A nőstény állatok mindig könnyebben kezelhetőek?
A házi és haszonállatokra gondolok:
Kutya:
A kanoknál mindig megvan a dominancia, ezért nehezebb velük bánni.
Macska:
Volt egy gyönyörű, hátán fekete, hasán fehér kandúr macskánk, a csajozás okozta a vesztét. Őt nem tudtuk elvinni ivartalanítani, minden este egyre rosszabb állapotban tért haza.
Ló: egy kanca és egy csődör nem tartható nyugodtan egy istállóban.
Marha
3
Vidéki vagyok, nálunk egészen mostanáig egy állat se jöhetett be a házba, viszont a mostani két kutyánk (anya és fia) annyira félnek a viharoktól, hogy muszály volt beengedni őket, vagy szétkaparják az ajtót.
A macskát télen beengedtem a házba kicsit melegedni, meg megsimogatni, de aztán magától jelezte, hogy ki akar menni.
"a csajozás okozta a vesztét."
Ivartalaníttatni kellett volna!
8
Sajnos mint írtam, őt akkor nem tudtuk elkapni.
Sajnos azóta csak az anyacica maradt meg, a másik kölyke egyszerűen eltűnt, pedig addigra már mind a kettőjüket ivartalanítottok.
Saját tapasztalataim:
Kutya: Szerintem nincs nagy különbség dominancia terén, inkább habitus függő.
Macska: Mikor gyerekként volt kinti kandúrunk, az valóban mindig verekedett, de nyilván a párzás jogáért. Nősténnyel nem volt ilyen baj. Jelenleg egy benti ivartalanított kandúrom van, nincs vele semmi ilyen probléma, bár az idegen macskákat nem igazán kedveli.
Ló, szamár: Itt a kancákat és herélteket valóban könnyebb kezelni.
Kaméleon, gekkó, teknős: Itt nem tapasztaltam különbséget. Az a fajon múlik, hogy mennyire visel el fajtársat (bár a legtöbb párban tartható hüllőnél nem érdemes több hímet egyberakni, mert annak verekedés lesz a vége).
Sün, hörcsög: Itt sincs szerintem különbség.
Legtöbb fajnál a hímeknek meg kell küzdeni a nőstényekért, ezért lehetnek agresszívek egynemű fajtársaikkal, hiszen vetélytársak (de néhány fajnál ugyanez van a nőstényekkel is, pl. nyulak). A volt macskád is ezért verekedett. Kancát és csődört (meg alapból bármilyen két különböző nemű ivaros állatot) azért nem érdemes egyben tartani, mert a hím folyamatosan hajtani fogja a nőstényt. Az állandó párzás és vemhesség pedig legyengíti a nőstényt. Pl.: hüllőket is ezért szoktak inkább csapatban tartani (egy hím, több nőstény), mintsem párban, mivel így a hím nem folyton ugyanazzal az egyeddel párzik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!