Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik beültetés után táppénzr...

Lombik beültetés után táppénzre kell menni?

Figyelt kérdés
Leszívás után mi a menete? És mennyi idő mire abból az altatásból haza lehet menni? Mi a teendő beültetés után? Első lombik, hosszú protokoll.

2023. ápr. 22. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2-3óra után hazamehetsz, ha nincs komplijáció.

Utána rajtad múlik mész e táppénzre. Milyen munkád van. Egy helyben ülős nem javasolt. Akkor mennj tpre.

2023. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, de ajánlott. Én már leszívás előtti napokban elmentem.

Amikor pedig sikerült, nem is mentem vissza.

Nekem a progeszteronkúp olyan alacsony vérnyomást csinált, hogy csak szédelegtem egész nap. Mindkét beültetés utáni második nap elájultam, az utolsónál szét is vertem a fejem. Vicces lett volna munkában így járni.

2023. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

KB 1,5 óra után elengednek, de kötelező a kísérő, aznap nem vezethetsz és nem tehetsz jognyilatkozatot.


A meddőségi központban a leszívás napjától adják a javaslatot a táppénzre, de a te döntésed élsz-e vele.

Én a leszívás utáni 3 napban nagyon rosszul voltam, az ágyból alig tudtam kikelni, de utána már tudtam volna dolgozni ha nagyon akartam volna. Nem testileg, inkább lelkileg van szüksége az embernek arra hogy ne dolgozzon. Már akinek, lehet valakinek jobb ha a munka lefoglalja.


Nekem nem sikerült, de ha sikerült volna a szívhang után visszamentem volna dolgozni még pár hónapra. 9 hónap rohadt hosszú hogy otthon üldögéljen az ember a fizetése 50%-áért.

2023. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát én ezt teljesen inkognitóban csinálom ugyhogy nem tudom még mi legyen a tp-vel. A leszívás után mitől van rosszul az ember?

Az altatás rosszul viselem, de ha jól tudom ez nem az rendes intubálásos altatás nem? És mitől puffad fel a has utána? Ilyet is olvastam.

2023. ápr. 23. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak ilyen nagyon rövid altatás.


A leszívás után a sok tüsző miatt van a puffadás. Valamilyen szinten szinte mindenki tapasztalja, azért kell enni/inni a fehérjét, hogy ne váljon súlyossá, ne alakuljon ki hiperstimulációs szindróma.

(Olyankor a szervezet folyadékot termel ami megjelenik a hasüregben és az feszít belülről, ha túl sok folyadék lesz elérheti a tüdőt és halálos lehet. De ez nagyon-nagyon-nagyon ritka. A fehérje segít abban, hogy ha van is folyadék az felszívódjon magától, az esetek 98%-ban csak egy enyhe puffadás jelentkezik, 1-2% van aki kórházba kerül és le kell szívni a folyadékot a hasüregéből.)


Már a leszívás estéjén érezni fogod ha másnap nem tudsz dolgozni menni. A háziorvos adja a táppénzes papírt amin a sima "egyéb betegség" kód van, a táppénzes papírból nem fog kiderülni miért voltál táppénzen.

(A veszélyeztetett terhességes kóddal a szívhangtól adják a tp papírt)

2023. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm! Hát én ezt teljesen inkognitóban csinálom ugyhogy nem tudom még mi legyen a tp-vel. "


2 lombikot vittem végig úgy, hogy senki nem tudta a munkahelyen. Egészségügyi problémára hivatkozva tűntem el néha szabira/táppénzre 1-1 napra (vizsgálatok napjára), meg hetekre (leszívástól a tesztelés napjáig).

Aztán amikor sikerült, 5 hetesesen jelentettem be az igazat. Vártam volna még vele, de épp a nyarat szervezték szabadságügyileg. Így velem már nem kalkuláltak.

2023. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem tervezem elmondani soha senkinek Mármint nem azt ha sikerül, hanem a lombikot. Ki vagyok borulva hogy velem ez történik így hogy már van egy gyermekem aki elsőre sikerült természetesen. A beültetés után viszont tp lesz szerintem, azon ne múljon.
2023. ápr. 23. 20:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne így állj hozzá! Ez nem szégyen. Én még egy vadidegennek is simán merek róla beszélni, ettől nem érzem magam selejtnek, hanem örülök, hogy hála a tudománynak, anya lehetek. Nekem egy sem lett spontán.
2023. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként én ameddig benne voltunk nem szerettem beszélni róla, egyszerűen mert nem szerettem volna, hogy kérdezgessenek, de tényleg semmi szégyellni való nincs ebben, utólag szívesen elmondom bárkinek, hogy igen, mi lombikoztunk.

Én már az a korosztály vagyok, hogy vannak a kortársaim között is akik lombikkal születtek. Semmivel se nézünk rájuk másképp, mint a spontán született gyerekekre, ugyanúgy ahogy azokra se akik mondjuk császárral születtek vagy tápszert ettek. Ezek az élet velejárói, kinek így, kinek úgy sikerül, a végeredmény a lényeg, egy egészséges kis ember.

2023. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!