Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha nincs nyákom akkor mennyi...

Ha nincs nyákom akkor mennyi ideig maradnak életben a spermiumok?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy 2-5 napig is eletben maradhatnak , illetve hogy az ovuláció előtti nyák segíti őket . És ha nincs nyákom , csak aktus után kb 3 nappal?

aug. 5. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja a Google, hogy pár órán belül elpusztulnak a spermiumok nyák nélkül
aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! És a nedvesedés az egyebkent nyáknak számít , mármint hogy tovább életben tarthatja őket? Ha azóta többször volt erre alkalom
aug. 5. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy nem volt egyáltalán nyák, amikor volt az együttlét, majd 3 napra rá volt először nyák? Nem, így nem élhették túl a spermiumok a 3 nappal előttiből, túl messze volt az együttlét az ovuláció körüli időszakhoz képest.


Hogy érted, hogy a nedvesedés nyáknak számít-e? Biztos, hogy jól figyeled a nyákot, megtanultad, hogy kell? 2-3 alkalommal figyeled egy napon belül, állag, szín, érzet alapján? Vezeted egy applikációban, felírod valahová? Hónapokon át kell figyelni, hogy kiismerd, és minden egyes nap.


Mellé hőmérőzöl is? Önmagában a nyák semmit sem jelent, lehet (valamilyen) nyák az ovuláció előtt 1 héttel már akár, sőt, ovuláció után is még 1 nappal.

aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kérdést rossz kategóriába raktam véletlenül , nem szeretnék még gyereket vállalni :) Viszont igen , figyelem minden hónapban , és még nincs termékeny nyákom . 30 naposak a ciklusaim és szinte mindig 6 vagy 7-én szokott elkezdődni egy pár napig , ezért is gondolom hogy valószínű holnap lesz (persze tudom hogy nem lehet pontosan kiszámítani).

Lehet hogy előváladék került belém 2 napja , és kiváncsi voltam hogy a spermium esetleg megmarad e 2-3 napig nyák nélkül .

Nedvesedés azóta volt jó párszor ( szexuális izgalom miatt) és arra lennék kíváncsi hogy ez esetleg életben tarthatja e őket

aug. 5. 23:24
 5/9 A kérdező kommentje:
ovulációm 8-12. körül szokott lenni , mindig 22-26-án jön meg.
aug. 5. 23:29
 6/9 anonim ***** válasza:

A nedvesedés mástól van, nem ugyanaz, mint a nyák. Más a funkciója, bár hasonló mirigyek termelik.


Nem, így valószínűleg nem élték túl a spermiumok. De jobb biztosra menni, legközelebb előváladék se kerülhessen rád, mert különben minden ciklusodban halálra fogod magad idegeskedni, azt meg ki szeretné, a párodat kérd meg kedvesen, hogy vigyázzon kicsit jobban.


Úgy érted, hogy a ciklusod 6-7. napján szokott megjelenni a nyák? Nem dátumhoz nézzük, az fontos, ne úgy jegyezd meg kérlek, hogy a hónapban 6-7-én van nyák, hanem a ciklusod x. napján 😊 Például a ciklusod 10. napján szokott nyák megjelenni.

aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Használtunk óvszert , csak kívülről is előváladékos lehetett az óvszer , mert előváladékos kézzel tettük fel . Persze tudom hogy ciklusnapot kell nézni , viszont valahogy az utobbi időben mindig a hónap 6. vagy 7. napján ( 14-15. ciklusnapon napon kb.) szokott megjelenni először a nyákom . olyan 3-4 napig.

Akkor így nem lehetek terhes?

aug. 5. 23:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor 30 napos a ciklusod általában, az előváladék pedig a 12. nap körül kerülhetett beléd? Nyák pedig ebben a ciklusban még egyáltalában nem volt. Ovulációd a 16-18. nap körülre tippelhető, napok múlva.


Nem valószínű a teherbe esés.


Ovuláció előtt voltatok 4-6 nappal, ennyire nem ügyes az előváladék, hogy nyák nélkül napokig túléljen, megvárva az ovulációt.


(Ovulációkor, ha nem védekeztetek volna, na akkor lenne a terhesség esélye 20-25%.)


Magad megnyugtatására figyeld még mással is az ovulációt, ne csak nyákkal. Például hőmérőzéssel. Akkor megnyugodnál pár nap múlva, mert látnád, hogy az ovulációd mondjuk a 17-18 napon volt, a 12. napi előváladéktól lehetetlen lenne teherbeesni.

aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen , kb akkor , a 11. ciklusnapon . Csak félek hogy esetleg valamiért most hamarabb lenne ovulációm (mindig van 1-2 nap eltérés és hát sokat számít ilyenkor ) . Ma kezdett el tojásfehérjés nyákom lenni pisilés után . Innen még pár napig szokott lenni . Akkor 2 és fél nap alatt biztosan elpusztultak a spermiumok termékeny nyák hiányában ?
aug. 6. 23:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!