Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az átjárhatósági vizsgálat...

Az átjárhatósági vizsgálat tényleg nagyon fáj? Aki gyógyszert vett be előtte, neki is fájt? Bódítás csak magánban kérhető?

Figyelt kérdés
Egy ideje próbálkozunk, a hormonlaboron túl vagyunk, a következő a petevezeték átjárhatósági vizsgálat, de csak halogatom mert tartok tőle. Igyekszem megbarátkozni a gondolattal, mert tudom, h sok mindenben segíthet. Egy nőgyógyászati vizsgálatnál is befeszülök, félek, hogy nehezen bírnám ki ezt, hiszen ez hosszabb idő és fájdalmasabb is gondolom.

júl. 5. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, én is rettegtem tőle. Először elmaradt, mert pont előtte terhes lettem. Sajnos, vetélés lett.😢 Aztán később összevontan lett volna műtéttel, ahol bódítanak, de az is elmaradt, mert pont előtte terhes lettem 🤣

Szóval remélem, már sose fogom megtudni. De én úgy hallottam, akkor fáj igazán, ha nem átjárható. De ha még csak hormonlabor volt, akkor még bármi más lehet. Párodat kivizsgálták már? Mióta próbálkoztok? Azóta kémiaid se volt?

júl. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3x is volt és teljesen kibírható, pedig nálam az egyik petevezeték el is van záródva. Túl kell esni rajta és legalább tisztábban látsz miért nem sikerül teherbe esni.
júl. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A Hycosy vizsgálat kevésbé fáj, az ultrahangos, nekem kifejezetten ezt javasolta a meddőségi klinikán a nőgyógyászom, ha anyagilag belefér. A Hycosy fizetős, csak magánban lehet. Ezzel szemben a röntgent tb alapú, amit a meddőségiben ingyen megcsinálnak.


Én hallgattam a nőgyógyászra, Hycosyra mentem, ultrahangosra, magánba. Haller utca, Budapesten, többen ajánlották. Előtte bevettem 2 Nospát, ezt a vizsgálatra jelentkezéskor javasolták. Az orvos nagyon jófej volt, végig mondta, mi történik, hogy ez kicsit kellemetlen lesz, mindjárt vége stb.


Inkább erősen kellemetlennek nevezném. 2-3 percig volt rossz, maga a ballon, meg amikor "beadták" a folyadékot. Végig is nézettem, ahogy áramolt, az már nem volt kellemetlen. Nekem szerencsére átjárható, így azt nem tudom, mennyire fáj, ha nem átjárható.


Utána kicsit leültem, majd simán hazamentem, nem fájt. Javasolták a kísérőt, mert van, akinek görcsöl utána, a férjem be volt készülve, hogy indul értem, de nem volt rá szükség. Tisztaságit be kell utána tenni, mert lehet egy kis vérzés. Otthon sem kellett több Nospát bevenni, de ez szerintem szintén egyéni.


Viszont utána az első menstruáció, na az fájt, sokkal jobban, mint szokott. Lehet, hogy véletlen.

júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hsg-m volt kórházban (elvileg ez a fájdalmasabb). Átjárható voltam, mégis eléggé fájt, pedig vettem be előtte gyógyszert. Az a "jó" benne, hogy gyorsan megvan, tehát max 1,5 percig tartott a fájdalom, azt meg azért ki lehetett bírni. Olyan volt, mint egy elég durva menstruációs görcs. Viszont én utána egyből felpattantam az ágyból, semmi bajom nem volt, rá egy órával kezdett el fájdogálni otthon, de az már semmiség volt, csak mint egy átlagos menstruációs görcsölés. Szóval nem mondom, hogy nem fáj, de nem vészes, és utána legalább ezt is "kipipálhatod", vagy mert jó lett, vagy mert megvan a probléma oka.
júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hycosyn voltam magánban. Kb 15 perc volt az egész a bemenettől számolva. A fájdalmas rész kb 2 perc. Olyan mint egy durva hasmenés előtti görcs. De mire kezdesz agyalni hogy fáj már vége is. Hihetetlen volt, hogy pár perc alatt kész. Nem bántam meg, hogy magánba mentem. A fene akarná, hogy bódítsanak meg altassanak. Meg bent maradni a kórházban. Ezekre nekem nem volt szükségem. Munka után bementem és kész. Hazafelé menstruáció szerű fájdalmam volt de nem durva, mert még bementünk enni is a mekibe. ( akkor gondolhatod nem lehettem nagyon oda) mire hazaértünk már semmi.

A következő menzeszemnél sem volt semmi extra.

A nőgyógyászati vizsgálatot majd megszokod. Mi is végig mentünk ezeken. Mikor túl voltam 2 inszemen már nem hatott meg egy vizsgálat sem.

Az a lényeg, ne add fel és menj előre. Egészen addig míg célt nem érsz. Egy ilyen vizsgálat nem nagy ügy. Ne hátrálj meg. Én mindig arra gondoltam, hogy a szülés majd jobban fog fájni aztán a nők azt is kibírják.

Szóval hajrá, drukkolunk.

júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! 😊 Erőt adtatok!
júl. 7. 08:56
 7/13 anonim válasza:
Nektek kellett bevinni hozza házassági anyakönyvi kivonatot/ élettársi papírt?
aug. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A meddőségi intézményben tőlünk kérték a házassági anyakönyvi kivonatot, mielőtt bármilyen kivizsgálás megkezdődött volna.


A magán intézményben az átjárhatóságinál nem kérték.


(3. válaszoló voltam)

aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
:( én fejlődési rendellenesség miatt szeretnék menni. Mivel nem biztos hogy van átjárható petevezetékem.
aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es, akkor neked sima nőgyógyász majd segít, hova menj, ha egészségügyi kérdés miatt mennél. Úgy sejtem akkor még nem vagytok házasok, még nem kezelnek meddőségiben, azért kérdezed.


Magánba menj átjárhatóságira, ha megengedheted magadnak az 70-80ezer Ft összeget, hidd el, ezerszer jobban jársz. HYCOSY kevésbé fáj, mint a röntgen és nem kell hozzá befeküdni 1 napra. Magánban amúgy sem kérnek házassági papírt. Magánban 15 perc alatt megvan a vizsgálat, ebből 2-5 percig erősen kellemetlen.

aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!