Lombik program mennyire szokott sikerrel járni?
Szerintem inkább anyagi oka van. Ha jól tudom, az állam nem olyan bőkezű a lombik támogatás terén, és ha többször kell próbálkozni, akkor már elég zsebbe nyúlós az ára.
Az, hogy mennyire sikeres, szerintem sok tényezőtől függ. Pl nem mindegy, hogy mi az ok, ami miatt nem jön össze a baba.
"Azért kérdem, mert sokan nem ezt a módszert választják"
Tessék? Mégis milyen megoldást választanak?
A párok többsége csak szimplán szexel és lesz gyereke.
Akinek nem, annak jön az inszemináció, majd a lombik. Az emberek ezt jellemzően nem választják, hanem rákényszerülnek, mert spontán nem esnek teherbe....
Sógornőmék 3. sikertelen lombiknál és 2 millió forintnál tartanak :/
Az utolsó lombik már "állami átvétel" után volt, de még így is egy vagyont hagytak ott az ajánlott kiegészítő terápiákra és gyógyszerekre (pl 2 infúzió, darabja 70 ezerért). Baba még nincs...
Másik ismerősünknek 4. lombik jött össze. Azt nem tudom ott hogyan alakultak az anyagiak.
De hallottam, hogy vannak, akiknek összejön akár elsőre is.
Az örökbefogadás csoportban írták rengetegen, hogy a szervezetre gyakorolt hatása miatt nem választják a lombikot.
Nem tudom, hogy huszon vagy harmincéves korban milyenek a kilátások, de pl Pataki Zitának mondta az orvos a videóban, hogy 40 éves kor fölött 2-3% esély van csak a sikerre.
Köszönöm a válaszokat!
#5 ez érdekes amit írsz, nem is tudtam. Egyébként húgom is és én is lombikkal jöttünk össze, ekkor volt anya 34, majd 36 éves. Ezekszerint, erre se volt túl sok esély akkor.
Továbbra sem igazán értem, hogy mire gondolsz. Szerintem te nem annyira vagy tisztában a meddőségi kezelések típusaival és indikációival.
A meddőségi kezelés egy folyamat, aminek általában csak a legvége a lombik, kivéve, ha van olyan ok, ami kapásból kizárja az előtte lévő lépcsőket.
Szóval ha egy párnak nem jön össze a gyerek, akkor először az orvos ovuláció indukciós kezelést próbál, aztán inszeminációt, és ha az se megy, utána jön a lombik.
Kivéve, ha mondjuk kapásból nincs egy darab petevezetéke sem, mert vaalmi miatt ki kellett venni.
Ez nem választás kérdése, a beteg azt csinálja (ha beleegyezik nyilván), amit az orvos javasol.
Ha meg valaki nem akar lombikot, annak ezer meg egy oka lehet. Mondjuk úgy gondolja, hogy ha természetesen nem sikerül, akkor inkább ne legyen, mert természetellenesnek tartja. Vagy fél a szövődményektől, stb.
Mi kaptunk a meddőségi központban egy tájékoztató füzetet az ottani sikeresség árányról.
30 éves kor alatt 48% 38 éves kor felett kezd el rohamosan csökkenni 43-44 évesen már csak 1-2%, 45 év felett gyakorlatilag 0.
Egy elméletileg egészséges párnál egy ciklusban a spontán teherbeesés esélye olyan 10%, inszeminációé 12%.
Akik keresztül mennek az összes lépcsőn és végül nem vállalják a lombikot annak az oka elsősorban az egészségügyi kockázat az oka. A hormonterhelés hatására nő a valószínűsége a mellrák és a petefészek rák kialakulásának.
Van aki lelkileg keszül ki amire odaérnének, hogy lombik.
Van aki vallási okból nem indul neki.
Van aki az injekciózástól fél annyira, hogy inkább nem vállalja.
A többiek jókat írtak, saját esetemet tenném hozzá: 20%-ot adott nekem a meddőségi orvos.
Nincs petevezetékem, így rögtön a lombikra ugrottunk, a harmadik sikerült. Végig államilag támogatottan jártam, volt költsége, de nem milliók szerencsére.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!