Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni babaváró...

Tudnátok segíteni babaváró hitellel kapcsolatban? Egészségügyi problémák miatt èrdekelne a kamat elengedèse.

Figyelt kérdés

Gyereket szerettünk volna a férjemmel, egy ève próbálkozunk. Mikor elkezdtünk házat nèzni, direkt úgy választottunk, hogy legyen elèg szoba. Neki is van már egy gyereke, nekem is egy. Szóval miután biztosan eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, csak akkor választottuk a babaváró hitelt. Mi nem az az eset vagyunk,aki azèrt vette fel, komoly döntés volt a gyerek.

Viszont 1 èv után elkeseredtünk, most megyünk kivizsgálásra. Èn amilyen lelkes voltam, már nem bízom benne, hogy sikerül. Azt megbeszéltük, hogy nálam a határ a lombik, azt nem akarom már bevállalni.

A kèrdèsem az lenne, hogy lombik nélkül van esèly arra, hogy megkapjuk a papírt ahhoz, hogy a babavárón ne legyen kamat? Meg tudjuk oldani, ha lesz is kamat, elkezdünk fèlrerakni rá, csak előzetesen tájèkozódom. (Lombikot semmilyen esetben nem vállalnèk.) Rosszindulatú kommentet nem kérek, elèg az, ha nem jön össze a baba.



2022. nov. 5. 08:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
8%
Vagy szereztek papirt, hogy valamiert nem szabad lombikot vallalnod? Nem volt mellrakos a csaladban? A lombik állítólag noveli, lehet hogy ilyenekbe lehetne kapaszkodni, hogy a csaladi hajlam+ lombik nagy esellyel eloidezne? Ferjed addig mehetne sperma vizsgalatra is. Az par perc, leadni az anyagot. Van aki sajnos steril 🤷 azt is meg kell nezni. En is biztos mindent vegigprobalnek, hogy ne kelljen bunteto kamatot fizetni, megertelek. Es en sem vallalnam a lombikot .
2022. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos mi is ebben a cipoben jarunk.


Marciusba igenyeltuk a babavarot es novembertol nem szedtem a gyogyszert.


Igazabol ott mar eltelt par honap de 7 ev fogamzasgatlo miatt nem hittem hogy ez meg gond lenne.


De sajnos mar mi is az 1 evet tapossuk.


Most gondolkodok hogyan is tovabb.

2022. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Annyi hogy nalunk nincs baba fiatalok vagyunk :) es a legjobb tudomasunk szerint nekem magasabb egy minimalisan a pajzsmirigy ertek es ennyi.
2022. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha valaki tényleg akar gyereket, akkor elmegy a reprodukciós intézetbe, nem várja a csodát. A piacivá váló hitel legalább ad motivációt, hogy miért ne húzza az időt. Ha már pusztán az, hogy az idő halad, az esélyek pedig jobbak nem lesznek, nem elég neki...

Reálisnak kell lenni.

Aki meg előre tudja, hogy semmi szín alatt nem lombikozna, ami ma már sokkal magasabb sikerrátával rendelkezik, mint akár csak 5-10 éve, az ne ugorjon bele olyan hitelbe, ahol vállalja, hogy neki 5 éven

belül gyereke lesz. Sőt, igazából ha van esze, eleve ne vegye fel, ha nincs úton már a baba. Így is később bukta lehet, ha válás következik be.

2022. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
34%

#14 Ha a 10 milliót 5 év múlva vissza tudod fizetni, akkor megéri felvenni a babavárót. Ha normális támogatás lenne, akkor mindenki az első gyerek születése után jogosult lenne 10 millió kamatmentes hitelre, a második után meg kapna 3 milliót (ennyit engednek el), a harmadik után meg 7 millió állami támogatást.


Nem kellene idegesíteni az embereket a visszafizetéssel, meg nem venné fel olyan pár, aki nem akar gyereket.


Ráadásul mindenki vehetne akkor lakást, amikor úgy áll, hogy lakást akar venni.

2022. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%
Azért egy év még nem a világ, egy gyors kivizsgálás és még hamar összejöhet.
2022. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%

Fú, ezt én sem értem, miért vesz fel babavárót az, akinél kizárt a lombik. Minden második sarkon meddő párok vannak, komolyan van, aki azt hiszi, vele nem történhet meg?


És ha nem fixálták volna le utólag a kamatot, és most 25-30 milliókat kellene visszafizetni a 10 millióra, mert ők nem akarnak lombikot, akkor életük végéig tönkrementek volna anyagilag?


Eskü, nem értem ezt a fajta felelőtlenséget. Semmiből nem tanulnak az emberek.

2022. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

#17 A babavàrónál fix 7% a kamat. Mikor megjelent a babaváró, voltak róla cikkek, hogy annak is megéri felvenni, berakni máp+-ba majd öt év múlva visszafizetni, aki nem akar gyereket, mert pluszba jössz ki. Talán 500 ezer forinttal.


A CSOK-ot kellett fixálni, azt tényleg felelőtlenség volt felvenni.

2022. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

"#14 Ha a 10 milliót 5 év múlva vissza tudod fizetni, akkor megéri felvenni a babavárót."


Igen, a 10 milliót, plusz az 5 év alatt összegyűlt nem kevés kamatot, ha nincs gyerek. Az már nem éri meg.

2022. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%

"Ha normális támogatás lenne, akkor mindenki az első gyerek születése után jogosult lenne 10 millió kamatmentes hitelre"


Erre van egy egyszerű megoldás: terhesen kell felvenni, mégpedig 12. hetet betöltötten. Ugyanis ha akkor leigazolja a magzatot a bank felé (mi is ezt tettük), akkor ha bármi történne a terhesség alatt, ami miatt végül mégsem születik élő baba, akkor is kamatmentes marad a hitel.

Ismerősi körben minden értelmes ember ezt csinálta. De lombikozás alatt találkoztam olyan huszonéves csajjal, aki beleugrott a CSOK-ba, Babaváróba a férjével, aztán fél petefészke van, próbált teherbeesni lombikkal. Rá is volt rendesen görcsölve, mit ne mondjak.

2022. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!