Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-s vagyok és már a closti...

PCO-s vagyok és már a closti sem segített, nem volt tőle peteérésem, ráadásul még a mensim sem szokott megjönni magától. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Volt már ill van valaki hasonló helyzetben? Nagyon elegem van, legalább a mensim jönne meg, de nem jön.:-( Már megint az 50. napomnál járok.A legutóbb a 62. napnál jött meg, de az is csak úgy, h duphastont kellett szednem.Van valami megoldás?
2008. nov. 10. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia,én dettó ugyanez vagyok sajnos.Nekem sem jött meg a Duphastontól,ezért Norcolutot adott a doki,attól megjött.A Closti+Prednisolontól lett peteérésem,de sajna korai vetélés lett a vége:(Állítólag van vmi 25 ezer ft- os injekció,azt hiszem a Puregon,ami csinál peteérést.De egyébként az igazi gyógyír a PCOS re a metformin lenne,biztos hallottál már róla.Csak mivel a cukor-inzulinszintem nem tér el a normálistól,a doki nem hajlandó felírni.
2008. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nálam 12 éve diagnosztizálták a PCO-t. A szokásos módon zajlott minden. A felírt Diane-35-től majd egy másik gyógyszertől 20 kg-t híztam, és volt rengeteg kellemetlenségem az orvosokkal, lelkileg nagyon meggyötörtek! Így 6! évig egyáltalán nem látott doki! Ha megjött megjött, ha nem, nem. A természetgyógyászathoz - egészen pontosan a bioenergetikához - fordultam, és a (most) október 13ai ultrahangon NEGATÍV PCO leletem lett!!

Lehet, hogy ez távol áll tőletek, lehet hogy lefújjoltok, én nem akarok igét hirdetni!Csak egy dolog: Soha ne adjátok fel és keressétek azt a valamit, vagy valakit aki segíteni tud! MEGOLDÁS MINDIG VAN!! :)

2008. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia

en csak a magam tortenetet tudom elmondani.

diane 35ot irt fel a doki, en nem szedtem be (akkor meg nem akartam babat). nyaron tortent a nagy radobbenes, hogy az orvosok nem nagyon akarnak gyogyitani, nekik eleg a tunetmentesites, vegigjartam budapest osszes korhazat, es eleg sok nodokit..

vegul a tétényi utra jutottam tuu doktorhoz, aki megnezte a leleteim, azt mondta, hogy nagyon szepen megtalaltak mi a gond velem, de akkor miert nem gyogyitottak meg??

es felirt nekem merkformint. a haziorvosom huyen nezett, hogy ezt cukorbetegek kapjak, az vagyok? mondom nem, de a doki ezt irta fel, szedem.

fel evig szedtem kb, leadtam 20 kilot (kovetkezo masfel evben meg huszat, dietaval osszekapcsolodva a gyogyszer sokat segitett), és amikor elmentem rá egy evre a nodokihoz, hogy babat szeretnek, ezert rakszures, meg anyamkinja, mar csak nyoma volt a pco-nak (magasabb tesztoszteron, de nem szazszoros ertek, mint regen, és kicsit sok sargatest hormon). mondtam neki, hogy pco-m volt, mondta, hogy de már nem.

minden rendben volt, es most 24 hetes terhes vagyok.

en azt mondom, hogy nem closti kell, meg lakroszkopia, vagy mi (azt is felajanlottak), hanem meg kell gyogyulni, mert igenis meg lehet belole gyogyulni, es a vetelesnek is negyedannyi eselye lesz utana.


rasegithetsz a gyogyulasra aloe veras termekekkel, allitolag azok is segitenek, bar nem probaltam, homeos dolgokbol en mastodynont szedtem.


a baratnom egyebkent hasonlo problemaval kuzd, o is pco-s, o szedett dianet, es trombozist kapott a diane miatt.

:S


nagyon haragszom az orvosokra az ilyenek miatt.


elnezest, hogy hosszura sikerult, kerlek benneteket pco-sok, gondolkozzatok el rajta, es ne hallgassatok azokra az orvosokra, akik tunetmentesiteni, es nem gyogyitani akarnak.

