Mi van ha nincs mèhnyàk? Attól még összejöhet a baba?

Figyelt kérdés
Gyereket szeretnék. Ovu teszt pozitív. 2 napig orvos szerint ez jó. Azokon a napokon a libidóm nagyon megemelkedik, viszont nincs az a tömény mennyiségű méhnyaknyák mint amiről a nagykönyvben írnak. Pròbàltam a méhnyak kitapintást is, ekkor figyeltem hogy ez a nyák jelen van e. Nyúlik, de nekem kifele nem jelentkezik mit ahogy sokan írják, pl.pisiléskor. Doki azt tanácsolta próbálkozzunk, ha nem sikerül, elsőre kér egy hormonvizsgálatot.

szept. 15. 21:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

sosem volt nyákom. De tényleg semmi. Én ovu tesztet sem csináltam sosem.

Ennek ellenére 2 gyerekem van és egy elment terhességem.

szept. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem szeretnélek én sem megijeszteni. De igazat adok a meddőségis válaszolónak. Mert átmentem rajta. Az a baj, hogy hosszú a várólista. Ha te fél év múlva kezdesz el kalimpálni, hogy menni akarsz akkor abból akár 1 év is lehet mire lesz valami. Akkor már 41 leszel és téged baromira szorít az idő. Ha találnak valamit is, azt is kezelni kell és az megint hónapok.

Szóval nálad az idő az ami kevés.

Sokan kivannak a meddőségi szótól, látod itt is miket írkáltak, de hiába van jó orvosod nincsenek meg a lehetőségei a kezelésekre mint egy meddőségi központos dokinak. A te dokid max vérvételre küld el ahol megnézik a hormonokat és viszlát. Ha nincs benne semmi, akkor ennyi volt. Az idő meg megy.

A meddőségiben megnézik a te hormonjaidat, a férjed spermáit vizsgálják, elmész átjárhatóságira, néznek pajzsmirigyet, lesz cukorterhelés és nézik az inzulint is. Nézik az ahm szintet, ez nagyon fontos. Olvass utána, mert a korral csökken és ha kevés akkor szinte esélytelen a dolog. Van amikor adnak rá vitamint ami segíthet, de ugye az is idő.

Ha semmi nincs akkor kezdődik az inszem, ami soknak sikerül is és igazából semmi nagy dolog nincs benne. Csak az ember fél, jönnek a lelki dolgok, miért én, miért így stb… de fizikailag semmi.

Nem kell beutaló meddőségibe. Látod, hogy butaságot írtak, félreinformáltak.

Szóval én tiszta szívből kívánom, hogy sikerüljön természetes úton, de vedd figyelembe a korodat és ha tényleg akarsz gyereket akkor ne húzd az időt, mert könnyen kifuthatsz. Aztán ha van is időpontod, meg kivizsgálnak és véletlen sikerül természetes úton közben, annak mindenki csak örül. De ha nem akkor ott lesz a lehetőség.

Nem küldene senki meddőségibe ilyen hamar ha harminc lenne az a negyven.

szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

4. Minden szava igaz.

Az 5- re ne hallgass mert hülyeségeket beszél.

Az orvosod hiába jó orvos ha nincsenek lehetőségei.

Ki tudja, hogy tényleg ovulálsz e és az milyen minőségű, milyenek a spermák minősége. Szóval 40 évesen azért nem olyan mint 20 éve, ezt bekell látni.

szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Akár a korod miatt is lehet, nekem pl.fiatalon rengeteg volt, az az áztató mennyiség, és több napig. Az utóbbi pár évben már alig volt, de ovulációs teszt pozitív, és végül össze is jött a baba 39 évesen.

(Más problémák voltak nálam, már folyamatban volt a kivizsgálás, végül spontán sikerült, de a nyák hiánya/alig meglévősége ellenére peteérésem minden hónapban volt).

szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen mindenkinek!

Egyetlen szòval sem mondtam hogy 40 vagyok. KÖZEL a 40 hez. A páromnak van egy gyermeke. Az orvosom genetikai szakorvos. A mèhnyàk èrdekelt egyelőre. De hasznos tanàcsokat IS kaptam. Köszönöm szèpen mègegyszer!

szept. 16. 22:05
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem akartunk megsérteni. Csak sajnos átmentünk hasonlón. Remélem te nem fogsz.

Az meg hogy genetikai szakorvos, szerintem nem számít ha nem genetikai betegség miatt nem jön.

Jobb lett volna ha azt írod meddőségi szakember.

tegnapelőtt 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia, nem baj, ha nincs annyira sok nyák. A minőség a fontos :)


Tanultad valamilyen tanfolyamon (például termékenységi tanfolyam), hogyan kell értelmezni a nyákot? Hogy naponta háromszor kell nézni? Hogyan kell kinyújtani az ujjaid között, miket kell nézni (érzet, szín, állag/textúra, mennyiség). Mert ha nem, szívesen leírom.


