Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhessége tényleg akkora...

A terhessége tényleg akkora szívás, mint ahogy sokan beszélnek róla?

Figyelt kérdés
Én vagyok az egyetlen aki retteg tőle, miután mindenhol azt olvasni, mekkora szívás? Oké, hogy régen kissé naiv voltam és azt hittem egy csodálatos állapot, persze hogy vannak árnyoldalai is mint mindennek de az utóbbi időben mintha már csak azt lehetne hallani, hogy mekkora szívás terhesnek lenni...
2019. jan. 20. 15:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

Én jártam, így is úgy is. Első terhességem első 12 hete egy borzalom volt, nyílt utcán hánytam annyira szarul voltam...összezabaltam mindent, mert evés közben volt csak jobb a helyzet. Csak a derekam vastagodott, mindennek tűntem, csak terhesnek nem. Közepe felé egész jól voltam, de akkor meg szétrepedt a bőröm, nagyon csúnya lett (pedig akkor már nem híztam olyan rohamosan).

A végére úgy vizesedtem, hogy papucsban jártam télen...(ha nagyon muszáj volt vhova mennem) meg kitaposott sportcipőben.

A második terhességem pedig egy álom volt :) semmi rosszullét, aktív voltam, jöttem-mentem,vizesedés is csak az utolsó két hétben,összesen talán ha 10-12 kilót híztam, a szülés is sokkal jobban ment, komolyan sajnáltam hogy vége (mármint a terhességnek)

Imádtam , hogy már korán éreztem mozogni és onnantól is gyakran mozgott, de nem az a fájdalmas típusú nyomakodás volt .

Harmadik babám még pár évvel később jött, hát mit tagadjam, öregszem, nem viseltem már olyan jól, itt más fajta tünetek jöttek. Elején volt vérzés, amitől nagyon megijedtem, aztán volt rosszullét (de annyira nem, mint az első babámnál) . Aztán középidő egész jó volt itt is, majd 30.héttől az ízületeim kezdtek fájni, a csípőm főleg, a szeméremcsontom, mint az öregasszonyok ,úgy álltam fel valahonnan...Végére megint vizesedtem és az utolsó hetekben konkrétan ülve aludtam és 38 fok volt hetekig odakint...

Összességében vannak kellemetlenségek, de mindent megér amikor ott van veled a babád :)

Tényleg úgy van, hogy 9 hónap semmi ahhoz képest, amennyit NEM vagy terhes életed során és ahhoz képest is, amennyit eltöltesz a gyerekeddel. Még ha hárommal beszorozzuk (mint az én esetemben,) akkor is bőven megéri :D

2019. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
11 vagyok,tényleg, lemaradt a szép cici, a dús haj és köröm és tiszta bőr!! Ezeket is okozta mindegyik terhesség. :)
2019. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte kommenteket, jó ilyeneket olvasni
2019. jan. 20. 17:20
 14/19 anonim ***** válasza:
A végéről nem tudok nyilatkozni mert még csak 25 hetes vagyok, de nekem eddig olyan volt az egész, mint egy álom. Azon kívül, hogy olyan voltam mint egy vadászkutya a szagokat illetően, soha semmi tünetem nem volt. Nem hánytam, nem volt rosszullétem, nem voltam gyenge, nem szédültem, soha nem fájt semmim. A pocakom növekedésén kívül nem emlékeztetett semmi arra, hogy terhes vagyok. Persze mostanában már időnként érzem hogy nehezebb felkelni, kicsit fáj a derekam, nem tudok hason aludni, de ezek valahogy természetesen jönnek maguktól. Nem élem meg tragédiaként, kicsit kellemetlen, de hozzá lehet és kell is szokni. Egyébként mindent, de mindent ezerszeresen kárpótol az érzés, hogy csuklik, megnyugszik az éneklésre, apa hangjára már visszajelez, olyan hihetetlen...minden perce élmény nekem! Soha egy pillanatig sem csináltam volna vissza. Persze előre senki nem tudja, hogy milyen terhessége lesz, de emiatt nem szabad lemondani a babáról!
2019. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom te ezt hol hallod de mindegy is. Én is féltem tőle, de nem volt rossz, más állapot, vannak fura dolgok, vannak nagyon szépek, a végén már alig várod h túllegyél rajta, aztán meg visszagondolva de jó is volt. 😊
2019. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem a legszebb időszakaim a várandósságaim, csodaként élem meg az összeset. 😊 Sosem voltam rosszul, sosem fájt semmim, sosem voltam fáradékony sem miatta.
2019. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek szívás, ezt azok mondják akiknek problémás a terhessége. Nekem már 2 gyerekem van, és mindkét terhességem mintaszerű volt. Nem hánytam, nem vizesedtem, nem volt terhességi cukrom, nem véreztem, semmi. Imádtam mindkétszer az első perctől kezdve az utolsóig. 1x sem fordult meg a fejemben, hogy milyen rossz most nekem.
2019. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem volt szívás. Az első időszakban nagyon fáradt voltam, azért az elég szörnyű. Majd kb a 25 héttől a hasam is nagy lett és pisilni is sokat jártam. Éjjel is meg pl egy mozi közepén is.

De inkább kellemetlen dolgok voltak, szívás nem. Mellé meg egy csomó szuper érzés járt, meg persze a végén a kisfiam ❤️

2019. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 khniki ***** válasza:
Mindenkinek más és mindenki másképp éli meg.
2019. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!