2008. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia' én is pcos vagyok. történetem a következő. tavasszal hagytam abba a diané 35öt áprilisban. májusban megjött 45 napra. betudtam a gyógyszer utáni dolognak. majd jöt a június, július. menszi sehol. 45. nap orvoshoz mentem UH-ot nem nézett, csak rákszűrés volt, és közölte, várjak még. hát vártam. 60. nap ismét elmentem ekkor már kész voltam nézett egy uh-ot, és kiderült a pcom. teljes padló hónapokig tartó sírás. diéta, pedig 64 kg vagyok és 176 cm. közben önállóan felkerestem egy endokrinológust, és elmentem egy rakat vérvételre, mert a nődokim sehová nem irányított. interneten keresgéltem, és mindent megtudtam a betegsségemről. kikönyörögtem a clostit, mert peteérés nem volt, de közölte a nőgyógy. hogy semmi esélyem a műtét nélkül. a menszim nem jött meg magától soha, mindig proverával indított meg. most befejeztem az első clostit, és ha a felettem való velem van igaz a teszt,mert 3 pozitív tesztem van, de 6. hetet töltöm, félek, mert nem merek hinni a tesztnek, de tüneteket produkálok. jövőhéten tervezem felkeresni az orvost.nem tudom mi az igazi megoldás, de amit én csináltam, leadtam 5 kg-ot, odafigyeltem az étkezésemre, cickafark teát ittam, clostit szedtem be, bioptron lámpáztam, és ezüst kolloidot ittam. és most várok hogy igaz legyen a tesztem. sok sikert, és kitartást kívánok, met ehhez kell. én rengeteget sírtam, és teljesen ki voltam készülve, a családom nem tudott már hogy vigazstalni. ja egyébként azt mondta az orvosom, ha 3 hónapon belül nem sikerül a baba, akkor műteni fog.
2008. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. az előttem szólónak annyit, hogy nekem azt mondták, hogy ebből kigyógyulni nem lehet és a lapar műtét is csak ideiglenes megoldás. nekem nem írtak metformint, mert az inzulin szint, és cukor érték rendben volt.
2008. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szio :D

en voltam a merforminos.. nekem is rendben volt a cukorszintem, ezert is csodalkozott a haziorvos. en is hallottam, hogy azt mondtak, hogy nem lehet kigyogyulni, de oszinten szolva ha van peteérésem, es rendbenvannak a hormonjaim, es egyaltalan, semmi gond, es nem szedek semmit a nem létező tunetekre, es az orvos is azt mondja, hogy nincs pco-m, akkor en elhiszem. lehet, hogy kesobb kijon, es csak bujocskazik, de en inkabb azt hiszem, hogy nincs.


amugy gratulalok a babóhoz :) nem irtam, de tenyleg fontos, hogy ne adjuk fel, es minden lehetseges utnak menjunk utana.

2008. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én vagyok a 3 poz. tesztes. jól mondtad, mindent ki kell próbálni, és bármi is legyen nálam, remélem tényleg pocaklakómat jelzi a teszt, de én is mindent megteszek, hogy anya lehessek, mert minden vágyam ez, és nagyon szeretnék ezzel a férjemnek is örömet szerezni. (még nem tud senki semmit, mer vizsgálat nélkül én sem merek még remélni.)csak bízok és ti is ezt tegyétek. rájöttem hogy nem adhatjuk fel! sok jót kívánok minden sorstársamnak!!!
2008. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a kérdezőnek annyit, hogy soha ne várj a 35. napnál tovább, indíttasd meg a menszit, nekem ezt javasolta az orvos, tudom milyen érzés mindig megindíttatni, de muszáj!
2008. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Eyg kicsit jobb most már!
2008. nov. 11. 18:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Ki írja fel a Metformint? Nődoki, diebetikus vagy endokrinológos esetleg házi orvos?
2008. nov. 11. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!