Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A férfi meddőség általában...

A férfi meddőség általában könnyebben kezelhető?

Figyelt kérdés
Ez társadalmilag még tabu témának számít, hogy a férfiak is lehetnek meddők vagy, hogy az életkor előrehaladtával nekik is romlik a nemzőképességük. Viszont azt nem tudom azt hogyan kezelik. Elég csak gyógyszert szedni rá? Vagy úgy egészében nagyobb arányban lehet segíteni? Keveset tudok erről a témáról, érdekelne.

aug. 11. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanúgy, mint a nőknél. Ha hormonális a meddoseg oka, akkor hormonkeszitmennyel esetleg javítható. Ha genetikai eredetű, akkor nincs mit tenni
aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm férjének nagyon rossz a spermaképe.

Évek óta kínlódnak, folyamatosan prosztatagyulladása van, aminek ugyan ezen kívül semmi tünete nincs, de az antibiotikum nem hat, és a vitaminok sem javítottak a minőségen.

Szóval lehet olyan eset, mikor gyakorlatilag semmit nem lehet vele kezdeni, és még a lombik sem akar így összejönni, pedig ott válogatják is...

aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Egy frászt tabu téma ez. 40 éve sem volt az.

Nyilván a férfi meddőségnek is ezerféle oka lehet. Leginkább környezeti és életmódbeli tényezők. Elsősorban étrend-kiegészítőkkel (vitaminokkal, nyomelemekkel) szokás kezelni, ill. ha here-visszér okozza, akkor azt meg lehet műteni. Természetgyógyásztól hallottam, hogy akupunktúrás kezelést is lehet alkalmazni, és tapasztalata szerint hatékony is.

aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Akinél férfi oldali baj volt és ismertem, ott sajnos 1 párnak jött össze lombikkal, egynek meg 2 gyerek örökbefogadása után, spontán. A többinek sehogy sem. És kb semmi nem javította az értékeket.
aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Inkább úgy lehet megfogalmazni, hogy kevesebb kellemetlen beavatkozásra kerülhet sor. A leendő anya szempontját tekintve az intézményesült spermadonáció azonban költséges, a nem intézményesült, szívességi donáció (rokon, barát, vízóra leolvasó stb.) viszont költségmentes.
aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

"a nem intézményesült, szívességi donáció (rokon, barát, vízóra leolvasó stb.) viszont költségmentes"


Azt viszont megcsalásnak hívják, és ha a férj rájön, véget is érhet a kapcsolat. Külön poén, hogy ez esetben a férjnek tartásdíjat sem kell fizetnie. A rokont/barátot/vízóra leolvasót lehet perelni, ha anyuka nem akarja, hogy éhezzen a gyereke.

aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
6-os: nem feltétlen, lehet fizikai aktus nélkül is
aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Pont,hogy nehezebb. Én lombikos vagyok,és amikor még csak nőgyógyászhoz jártam és kérte,hogy nézessünk férjemnek egy sperma képet(szerencsére jó lett az eredménye). Akkor azt mondta,hogy ennek nagyon örülünk,mert a férfi meddőség kezelése sokkal nehezebb mint a női.
aug. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Könnyebben meghatározható, mert gyakorlatilag egyféle probléma lehrt.


Míg a nőnél több helyen lehet gond.


De az utolsó jól írja, ha a nőnél ki van derítve az ok, ott aszerint találják meg a módot a mesterséges megtermékenyítésre.

(Hormonkezelés, inszemináció, lombik...)


Na de, férfi esetében, ha nincs életképes, mit csinálnak?


Én is ismerek házaspárt, először azt mondták, kb 30% az életképes neki, utána mikor vizsgálták, már semmi...

2 örökbefogadott gyerekük van.

aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi okozza a problémát. Lehet, hogy vitaminok, nyomelemek is tudnak javítani az eredményen.

Sok esetben herevisszér okoz gondot, amit sajnos legtöbb esetben inkább megkerülnek lombikkal (és a nő szervezetét terhelik hormonokkal, injekciókkal, beavatkozásokkal), pedig 4 féle műtét is létezik, ami megszünteti a problémát. (Nálunk ez volt, és a férjem alaposan utánajárt, ezért tudom.)

Illetve létezik még herebiopszia is, amikor egyáltalán nincsenek spermiumok, de tudnak kinyerni előalakot a herékből. Ilyenkor a férfi és a nő is kezelést kap: a férfitól kiveszik, és a nő méhébe beültetik a megtermékenyített petesejtet ICSI lombik eljárás során.

aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!