A Kaáliba úgy is lehet menni, hogy még egyelőre nem lombikozni akarunk, csak egy jó meddőségi specialistához kerülni, aki segít felkészíteni minket?
Mindkettőnknél vannak gondok (urológusnál, nőgyógyász-endokrinológusnál voltunk már), évek óta próbálkozunk a férjemmel.
Még egyelőre nem akarunk “beleugrani” a lombikba, felkészítenénk előtte a szervezetünket, tudatosan, hogy minél jobb legyen az esélyünk a fogantatásra, ha 1-1,5 év múlva belevágunk.
De mivel menstruációs problémáim vannak (4-6 havonta jön meg), szeretnénk jó meddőségi specialistához kerülni, aki tudna megoldást, páromnak is szüksége lenne egy jó szakemberre.
Így is mehetünk a Kaáliba, vagy csak lombik miatt?
Hát figyelj, az nem úgy van, hogy odamentek, és máris "befekszel egy lombikra" (kivéve, ha már a korábbi orvosi felmérés ezt prognosztizálta, de ezt nem írtad, úgyhogy nem feltételezem).
Ennek van egy protokollja: kivizsgálás, ha ott nem találnak semmi komolyat, akkor sokszor gyógyszeres peteéréssel kezdődik a téma pár hónapig, aztán inszemináció min. 3 kör ha jól tudom, de több is lehet, ha akarjátok, és csak utána lombik.
Természetesen ha találnak valami komoly eltérést (pld. alig van életképes spermium) akkor szoktak egyből lombikot ajánlani, mert az előző körök orvosilag gyakorlatilag nulla eséllyel kecsegtetnek. De ha ez áll fenn akkor meg hiába akarnátok 1-1.5 év múlva belevágni, mert szervi akadálya van, természetes módon nincs rá reális esély.
Bele kell számolni, hogy a várólista min 2. hónap (a Kaáliban lehet több is, bár őket kell megkérdezni), és akkor még csak első konzultáció van, ahol felírnak egy rakás labort, vizsgálatot. Ha ezeket nem magánban akarjátok megcsináltatni hanem államiban, akkor szépen, lassan, úsznak el a hónapok.
Pld. kell egy teljes ciklus hormon, menzesz után és peteérés után, ha épp nem jókor kapsz beutalót, máris ugrott egy hónap.
Ugyanígy átjárhatósági vizsgálatra is van kb 5-7 nap egy ciklusban amikor megcsinálhatják, ha épp nem esel bele, megint egy hónap várakozás.
Szóval ez nem egy ilyen azonnali dolog.
Az is lehet hogy észrevesznek valami kisebb eltérést, és mondják hogy OK, akkor 3 hónapig ilyen meg ilyen gyógyszeres kúrát kell alkalmazni, tessék közen a gyerekkel próbálkozni.
De ott akkor nem igazán éri meg viszakozni, hogy "Jaj de doktor úr, mi csak szűk egy év múlva akarunk gyereket..." mert kipenderítenek titeket, totál jogosan. Ugyanis van akik már tavalyelőtt szerettek volna (komolyan) gyereket, de nem sikerült természetes módon.
Szóval igazából két lehetőséged van:
- átgondolni, hogy belefér-e, ha a következő fél évben jön össze a gyerek a kivizsgálások és kezelések hatására
- elmenni privát meddőségi szakemberhez kivizsgálásra, mert ilyenek is vannak. Persze ott minden fizetős lesz (konzultáció, labor, vizsgálatok), és az a doktor is megmondja majd nektek, hogy az OK, hogy most kivizsgál benneteket, de 1.5 év alatt még bármi történhet, kialakulhat, szóval - ez csak személyes vélemény - szerintem akkor nem lenne kidobott idő és pénz ebbe belekezdeni, ha nem gond, hogy jönni akar az a gyerek.
Nagyon szépen leírta az első. Először alaposan kivizsgálnak titeket, megnézik min kell javítani és hogyan. Utána javaslatot tesznek, hogy kell e inszemináció vagy lombik. Ha nem akarjátok egyikre sem kötelező menni, ők csak javasolnak az eredmények alapján.
Viszont azért ezek a kivizsgálások inkább hónapok mint évek. Tehát ha nem mostanában szeretnétek gyereket, akkor inkább magán. Mert simán lehet, hogy kivizsgálnak és 5 hónap múlva már mehet is a lombik, inszem ami kell (vagy a természetes). Ha ekkor nemet mondtok, azért nem fognak jó szemmel rátok nézni. Hiszen kevés a hely és oda olyanok járnak akik minél hamarabb szeretnének babázni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!