Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-s vagyok nyár óta. A PCO...

PCO-s vagyok nyár óta. A PCO szinte összes tünetét produkálom. Ráadásul most derült ki, hogy cukorbeteg is vagyok. Lehet még babám?

Figyelt kérdés
A dokim elküldött terheléses cukorvizsgálatra a kórházba, leírom az adatokat, mert én nem igazán értek hozzá. Éhgyomri:5.2 30perc:10.7 60perc:11.1 90perc:9.6 120perc:8.1 Miután megszülettek ezek az adatok, felhívtam a dokim, hogy mi a teendő.Azt mondta, hogy cukorbeteg vagyok és először ezt kell rendbehozni és keressem meg a házi orvosom és ő majd fog írni rá gyógyszert.Nekem még nem volt időm elmenni a házi orvosomhoz, de azóta már elkezdtem diétázni és 4 kilót fogytam. Már több mint egy éve próbálkozunk és nagyon el vagyok keseredve. A closti sem segített. Mit lehetne tenni ilyenkor és van-e valaki hasonló helyzetben?
2008. nov. 8. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne keseredj el persze,hogy lehet neked is babád,csak előtte a cukrodat be kell állítani.

Menj el a háziorvoshoz és kérj beutalót Diabetológiai szakrendelésre.

Az nagyon jó,hogy fogytál csak így tovább,sok sikert kívánok,egy sorstársad.

2008. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a doki merkformint, metformint, vagy hasonlo nevu gyogyszert fog felirni, ami a pco altal "elcseszett" hormonokat rendbehozza (a pconal a ciszta csak egy tunet, a magas tesztoszteron, az lh-fs hormonok aranya, a sargatest hormonok szama, stb éppoly nagy problema)

az kb fel ev alatt rendbehozza, es utana konnyen jon a baba.

nekem igy volt.

de.

ajanlottak olyan lehetoseget (valami kimondhatatlan l betus neve van), hogy a nodoki "kitakarit" lennt, es ugy szeded a clostit, és akkor nagyobb az esely.


en inkabb az elso megoldast valasztottam, mert a pco-sok kozott nagyobb a vetelesek aranya (ami valamiert amugy se kicsi magyarorszagon)


nyugi, nem lesz gond, csak ido kerdese.


sok sikert.

2008. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szia,szerintem mindenképp keress fel egy endokrinológust az eredményeiddel,igazán ez az ő asztala.majd ír fel neked gyógyszert,és mind a cukrod,mind a pco,gyógyulásnak indul!mi is babát szeretnénk már 1.5éve.nekem is kiderült a pco,nőgyógyász révén,3havi clostival próbálkoztunk!rajtam inkább rontott mint segített!akkor azt mondta hogy laporoszkópiát javasol!azóta sem mentem vissza hozzá!felkerestem egy endokrinológust.most én is cukorgyógyszert szedek,és nagyon remélem hogy műtét,hsg,és minden beavatkozás nélkül végre sikerül babásodnom!ne add fel!a lényeg hogy jó dokit találj,és ne hagyd hogy egyből megműtsenek!tudom hogy el vagy keseredve,én is így voltam/vagyok,amiért egy hozzá nem értő nőgyógyász hónapokig félre kezelt!gondolj arra hogy mostmár keresel egy normális dokit,és hamarosan neked is lesz csini kisbabád!nagyon sok sikert,és kitartást kivánok neked!puszi
2008. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

masodik valaszadó vagyok. a harmadik valaszado kimondta azt az l betus vizsgalatot, nekem is azt javasolta.

az ilyen dokikhoz nem is szabad visszamenni!


a baratnonmnek dianet javasoltak, ugyanezzel a problemaval (pco), mert o nem akart babat, klassz kis trombozisa lett tole :S tüű doktor, aki segitett nekem a nnak idejen, es sokadjara kerultem hozza, a leleteimet nezegetve kerdezte : "szepen felderitettek mi a problema, jol elvegeztek minden vizsgalatot. Miért nem gyogyitottak akkor meg??"

2008. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon aranyosak vagytok! Reményt adtatok!
2008. nov. 8. 17:15
 6/6 anonim válasza:

szia!

Megkérdezhetem hogyan alakult a sorsod azóta? Nekem is pco gyanú vizsgálat után derült ki, hogy cukor beteg is vagyok. :( Nagyon kétségbe vagyok esve, jó lenne tudni mi lett azóta veled. Esetleg a cukor szinted normalizálódott e, baba sikerült e...stb?

Köszönöm

Zsófi

2011. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!