
okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


T4 -em határértéken belül van.

Anti TPO-m is határértéken belül.

T3 -amat sosem nézték.

okt. 11. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!