Mi van ha nincs mèhnyàk? Attól még összejöhet a baba?

Figyelt kérdés
Gyereket szeretnék. Ovu teszt pozitív. 2 napig orvos szerint ez jó. Azokon a napokon a libidóm nagyon megemelkedik, viszont nincs az a tömény mennyiségű méhnyaknyák mint amiről a nagykönyvben írnak. Pròbàltam a méhnyak kitapintást is, ekkor figyeltem hogy ez a nyák jelen van e. Nyúlik, de nekem kifele nem jelentkezik mit ahogy sokan írják, pl.pisiléskor. Doki azt tanácsolta próbálkozzunk, ha nem sikerül, elsőre kér egy hormonvizsgálatot.

szept. 15. 21:23
A kérdező szavazást indított:
Méhnyaknyák
Teherbe esés
Ovulációs teszt
Tojásfehérje szerű nyák
3 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, mindenkinek más mennyiségű. Sokunknak alig érződik.


A lényeg, hogy nyúlós, a minőség a fontos, nem a mennyiség.


Amikor pozitív az ovulációs teszt, legyetek együtt, az jó, hogy, hogy a libidód is erősebb olyankor.


Mióta próbálkoztok egyébként?

szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm hogy ilyen gyorsan vàlaszoltál. A fogamzásgátlót, már szinte gyerekként szedtem (tini) sajnos a mensi görcseim ájulás közeliek voltak. Ezért írták fel, azzal magyarázták hogy a méhem hátrhajló.Januárban hagytam abba, de nem nagyon foglalkoztunk a gyerekvállalással csak tervben volt. A munka és tressz kitette a mindennapokat. Ez a 3. ciklus ami alatt próbálkozunk rákészülve, tudatosan. Közel járok a 40 hez ezért az orvos azt mondta max. fél év, és ő ajánlja hogy csináljunk egy hormonvizsgálatot. Visszavettem a napi kávéadagomat, szedek babás vitamint(az előző hónaptól csak) sokat mozgok, sok gyümit, zöldséget eszem, nem dohányzom. Igyekszem mindent megtenni. Egyszer tapasztaltam csak életemben ezt a (pisilős) nyák mennyiséget. De ha pozitív a tesztem akkor esélyes vagyok nem?

szept. 15. 21:58
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

A lényeg a pozitív ovu teszt.

Nekem van olyan hónapom, hogy észre se veszem, néha meg rendesen folyik. Nem tudom ez mitől függ.

De ettől függetlenül simán teherbe lehet esni a nyák nélkül is, én pl pont nem termékeny napokban estem teherbe.

szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Ha pozitív az ovulációs teszted, van esély a tüszőrepedésre, igen. De nem igazolja, hogy meg is történt a repedés, valamint azt sem mutatja, hogy milyen minőségű a peteérésed, vagy a nyálkahártyád, a homronjaid.


Annyit mutat, amikor pozitív az ovulációs teszt, hogy most érdemes együtt lenni, most van az LH hormon a csúcson. Onnantól 24-36 óra a tüszőrepedés, maga az ovuláció. Például ha csütörtökön délután pozitív az ovulációs teszt, akkor az ovulációd pénteken lesz, legkésőbb szombaton reggel.


Szuper, hogy ezeket mind megteszed, étkezés, sport, vitaminok, csak így tovább.


Annak a régi orvosodnak, aki fogamzásgátlót írt fel, és a hátrahajló méhedre fogta, innen is gratulálok... Ki kellett volna vizsgálnia, sokkal jobban. Ez már rég elavult nézet, hogy a fogamzásgátló segít, remélem a mostani orvos professzionális. Csoda, hogy nem jött vissza még rosszabbul a menstruációs görcs, amikor elhagytad a tablettát, a fogamzásgátló csak elnyomta az igazi okot, ami miatt rosszul voltál.


Sima nőgyógyászhoz jársz?


Őszinte leszek. Szerintem jelentkezzetek meddőségi központba, most.


Mire oda bejuttok, és lesz első konzultáció, hónapok is eltelnek, azaz pont fél éve fogtok próbálkozni. Aztán a kivizsgálások 1-3 hónap. Jelentkezzetek, ingyenes, TB támogatott (kivéve a speciális DNS vizsgálatokat, az pár tízezer).


Maximum közben teherbe esel, szuper, lemondani még mindig le lehet az első konzultációs időpontot (vagyis inkább tolni, babonából, amíg el nem éred a 12. hetet).


A férjedet is ki kell vizsgálni, az gyakorlatilag az első teendő (spermium vizsgálat, például DNS fragmentáció, majd andrológiai konzultáció).


Neked sokkal több vizsgálat kell, nem elég a sima hormonlabor, amit a nőgyógyászod most javasol.


Menjen le minden vizsgálat, mielőbb, nem érdemes az idődet húzni a sima hormonpanellel.


