Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha elkezdünk meddőségi központ...

Ha elkezdünk meddőségi központba járni, mellette ugyanúgy tudok majd dolgozni?

Figyelt kérdés

Barátommal szeptember végén megyünk meddőségi központba ez lesz az 1. alkalom úgyhogy kicsit izgulok is miatta. Munkahelyen szabit kértem, nem mondtam el hogy miért, mert nem tartozik senkire és azt sem tudják, hogy szeretnénk babát már egy ideje.

Természetesen remélem, nem kell sok alkalommal meglátogatni a központot és gyorsan összejön minden, de nem tudom mi ennek a lefolyása és gondolom, hogy mindenkinél más.


Ha esetleg inszeminációra és ne adj Isten lombikra is sor kerülne, ezek mellett lehet ugyanúgy menni dolgozni? Mármint, egészségügyileg nem befolyásol semmit?

Egy gyárban dolgozom lassan másfél éve 3 műszakban, ahol viszont nem szeretném, ha kiderülne hogy ilyen problémáink vannak, mert jönne az, hogy ilyen fiatalon nem kéne ez legyen stb. Táppénzt sem tolerálják, szabadságom sincs valami sok, ami van is kell a decemberi leállásra.


Kiváncsi vagyok mások, hogy egyeztették össze ezt a munkával párhuzamosan. :)


22/L



szept. 5. 11:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha babát szeretnél azzal kellene kezdened, hogy munkát váltasz, lehet ennyi is elég lenne, nem lenne szükség meddőségi központra. Az éjszakai műszak nem tesz jót a hornonháztartásnak.


Én sima irodai 8 órás állásban dolgoztam, elmondtam a lombikot és elengedtek azokra a napokra (fent hivatkozott törvény). A lombik nem sikerült, utána 6 órás részmunkaidőre váltottam és spontán terhes lettem (2,5 év után)


Nagyon sokaknak segít, ha visszavesznek a munkából, és a fenn áradó időt inkább hobbira, egészséges táplálkozásra, testmozgásra fordítják.


A kezeléshez tényleg házasnak kell lenni, vagy közjegyzői okirat kell az élettársi kapcsolatról. A házasság hivatali időben ingyen van, a közjegyző 50-60.000 Ft.


És hogy a kérdésre is válaszoljak, a vizsgálatok általában délelőtt vannak, a leszívás kora reggel, mert éhgyomorra kell menni, a beültetés volt később, akkor délután 1-kor jöttem ki. Ha közel van a munkahelyed a meddőségi központhoz és rugalmas annyira a környezet, hogy ezekre a napokra műszakot cserélj, ha épp délelőttös lennél, akkor lehet csinálni sok szabi nélkül.

Leszívás napjától táppénz javaslat van a tesztig, de nem kötelező vele élni, akár másnap mehetsz dolgozni. (aznap nem az altatás miatt)

szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!