Szerintetek kérdezzek rá?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek január 4.én volt az inszeminációja. 3 éve ismerjük egymást, egy nyelvtanfolyam által barátkoztunk össze. A későbbiekben elég jóban lettünk, főleg a hasonló problémáink és karakterünk miatt könnyen megértettük egymást. Neki volt egy vetélése, s azóta nem jön a baba. Nekem 2 vetélésem volt, vizsgálatok stb( nem írok regényt, nem én vagyok a lényeg), de hála Istennek nekünk nem olyan régen összejött. December voltunk utoljára egy étteremben személyesen, beszélgettünk persze sok mindenről. Nem akartam elmondani még a babát senkinek, mert csak 8 hetes múltam akkor. Nem is tudta senki, mert az előző kettőt pont a 7. és 8. héten veszítettük el, így egyáltalán nem éltem bele magam, csak a férjem és én tudtuk. De ő rákérdezett konkrétan, hogy nem e jön e még a baba? Nem tudtam hazudni, mert mindketten sok mindenen mentünk át és tudjuk is egymásról. Utólag úgy is kiderült volna. Annyit mondtam, hogy úgy tűnik összejött, de még nagyon nem élem bele magam, félek. Nem beszéltem róla sokat, mert tudom milyen érzékeny téma ez. De mi nyíltan beszéltünk mindig is ezekről a témákról. Aztán persze kérdeztem, hogy mi újság velük? Azt mondta, hogy nemsokára van egy időpontjuk inszeminációra, 3x van lehetőségük rá +1 ráadás, ha esetleg nem jön össze. Mondtam, hogy nagyon drukkolok nekik, bízom benne, hogy sikerül. Viszont eddig nem mertem rákérdezni, hogy mi történt azóta. Lehet, az én butaságom, de mivel tudom, hogy milyen érzékeny ez a téma, nem nagyon mertem. Pedig kellene, ugye? Minden nap gondolok rá, illetve beszéltünk is január elején. Ha 4.én volt, valószínűleg már van eredmény, nemde? Szerintetek kérdezzek rá?
2022. jan. 20. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Én nem tenném.
2022. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várj még egy kicsit.

Ha sikerült, úgyis el fogja mondani szívhang után

Ha nem sikerült, túl friss még neki a seb

2022. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magadtól ne kérdezd, ha minden jól megy majd úgy is elmeséli.
2022. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne kérdezz rá. A családban is van olyan, akinek sajnos nem sikerül a baba, és neki is nagyon kellemetlen, amikor kérdezik tőle. Szerintem elmondja majd neked, ha sikerült Nekik.
2022. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem rákérdezhetsz.. de a viszonyotokon is múlik, amit te ismersz, látsz ( leírásból nem annyira jönnek ezek àt)


Amiatt mondom így, mert nekem az unokatesómnak volt, és neki baromi jól esett beszélni róla


Sajnos nekik nem sikerült, majd a lombik sem, de nem csinálták utána végig, megviselte őket.

2022. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


3 éve ismerjük egymást és bár mint írtam is hasonló a személyisünk és problémáink miatt könnyen egy hullámhosszra kerültünk, azért nem ismerjük egymást nagyon mélyen, nem vagyunk gyerekkori barátok, vagy legalábbis 10+ éve. Kicsit őrködöm emiatt, mert se megbántani nem akarom azzal, hogy rákérdezek, viszont azt sem szeretném, ha azt hinné nem érdekel, emiatt nem érdekelődöm. Közben persze tudom, saját bőrömön tapasztaltam, ez egy korai időszak, a pozitív teszt önmagában még nem elég, sajnos. Az emberek ebben az időszakban (általában) még nem beszélnek a terhességről.

2022. jan. 20. 11:43
 7/14 A kérdező kommentje:

*a hasonló személyiségünk

*őrlődöm

2022. jan. 20. 11:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hivd fel egy miújsággal, aztán ha akarja, elmondja, ha nem ,akkor nem
2022. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mond el ezt neki, hogy ha úgy gondolja és megszeretné osztani, akkor ott vagy, de nem szeretnéd ezzel zaklatni,így te ezekre nem kérdezelrá csak ha ő kezd róla beszélni.
2022. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerdeznek ra konkretan, csak a mi ujsag-ra.
2022. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!