Veszélyeztetett terhesként, táppénz alatt kirúgrak, innentől kezdve hova mehetek?
Ma jelentettem be a főnökömnek a 8.hetes terhességem, mire Ő azonnal kirúgott. A tappenzes papírom az orvosnál van, orvosi dokumentumok vannak róla, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, így most kihez forduljak? Azt mondta jobban járok így, mert ha megindokoltan Ő mond fel, és nem közös megegyezéssel történik, a következő munkahelyem rosszabbul járok...
Kérlek segítsetek!
Ha aláírtad a közös megegyezést, az nem kirúgás, hanem a két fél közös akarata. Tehát nem rúgott ki.
Amúgy ha kényszerített arra, higy írd alá a közös megegyezést, akkor nincs még minden veszve, ha írsz, akkor tudok ajánlani munkajogászt, aki már többször intézett ilyet.
Na ebben az esetben a durva anyját annak a kecseg munkáltatónak, aki a tájékozatlan kismamát belekényszeríti egy felmondásba! Mekkora bullshit már, hogy rosszabbul jársz, ha ő mond fel, amikor EGYÁLTALÁN nem mondhatna fel!!!
Nem vagyok benne biztos, hogy ezt vissza tudod-e ügyvéddel csinálni, elvileg ha beleegyezel, felmondhat. Sajnos kissé buta voltál, előtte utánanézhettél volna a törvényeknek, mielőtt házhoz mentél a pofonért...
Nem rúghatott volna ki, téged pedig nem kötelezhetett volna arra, hogy aláírd. Nem is értem, miért írtad alá, de már mindegy.
Mehetsz ügyvédhez, de mivel közös megegyezés, nem tudom, tehettek-e bármit is.
Nehezen lehet megtámadni
A munkavállalót nem lehet kényszeríteni a közös megegyezés aláírására, ugyanis az törvénytelen. A bírói gyakorlat szerint a munkáltató az azonnali döntésre való felszólítással olyan helyzetet teremt, amely alkalmas arra, hogy a munkaviszony jogi feltételeiben járatlan munkavállalóra kényszerítőleg hasson. Az ily módon létrejött megállapodás érvénytelen.
Ha a dolgozót a közös megegyezés aláírására megtévesztéssel vagy fenyegetéssel vették rá, és erre bizonyítékai is vannak, a bírósághoz fordulhat. Ebben az esetben a volt munkatársnak kell bebizonyítania az igazát, ami elég nehéz. (Rendes felmondás esetén fordított a helyzet: a munkaadónak kell bizonyítékokkal alátámasztania a bíróság előtt, hogy jogszerűen járt el.)
Ha a bíróság a munkavállaló javára dönt, a munkavállaló kártérítést kaphat, viszont neki kell azt bebizonyítania, hogy mekkora anyagi veszteség érte. Az összeg nem lehet több 18 havi távolléti díjnál. (A korábbi Mt.-ben még az állt, hogy a munkaadónak vissza is kell vennie, de erre ma már csak akkor kötelezhető a vétkes cég, ha megsértették az egyenlő bánásmódot. Régebben az elmaradt bért is megkapta a munkavállaló, ám ez is megszűnt, ugyanis a munkaviszony már megszűnt, tehát nem a bírósági ítélet jogerőre emelkedésének a napja a munkaviszony utolsó napja.)
Ez egyébként csak abban az esetben járható, ha nem lett semmiféle kompenzáció feltüntetve a közös megegyezésben.
"4-es, már nem az számít hogy mikor tudta meg hanem hogy mikor jelentette be"
Nem, már bejelentési kötelezettség sincs. Sőt, ha maga a kismama sem tud még róla, akkor is védett. A fogantatástól.
A közös megegyezést nehéz lesz megtámadni, de esetleg beszélj egy munkajogásszal, és aztán ülj le a főnökkel újra. Lehet, te is tudsz rá hatni úgy, ahogy ő tette veled...
Köszönöm szépen!
Beszéltem egy jogtanácsossal, azt mondta ( felolvastam a 3 soros felmondást), hogy ez így nagyon kevés, és véd a veszélyeztetett terhesség, és kénytelen elismerni.
Most akkor mit írtál alá???
Felmondás (kinek a részéről?), vagy közös megegyezés???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!