Kell nézni immunológiai panelt, hormonokat, pajzsmirigyet, hüvelyi ultrahangot, tenyésztést, átjárhatósági vizsgálat is szükséges, mammográfia és emlő ultrahang is sok helyen protokoll. Mire ezek mind meglesznek, minimum 1 hónap, de bizony inkább 2-3.


Majd a diagnózis, teendők megbeszélése. Például iszemináció, de ne szaladunk előre.

szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%

Hova jelentkezzen meddőségi kpba 3 hónap próbálkozás után?

Ahhoz szakorvosi javaslat kell, amihez minimum fél év próbálkozás kell, nem adják meg előre.

Ne ijesztgesd már, 3 hónap az még semmi.

szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 40 éves, akkor más a helyzet, még a fél évet sem várja meg sok orvos, hanem szól, hogy irány a meddőségi 3 hónap után. Mert pontosan tudják, mennyire sok idő oda bekerülni.


Nem, nem kell javaslat a legtöbb helyre. Ha neked kellett, az intézmény függő, olyat fogtál ki.


Direkt 2-3 hónap bekerülni, majd a vizsgálatok 1-3 hónap. Nem véletlen. Hogy teljenek a hónapok, meglegyen kb. a fél év próbálkozás mire lemennek a vizsgálatok, senki se kamuzhassa be, hogy "de már egy éve próbálkozunk".


Nem azt mondtam, hogy azonnal menjen iszeminációra meg lombikra, mert meddő. Félreértetted. Hanem hogy jelentkezzen be, kérjen első időpontot telefonon. Azt legjobb esetben is decemberre, januárra kap majd.

szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van #4-nek, ez nem ijesztgetés. Ha 35 fölött van, 6hónap eredménytelen próbálkozás után vizsgálják ki. Mire eljut az 1. konzultációig, meglesz. Vagy lemondja, mert terhes. Azzal senkinek nem árt. Én is hasonlóan csináltam.

A kérdésre válaszolva: Én is minden menstruációnál haldokoltam fiatal koromban és rendszertelen, normálnál gyakran hosszabb ciklusom volt. Nem volt túl sok kapcsolatom, de ami volt, tartós, és megszakítással "védekeztem." Egy gyerekem se lett. Biztos voltam benne, hogy nem is lehet.

Végül most, 40 fölött nem húzhattam tovább, ha gyereket akarok...

Régen nekem is erős nyák volt egyértelmű ovus fájdalommal. Aztán egyre kevesebb, az is ovu előtt. Viszont lett középidős vérzésem, aggasztóan egyre több. Legutóbb erős vérzés, negatív ovu teszt és semmi nyák. El is engedtem, készültem a lombikra. Nem került rá sor, mert az eredmény itt kalimpál mellettem😁 3 hetes.

Nyugodtan jelentkezz be meddőségibe. Én 4 konzultációból kettőre úgy mentem, hogy x vizsgálatot nem sikerült megcsinálnom, mert terhes lettem. (Az 1.sajnos vetélés lett.) A doki csak örült, hogy nem volt szükség komolyabb közreműködésre. (Barátnőm előttem szintén annál a dokinál volt, ő is csak a vizsgálatokig jutott, mert spontán terhes lett.) A meddőségi központok nem csak lombikra vannak. Ha gond van ők tudnak kivizsgáltatni ingyen. Márpedig, ha a 1 éven belül nem esel teherbe, akkor többnyire gond van. Ha a kivizsgálások alatt mégis sikerül, azért senki nem haragszik. Ha igen, az hülye.

szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon kedvesek vagytok. Valòban először vérvétel, amire meg is ìrta a dr.úr a papírt, hogy ne kelljen visszamenni, elmondott mindent ami fontos. Majd jön a párom. Ő lesz a következő. Nagyon kedves lelkiismeretes orvos. Bízom benne. Nem az a (jòvanazúgy) fajta. Én ùgy gondolom kivárjuk azt a fél évet, ami bízom benne hogy pozitív eredményt hoz. Ha nem, akkor jöhet a többi. Nem ilyeszt meg a gondolot hogy lombik lesz. Sajnos én is igyekszem minden eshetőségre felkészülni. A mai világban több 20-on évest, ès 30 felettieket is ismerek akinek nem sikerült máshogy.
szept. 15. 22:56
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat. De, nekem szokott nyúlós nyakon lenni ovulaciokor, viszont mikor a 2.fiam fogant, abban a hónapban pont nem volt (nem figyelgettem magam extrán, de azért emlékszem). Mikor nem jött meg a menzim, teljesen abban voltam, hogy hát azért késik, mert a ovulációs volt ez a ciklus... de azért vettem tesztet, hogy biztos legyen.. De őszintén nem számítottam 2 csikra


Szóval attól, hogy nem veszed észre a bugyin, hogy van termékeny nyakod, attól még lehet.

szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Anovulacios ciklus*, utolsó voltam
szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!