Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni babaváró...

Tudnátok segíteni babaváró hitellel kapcsolatban? Egészségügyi problémák miatt èrdekelne a kamat elengedèse.

Figyelt kérdés

Gyereket szerettünk volna a férjemmel, egy ève próbálkozunk. Mikor elkezdtünk házat nèzni, direkt úgy választottunk, hogy legyen elèg szoba. Neki is van már egy gyereke, nekem is egy. Szóval miután biztosan eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, csak akkor választottuk a babaváró hitelt. Mi nem az az eset vagyunk,aki azèrt vette fel, komoly döntés volt a gyerek.

Viszont 1 èv után elkeseredtünk, most megyünk kivizsgálásra. Èn amilyen lelkes voltam, már nem bízom benne, hogy sikerül. Azt megbeszéltük, hogy nálam a határ a lombik, azt nem akarom már bevállalni.

A kèrdèsem az lenne, hogy lombik nélkül van esèly arra, hogy megkapjuk a papírt ahhoz, hogy a babavárón ne legyen kamat? Meg tudjuk oldani, ha lesz is kamat, elkezdünk fèlrerakni rá, csak előzetesen tájèkozódom. (Lombikot semmilyen esetben nem vállalnèk.) Rosszindulatú kommentet nem kérek, elèg az, ha nem jön össze a baba.



2022. nov. 5. 08:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, hogy minden lehetőséget ki kell próbálni,hogy legyen gyerek. Ebbe a lombik is bele tartozik.
2022. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy igazolni kell, hogy minden tb által támogatott kezelésen részt vettetek, ami elősegít a terherbeeséshez.

Ha nem sikerül, az orvos ad egy papírt, hogy egészségügyi okokból nem lehet, akkor elfogadják és nem lesz kamat.

De nem tudom pontosan, hazudni nem akarok, én ezt olvastam valahol. Be kell menni a bankba, s megkérdezni a feltételeket.

2022. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogják elengedni.Akkor gyűjtögessetek.Tudom,hogy ez már eső után köpönyeg,de ezt a hitelt csak a 12 hét után lenne szabad felvenni.Azért szorítok,hogy sikerüljön mégis.
2022. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

"Szóval miután biztosan eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, csak akkor választottuk a babaváró hitelt."

A babavárót akkor vették fel a felelősen gondolkodók, amikor már 12. hetet betöltötten úton volt a baba.


Nem fogják elengedni a kamatot, csak ha meglesz az 5 sikertelen lombik. Ami nem lesz egyszerű menet időben sem, mert 5 éven belül kell meglegyen.


[link]

2022. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Lombik nélkül nem engedik el.


De nem is értem, ha annyira akartátok a gyereket, miért olyan nagy gond 1-2 lombik?


Ha nem lennétek megmentve, és 40 milliót kéne visszafizetni, akkor is ilyen lazán kezelnétek a dolgot?

2022. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyiben egészségügyi okból nem születik 5 éven belül gyermek, akkor a járási hivatal méltányosságból felmentést engedélyezhet a visszafizetési kötelezettség alól. Ehhez a támogatott személynek kérelmet kell benyújtania a járási hivatalhoz még a kölcsön folyósításától számított 5 éves időszak lejártát megelőzően.


A felmentés engedélyezésére az alábbi esetekben kerülhet sor:


a) a támogatott személyek egyike a kölcsönszerződés megkötését követően megváltozott munkaképességűvé vált, és emiatt a gyermek megszületését nem vállalták,


b) az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások végzésére vonatkozó, valamint az ivarsejtekkel és embriókkal való rendelkezésre és azok fagyasztva tárolására vonatkozó részletes szabályokról szóló 30/1998. (VI. 24.) NM rendelet szerinti, az egészségügyi szakellátás társadalombiztosítási finanszírozásának egyes kérdéseiről szóló 9/1993. (IV. 2.) NM rendelet 4. számú melléklet 13. főcsoportjában megjelölt egészségügyi szolgáltató igazolja, hogy a támogatott személyek

