Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Titeket nem zavar hogy egymás...

Titeket nem zavar hogy egymás után adják a támogatásokat a gyermeket nevelőknek? Mi meg akik önhibájukunk kívül nem esnek teherbe elesünk mindentől.

Figyelt kérdés
1 éve tervezünk babát a párommal, jártunk már kivizsgálásokon, néha teljesen ki vagyok már ettől is, emellé meg még folyamatosan hallom hogy a terhesek meg a gyermeket nevelők adóvisszatérítést kapnak stb... Ezektől meg csak még rosszabbul érzem magam. És valakit érdekelnek azok akik ugyan szeretnének babát de nem sikerül?
2022. jan. 7. 20:06
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Erre gondolok én is amit a 7es ír. Nem sajnálom senkitől, sőt jó dolognak tartom. Csak ezt próbáltam megfogalmazni én is hogy az fáj hogy azokra nem gondolnak akik szeretnének gyereket, nagyon is, csak nem sikerül
2022. jan. 7. 20:40
 12/32 anonim ***** válasza:
58%
Én nem sajnálom senkitől de azzal nem értek egyet, hogy akinek nincs gyereke semmilyen támogatásra ne legyen jogosult. És most mondhatnám azt is, hogy az vállaljon gyereket aki nem ilyen-olyan támogatásokra akarja alapozni, csak az a baj, hogy egyre több az ilyen.
2022. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Szoval hidd el mindenkinek megvan a maga baja, tamogatas ide vagy oda
2022. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Ezzel én se. Speciel pont erre szeretnék kilyukadni, hogy én értem azt hogy ezzel akarják ösztönözni az embereket a gyermekvállalásra de mi van azokkal akiknek önhibájukon kívül nincs gyerekük?
2022. jan. 7. 20:46
 15/32 anonim ***** válasza:
75%
De nem lehet mindig arra gondolni mindenben, hogy másnak meg nem lehet és nekik meg rossz. Most azért ne kapjon valamit az egyik, mert a másik is akar, de nem felel meg a feltételeknek? Mintha azt mondanád, hogy senki se egyen snicerset a mogyoróallergiások miatt. Mondjuk én ezt úgy mondom, hogy se csok, se babaváró, se semmi ilyen támogatást nem vettem fel, mert nem kellett. Az adó meg most negy az alapba, mert most cseréljük az autót. Ennyit hadd engedjek már meg magamnak, ha már egyébként ugyanúgy élek és dolgozom, mint bárki, ugyanúgy sokba kerül, hogy van gyerekem, de nem a támogatásokon múlott, hogy lesz-e, és főleg nem abból nevelem, mert nevetséges is lenne. Tehát én csak alapból nem értem ezt, hogy hogyan is lehetséges, hogy értelmes emberek ilyenek miatt ugranak egymás torkának, amikor van ebben az országban nagyobb baj is, csak ezzel a hergeléssel tök jól lehet terelni. De azzal meg nem foglalkozik senki, hogy ha nem magánorvoshoz mész, akkor kb meghalsz, bármi is legyen a bajod. És ez csak egy.
2022. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
20%
És aki nem is akar egyátalán? Azt hogy zavarja...
2022. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
40%
15: de kapjon az is akinek gyereke van és az is kapjon valamit akinek nincs. Mert jelen álláspont szerint akinek nincs gyereke az szart se ér. Soha nem gondoltam, hogy a gyerekesek ne kapjanak semmit, csak nem tartom fairnek ezt az úgymond megkülönböztetést.
2022. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
17esnek igaza van. Akinek nincs gyereke ugyanúgy fizeti az adót ő mégse kap vissza semmit. Ausztriába mennyivel korrektebb ez is
2022. jan. 7. 21:34
 19/32 anonim ***** válasza:
65%
Nekem van gyerekem, mègis felhaboritonak tartom, hogy a kornàny az èsz nèlküki szaporodast propagàlja es penzeli. Legyen igaszsagosabb az adòrendszer, es vallaljon mindenki annyit, amennyit szeretne.
2022. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%
A kormány pont leszarja az embereket. Egyetlen egy oka van a támogatásoknak, az pedig az, hogy fogy a magyar és ez pár évtizeden belül hatalmas problémát fog okozni, ha nem változik. Minden támogatásnak az a célja, hogy akinek lehet gyereke, annak legyen legalább három. Akinek már van kettő az hamarabb fog bevállani mégegyet mint az akinek nincs egy sem. Azt a réteget célozzák akik csak a pénz/lakhatás miatt nem válalnának 3 gyereket. Ha valaki mem akar gyerelt vagy nem lehet gyereke, azt nekik nem céljuk támogatni.
2022. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!