Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Titeket nem zavar hogy egymás...

Titeket nem zavar hogy egymás után adják a támogatásokat a gyermeket nevelőknek? Mi meg akik önhibájukunk kívül nem esnek teherbe elesünk mindentől.

Figyelt kérdés
1 éve tervezünk babát a párommal, jártunk már kivizsgálásokon, néha teljesen ki vagyok már ettől is, emellé meg még folyamatosan hallom hogy a terhesek meg a gyermeket nevelők adóvisszatérítést kapnak stb... Ezektől meg csak még rosszabbul érzem magam. És valakit érdekelnek azok akik ugyan szeretnének babát de nem sikerül?
2022. jan. 7. 20:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Növelték a lombik támogatását is, 3 ingyenes próbálkozás van, lehet menni, aztán majd ha lesz 1-2 gyerek akkor nyíghatsz azon, hogy a 3+ gyerekes miért kap többet.
2022. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Amikor én vártam a babára 4 évig, hát a pénz volt a legkisebb nyomorom, nem arra voltam irigy. Úgy meg főleg nem, hogy ez a sok pénz valahonnan nagyon hiányozni fog. Mondjuk az oktatásból vagy az egészségügyből. Szóval engem inkább az zavar, hogy csak annak éri meg alapból gyermeket vállalni ebben az országban, akinek nem ezen a visszatérítésen múlik bármi. De ez csak én vagyok. Egyébként teljesen átérzem azt a fájdalmad, hogy az egész világra haragszol, amiért nem jön. De még az ilyenen is hergelni magad, az nem tesz jót. Remélem, hogy hamar sikerül neked is, és egészséges babád lesz.
2022. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
2es nagyon kedves vagy. Nekünk se lenne szükségünk rá, mindent magunknak teremtettünk meg, csak pl a félretett pénzünkhöz milyen jól jönne akár csak az adóvisszatérítés. Vagy pl ráköltöttünk többmilliót a házra, aminek a felét vissza tudnánk igényelni, de így azt se tudjuk... Valamiért nekünk semmi nem úgy sikerül
2022. jan. 7. 20:24
 4/32 anonim ***** válasza:
67%
Boldogabb lennél ha senki semmit nem kapna? Sokszor azt látom, hogy azoknak az embereknek nem jön össze a gyerek akik ilyen végtelenül keserűek, irigyek és rosszindulatúak, akik mindenbe és mindenkibe bele tudnak kötni és ezt az attitűdöt legtöbbször még akkor sem fejezik be amikor hőn áhítottan szülőkké válnak és elvileg megkapták amit akartak. Senkit sem akarok megbántani, de őszintén megértem néha a természet döntéseit, csak azokat sajnálom akik nem ilyenek és mégsem adatik meg nekik a baba.
2022. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%

De a te problémád az, hogy nektek nem jár vissza pénz.Nem az, hogy nem sikerül teherbe esned.

Nekünk 1 gyerekünk van.2 évig próbálkoztunk mire összejött.A terhes nőket irigyeltem ,de a nekik adott támogatást soha.

Van házunk, több milliót ráköltöttünk.Mivel egy gyerekünk van, szinte semmit se kapunk ,de lecarom, mert ami fontos volt, a GYEREKÜNK az itt van és mindenünk megvan a felneveléséhez.

2022. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

1 év.. Semmi.


Amúgy meg gáz, hogy ezen pörögsz kinek mi jár..

Majd ha te is nevelsz, akkor nem fog járni a szád? Vagy épp megint csak a többgyerekeseket fogod köpködni?


Ha csak a pénz miatt meg a juttatások miatt akarsz gyereket.. Inkább ne sikerüljön.. 🙄

2022. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk nem lehet, sehogy sem. Mindent próbàltunk sok éven át. A visszatèrítès nem zavar, egyszeri dolog. De az igen, hogy adómentesek akiknek 4 gyerek van. Mi a fèrjemmel gürizünk, rengeteget dolgozunk, és azok a kollègàk akik el tenglengnek naphosszat, sokkal többet keresnek. Ès ez akkor is így van, ha a négy gyerek már felnőtt ember, mi nem veszünk el segèlyt az àllamtól, egyszer gondolhatnànak azokra is akiknek nem lehetett gyerek. Èpp ma hallottam, hogy közmunkàs c. nő, napi pár óràt lèzeng, és kap 80 ezret, mert hat gyereke van.... Na ez bosszantó.
2022. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
45%
Mintha más sosem lett volna dühös és keserű, ha vágyott rá, de nem jött. Annyira szomorú miatta, hogy kivetíti a fájdalmát, hogy "hát még ez is". Nem teszi jól, nem egy szipiszupi tulajdonság, de ugyan az dobja már az első követ, aki még sosem volt ott, ahol most ő. Az is csak azért, mert fngja nincs. Nem kell álszenteskedni. Haragszik a világra. Majd elmúlik. Ha meg nem, akkor nem is a gyerek oldaná ezt meg.
2022. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
50%
Mert most nyomatják "szülj naponta egy magyar" okosságukat.
2022. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Hat ne is haragudj, de van akinek kb soha nem adatik meg h felretett penze legyen, neked meg amelle kell meg a tamogatas is? Mi sem elunk rosszul, tok atlagosak vagyunk, de kb a gatyank ra fog menni a hazvasarlasra, még a 10 millioval is a jelen helyzetben. Mar ha egyáltalán meglepjuk.. azokat a csaladokat, ahol nem jon a baba, de a sokadik lombikra nincs penzuk mar, azokat kicsit szivesebben tamogatnam. Pedig nem vagyok irigy..

Inkabb ne lenne ez a sok tamogatas, csak lenne elhetobb az orszag!!

2022. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!