ba) a kötelező egészségbiztosítás keretében finanszírozott számú, a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető meddőségkezelési eljárásokról szóló 49/1997. (XII. 17.) NM rendelet 2. § (1) bekezdés c) pontja szerinti emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásban – a kötelező egészségbiztosítás keretében vagy azon kívül – részt vettek, vagy

bb) a gyermekvállalását azért nem tudták teljesíteni, mert velük szemben a reprodukciós eljárás megkezdése előtt, vagy a reprodukciós eljárás közben a 30/1998. (VI. 24.) NM rendelet 1. § (2) bekezdése szerinti kizáró egészségügyi ok merült fel, a 30/1998. (VI. 24.) NM rendelet 1. § (5) bekezdés a) pontjában foglalt feltétel nem teljesül, vagy a férj spermiogrammja alapján a 49/1997. (XII. 17.) NM rendelet 2. § (1) bekezdés c) pont ca)-cf) alpontja szerinti egyik reprodukciós eljárásra sem alkalmas, vagy


c) a támogatott személyek számára a gyermekvállalás egészségügyi dokumentációval igazoltan ellenjavallt.


A b) pontja szerinti igazolás kiállítása során az egészségügyi szolgáltató az igazoláson feltünteti a kizáró ok megállapításának időpontját azzal, hogy az igazoláson a kizáró ok tényén és a megállapítás időpontján kívül egészségügyi adat nem tüntethető fel."

2022. nov. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Ezért kéne előre elolvasni a feltételeket, mert akkor már tudnátok a választ.

Ha jól értem, legalább 1 éve vettétek fel a babavárót, tehát maximum 4 évetek van teljesíteni, ha nem kevesebb.

Ha akarnátok, sem tudnátok lombikkal kezdeni a dolgot, hacsak nincs olyan bajotok, ami kizárja, előbb inszeminációk lesznek. Abból is több, mire jöhetne a lombik. Sőt, az inszemek előtt is lesz jó pár körötök.

Értem, hogy most úgy érzed, lombikot nem akarsz, ami szíved joga, de így max akkor úsznátok meg a piaci kamatot, ha valami olyasmi bajotok lenne, ami azt is lehetetlenné teszi. De ilyen problémák elég ritkák, és nem fogtok olyan orvost találni, aki erről papírt ad, mármint valótlanul.

A pozitívum, hogy bármennyire is nehéz elhinni, 1 év nem nagy idő. Még bármikor összejöhet magától, vagy némi segítséggel.

A lombiktól én is el voltam zárkózva évekig, a 7. sikertelen év után szántam rá magam. Mégis jó döntés volt, mert a 2. sikerült.

Mi ekkor vettük fel a babavárót, 16 hetes terhesen.

2022. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészsègügyi okok nem gátolják a lombikot, akkor nélküle nem fogják elengedni
2022. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedik el.


Mi is ebben a cipőben járunk.

Csak nálunk meg nincs gyerek egyik részről sem.


próbalkoztunk,kb fél évnél vettük fel a babavárót.

Azota eltellt 2.5 év, mind a 2en ki lettünk vizsgálva, szervi oka egyik részről sincs amiért nem jön össze.

Hormonálisan is minden oké.


Bementünk a bankba érdeklődni, ilyenkor mit tudunk tenni, ha ennek ellenére sem lesz sikerünk.


Azt a tájékoztatast kaptuk, hogy ha ilyen esetben nincs papír, akkor próbalkozzunk a lombikkal, mert máskülönben nem fogadják el.


Limbik nélkül olyan eseteket fogadnak el pl, hogy petefészkek eltávolítása, méh eltávolítás, stb. Ami garantalja hogy nem lehet baba.

2022. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Ráadásul nem elég egy lombok. 4 vagy 5 darab kell.


Viszont jó hír, hogy a babaváró 7%-ban van maximalizálva büntetőkamat szemponjából (ellentétben a csok-kal, ami a jegybanki alapkamathoz van kötve, kivéve azoknál, ahol most maximalizálták be utólag 5%-ra).

2022. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!