Petesejt donor testvértől?

Figyelt kérdés

Sajnos korai menopazával diagnosztikáltak.


Saját petesejtes lombik se jöhet már szóba. Van egy lány testvérem (35 év alatti egy gyerekkel) aki beleegyezett hogy ad petét.


Olyantól szeretnék tapasztalatot, akik voltak hasonló helyzetben.


Ki hogy élte meg. Menetét tudom viszont sehol nem kaptam megfelelő választ, hogy kb mennyibe kerülne ez az egész procedúra, ha valaki egy körülbelüli árat tudna mondani nagyon hálás lennék, hogy rá tudjunk erre is készülni.


Köszönöm.



ma 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Én garantáltan nem testvéröl/rokontól fogadnék petesejtet, he sikerül egy gyerek, utána folyamatosan csak stressz van belöle, meg elöjön a "kinek a gyereke" téma is rendszeresen.
ma 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A testvéred tudja mivel jár ez az egesz? Szimuláció, injekciok, leszivas, mellekhatasok, stb? Eszembe nem jutna a testvéremet ennek kitenni. Emellett teljes mértékben egyetértek értek az elsővel. Lényegében az ő és a férjed gyereke lesz....
ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos nálunk csak ismerős adhat, és testvéren kívül más nem fog. Nagyon macerás és fájdalmas.
ma 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kinél nálatok, 3? Magyarországon csak női verrokon adományozhat adott személynek, amúgy meg anonim donor van. Ismerős nem adhat kifejezetten adott párnak.
ma 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

4: Magyarországon petesejtet csak női 35 év alatti, gyerekkel már rendelkező rokon adhat. Anonim adományozás itthon nincs. Az Brno vagy Pozsony. Anonim embriót lehet adományozni.


Kérdező a lombik (ilyen esetben is) Magyarországon már kvázi ingyenes.

ma 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

5


De. Anonim adományozás is létezik. Az azt jelenti, hogy Ismeretlen Juli jelentkezik, hogy petesejtet adomanyoz. Ezt Ismeretlen Akárki kapja meg. Ismeretlen Juli nem adományozható konkrét személynek.

ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

#6


Mióta van ez így? Nem kevered? Ez eddig úgy volt, hogy EMBRIÓT lehet anonim adományozni. De csak azt. Tehát már megtermékenyítettet.

ma 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Ingyen lesz, mint minden meddőségi kezelés.


(Nekem a testvérem amikor meddőséggel küzdöttünk azt is felajánlotta, hogy ki is hordaná nekem - küldöldi legális keretek között-. Ehhez képest egy petesejt adományozás semmiség. Aki azt sorolja, hogy "jajj tudja mivel jár ez?" pont az nem tudja mivel jár. Sokan a veséjüket odaadják a rokonuknak, egy leszívás ahhoz képest is semmiség. (Végül nekünk lett saját gyerek) )

ma 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ma 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Nem tudok róla, hogy gyakorlatban ez működik-e, pláne az államosítás óta. Főleg így, hogy válogathat. Hisz tudtommal spermabank sincs már, mert egyszerűen nincs elég minta. Még az embrióadományozás is baromi ritka dolog, évi pár db országosan... A többség a megsemmisítést választja, ha marad a lombikból fagyasztott embrió, és nekik már nem kell. (Mi is ezt választottuk)

ma 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!