Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Elegendő a spermaanalízis a...

Elegendő a spermaanalízis a férfiaknál?

Figyelt kérdés

Most kezdjük a meddőségi kivizsgálásokat, mert 15 hónapja nem jön a baba. A nőgyógyászom közölte, hogy a férjemnek is kell egy andrológiai-urológiai vizsgálat, hereultrahang és egy spermaanalízis. De a férjem szerint viszont elegendő a spermavizsgálat, mert ha ott minden rendben akkor biztos nem meddő. Viszont olvastam egy ilyet a neten: "Érdemes tudni, hogy a spermaanalízis önmagában nem elegendő a megtermékenyítő-képesség megítélésére, és nem helyettesíti az andrológiai szakvizsgálatot követően adható andrológiai szakorvosi véleményt."

És semmiképpen nem hajlandó ezt elfogadni, mert ha a spermák mennyisége, gyorsasága, alakja megfelelő akkor biztos, hogy nála nincs probléma. Valaki tud ezzel kapcsolatban tanáccsal ellátni?

Esetleg akinek a párja volt vizsgálaton is, írna részletesebben, hogy ott mi történik?


2022. márc. 7. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy eddig nem jött össze a baba. Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a férjed milyen alapon bírálja felül az orvost? Nyilván ő ért hozzá, ezt tanulta x évig, a férjed meg csak úgy gondolja, hogy biztos hülyeséget beszél?! Együtt vagytok ebben a helyzetben, ő is beletehetne annyit mint te. Egy sz.ros here ultrahang sehol nincs egy petevezeték átjárhatósági vizsgálathoz képest.

Ne haragudj, hogy konkrétan nem tudok a kérdésedre válaszolni, csak ez a viselkedés kiverte a biztosítékot nálam. Ettől függetlenül kívánom a legjobbakat! Biztos lesz itt olyan, aki tud hasznos választ adni.

2022. márc. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint te is tudod, nem elegendő.

A férjeddel pedig le kellene ülnöd egy mély, őszinte beszélgetésre arról, hogy tényleg akar-e gyereket.

Mondjuk amúgy ezt a házasságkötés előtt sem árt megtenni, kitérve pont az ilyen lehetőségekre, hogy mi van akkor, ha nem lehet...

2022. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha én gyermeket szeretnék, akkor mindenhova elmennék, ahova csak kell, mindent megtennék érte, sőt még többet is. Nem jelenthet ki ilyet, hogy “szerinte elegendő”, felülbírálva ezzel nem csak a józan észt, de az orvos szavát is. Üljetek le és értesd meg vele, hogy ha gyermeket szeretne, akkor most nem az lesz, ami neki kényelmes.
2022. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elegendő. Jól mozgó és jó alakú spermákkal is lehet rossz ROS vagy HBA vagy DNS fragmantációs eredménye. Ahova én jártam ott van egy fb csoport és egy párnál már akkor derültek ezek csak ki, amikor már kb esélytelen volt a lombik is az életkor miatt. 7 lombikon voltak túl, mire valakinek eszébe jutott, hogy nem elég a sima spermiogramos vizsgálat. Ki is derült, hogy a férfi oldalon is probléma van (a nőnél is volt, de azt kezelték), így kb felesleges volt minden beavatkozás.

Nektek kívánom, ha bármi van, előbb kiderüljön.

2022. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az eddigi válaszadók kicsit túlzottan nekiestek a férjnek, pedig szerintem lehet igaza - nem egyértelmű a kérdés kiírásából, hogy mire gondolt, hogy mi felesleges.


Nos, ha megvan a spermaanalízis, valóban nem elegendő a lelettek hazaszaladni, és a neten bogarászni, hogy melyik érték mit jelent. Ezt valóban az orvossal kell megbeszélni, és ő ad egy orvosi véleményt.


A kérdező sehol nem írta, hogy erre a férje ne lenne hajlandó.


Ha az orvos mindent rendben talál, és ő nem rendel el hereultrahangot, mert egyébként az ő orvosi szakvéleménye szerint minden rendben van, akkor valóban felesleges.

2022. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Mivel egy normál spermaanalízis alkalmával csupán a legáltalánosabb dolgokat nézik (mozgás,morfológia, mennyiség), teljes körű képet csak plusz vizsgálatokkal lehet kapni - amit az orvos is javasolt, feltételezhetően nem véletlenül. Az, hogy ez a férjnek fájó meglépni és saját hatáskörben felülbírálja az orvost, az érdekes. Vajon fontosabb neki, hogy ne derüljön ki hogy esetleg nálad van a probléma, minthogy gyereke legyen? 🤔🙄
2022. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó (és előzőek is)!


Férfiként írom, hogy én voltam ilyen vizsgálaton, és az orvos ezen értékek alapján, mivel mindent megfelelőnek talált, nem javasolt semmilyen egyéb vizsgálatot - pedig konkrétan rá is kérdeztünk. Sőt, kifejezetten mondta, hogy ne görcsöljünk erre rá, hogy mindenféle vizsgálatra elmenjünk, mert ezen értékek alapján mindent rendben talál. És láss csodát, igaza is lett, viszonylag elég hamar.

Én konkrét tapasztalatot írok le, nem fikcóikat és feltételezéseket, meg mindenféle interneten utánaolvasott áltudományokat.

Dehát sok nő csak úgy tud gondolkozni, hogy hogyha egy férfi valamiben nem ért egyet, akkor csak az ő elgondolása lehet hibás - tisztelet a kivételnek

2022. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaah, mert veled minden rendben volt, így mindenki rendben van. Mindent értek!

Kész szerencse, hogy például a barátnőmék nem rádhallgattak. Ott ugyanis a további vizsgálatoknál derült ki hogy nagyon nagy probléma van a párjánál. Ott akkor túlzás nélkül a párja életét mentette meg, hogy kiderült mi áll a "nem jön a baba" hátterében. Egyébként meg a 3. lombikuk lett sikeres végül PICSI eljárással.

Nincs két ugyanolyan eset. De nem véletlenek ezek a vizsgálatok. Ha ki lehet deríteni vele valamit vagy ki lehet zárni, akkor nem felesleges. Mivel nem is fájdalmas vizsgálatokról van szó, hanem csak el kell menni és még egyszer cuccot adni, plusz lehúzott gatyában hagyni, hogy a doki megvizsgáljon, így nem kéne ekkora ellenállást tanúsítani. De lehet, hogy a híres "férfiúi önbecsülés" akadályozó tényező... Én örülök, hogy a férjem ebből nem csinált hiúsági kérdést.

2022. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!