Nyák figyelése mellett követed valahogy az ovulációt? Hőmérőzés például nagyon hasznos.

tegnapelőtt 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem sèrtettetek meg, Isten ments hogy haragudjak. Csak teljesen elment a kèrdèstől. Ami nem gond mert többet is megtudtam mint szerettem volna. Szűrèsekre minden èvben jàrok, szòval ha az èven belüli megfelel, akkor ha arra kerül a sor azok màr megvannak. De bìzom benne hogy a következő hàrom hònap pozitìv eredmènyt hoz. 17es kommentelőnek. Nem sajnos nem tanultam, de szìvesen veszem ha leìrod. Az a hőmèrőzès nekem nem jött össze. Sajnos nem tudom mennyire lehet pontos ha egyik nap hajnali 1kor fekszem le egy màsik napon pedig este 10kor. Pl ha igy hajnali 5kor mèrnèk nem tudom a 4 òra alvàs pihentetőnek szàmìt e. Azt olvastam ha nem nyugodt az èjszakai alvàs, akkor màr csalòka az eredmèny.
tegnapelőtt 13:19
 19/22 anonim ***** válasza:

Hőmérőzésnél minimum 3 óra alvás szükséges, ennyi a lényeg :) Így már jó képet lehet róla kapni. Tehát ha te 4 órát minimum alszol, akkor az szuper, mindegy, mikor fekszel le. (Jó, az is befolyásolja, de minimális mértékben, a lényeg, hogy meglegyen a 3 óra biztos alvás.) Zavart alvásnak az számít, ha este ittál alkoholt, vagy ha felkelsz pisilni.


Reggel kell mérni, közel azonos időpontban, szájban vagy hüvelyben, digitális hőmérővel, ami legalább 2 tizedesjegyig mér. Megméred, még felkelés, evés-ivás , bármi előtt, még az ágyban, felírod valahová (telefon alkalmazásba, pl. Fertility Friend). Akár vissza is aludhatsz utána.


Sok mindenre hasznos a hőgörbe figyelése, például utólag megerősíti, hogy megrepedt a tüsző, volt peteérés. Jelzi, ha a hormonjaiddal valami gond van (pajzsmirigy túl/alulműködést jelzi, vagy ha cikkcakkos a görbe, az hormonális gondra utalhat, látod, ha többször meg próbál repedni a tüsző sikertelenül stb.).


Ha nem mindig ugyanakkor mérsz, az sem baj amúgy, lehet korrigálni, át lehet számolni. Hasznos, pláne ha néha tovább alszol. Bemásolom egy másik kérdéshez írd válaszomat, ott írtam rá példákat:


A hőmérséklet 0.05 fokot emelkedik fél óránként (azaz 0,1 fokot óránként), minél később kelsz. Ha később kelsz, mint szoktál mérni, levonsz annyiszor 0.05 fokot. Ha korábban kelsz, mint szoktál mérni, akkor meg hozzáadsz 0,05 fokot fél óránként.


Mondjuk mindig reggel 6-kor mérsz. Kivételesen 7-kor ébredsz és mérsz, és a hőmérő 36.55 fokot mutat. Átszámolod, mintha 6-kor keltél volna. A 6 órás hőmérsékleted 36.45 fok, eleve ezt írod be az alkalmazásba, a 6 órát és a korrigált értéket.


Ha meg mondjuk előbb felébredsz, mondjuk 5:30-kor valamiért, és mérsz 36.40 fokot, akkor korrigálod egy fél órával, hogy reggel 6 legyen, átszámolva 36.45 fok.

tegnapelőtt 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nyákot így figyeld: az ujjadra vegyél mintát, kicsit "morzsold el", és 2 ujjaddal húzd szét, nézd meg a jellemzőket: szín, állag.


Ha nyúlós, átlátszó, tojásfehérje, az a legtermékenyebb. Ez mindenkinek máskor jelentkezik, valakinek napokig tart ovuláció előtt, valakinek csak 2 nappal előtte jelentkezik, és rövid ideig tart. Azért kell napi 3-szor nézni.

Vannak, akiknek ovuláció után is még megjelenik 2 nappal (hormonális oka van).


Ha már nyúlós, de még opálos, fehéresebb, nem teljesen átlátszó, az is jó, az is már termékeny, csak még nem a legtermékenyebb, de attól még termékeny.


Drukkolok nektek a következő 3 hónapra! Tudom, milyen érzés, hidd el. Próbálunk itt egymásnak segíteni, mert sokan megyünk át ezen, és lássuk be, nem mindig könnyű...

tegnapelőtt 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!