Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az, hogy leválasztás után 5...

Az, hogy leválasztás után 5 hónappal még mindig csöpög a tejem néha lehet oka a vetélésnek?

Figyelt kérdés
Áprilisban leválasztottam a fiam, júniusban pozitívat teszteltem. Petezsák üresen maradt. Júliusban missed ab műtét volt. Most kezdenénk újra próbálkozni, de észrevettem, hogy még mindig csöpög a tejem néha. Lehet ez volt a probléma előzőleg is. Most megijedtem, hogy újra meg fog történni. De egy csomóan esnek teherbe és hordanak ki egészséges gyermeket úgy, hogy szoptatnak. Ti mit gondoltok? El kéne mennem újra orvoshoz? Szervileg rendben vagyok, voltam kontrollon, minden rendben. Sajnos akkor még ez nem tűnt fel, hogy mondjam a dokinak.
ma 19:36
 1/8 A kérdező kommentje:
A “lehet ez volt a probléma” mondat is kérdés akart lenni.
ma 19:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabályos a ciklusod, nem. Terhesség után évekkel is előfordulhat minimális tejcsorgás.
ma 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Üres maradt a petezsák, tehát nem fejlődött jól, nem volt életképes.

Ennek semmi köze a szoptatáshoz. Vannak, akik egész terhességük alatt szoptatják a nagyobbik gyereküket.

ma 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Teljesen szabályos a ciklusom. A júniusi pozitív teszt előtt, a szoptatás ellenére is már egy éve talán 2 kivétellel napra pontosan 30 napos ciklusaim voltak.


Megpróbálok nem aggódni ezen akkor. Annyit voltam orvosnál a vetélés miatt az elmúlt időszakban, hogy most (ha csak nem leszek terhes) egy picit kihagynám azért itt kérdezek. De ha lenne egy pozitív tesztem lehet amilyen hamar csak lehet kérek időpontot dokihoz és elmondom ezt, hiába nem látna semmit.

ma 19:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3-as! Igen ezen is gondolkodtam, hogy hormon zavar okozhat e fejlődési problémát vagy akkor be se ágyazódna.
ma 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatás mellett (még a napi 1 is) csak kémiai terhességeket produkáltam, hiába voltak szabályosak a ciklusaim. 3 hónappal az elválasztás után sikerült normálisan teherbeesnem. Egy prolaktin szintet érdemes nézetni, azzal nem veszítesz semmit.
ma 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van aki teherbe tud esni szoptatás mellett, van aki nem. Hogy a prolaktin szintből ezt meg tudják-e mondani, azt nem tudom, lehet hogy ez is egyénfüggő, ugyanaz a szint valakinek bezavar, valakinek nem. Hogy pont ilyenfajta vetélést okozhat-e a prolaktin, arról szakorvost kérdeznék. És arról is, hogy érdemes-e megpróbálni gyógyszerrel lecsökkenteni a prolaktin szintet, mondván hogy hátha az zavar be.
ma 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év szoptatás után még 3 évig volt tejem...A doki végig nyugtatott,hogy el fog apadni. A gyógyszert egyáltalán nem javasolta. Igaza lett,elapadt.
ma 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!