Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes párok akár évekig is próbálkoznak, mielőtt összejön a baba?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben. A kérdésemet itt az oldalon olvasott válaszok miatt írtam ki, ugyanis meglepődve tapasztalom az itteni válaszadók körében, hogy sokaknál volt, hogy csak 5-6-7 év próbálkozás után jött létre a terhesség (kiemelem, hogy nem arról van most szó, hogy ha valaki teherbe esett akár rögtön vagy pár hónap után, de sajnos elvetélt akár többször is, hanem az érdekel akinél létre se jön terhesség évekig). Ja, természetesen olyan esetekre gondolok, ahol rendszeres menstruáció, rendszeres aktus van, van peteérése is a nőnek, és a pár mindkét tagja kivizsgáltatta magát és semmi problémát nem találtak náluk, ami esetleg megakadályozná/nehezítené a teherbeesést. Akkor mégis miért lehet az, hogy egy pár évekig szeretkezik rendszeresen (nagy számok törvénye miatt tuti beleesik jó pár olyan alkalom mikor pont ovulációkor is együtt voltak) és mégsem sikerül teherbe esnie a nőnek?

Most kezdtünk el a férjemmel próbálkozni, emiatt is felmerült bennem, hogy bár nem vagyunk "öregek" :) (28 és 31 éves) de tuti nagyon csalódott lennék, ha az első baba csak 5 év után érkezne.

Köszönöm, ha tudtok válaszolni a kérdésre!


2018. nov. 7. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem volt régen egy olyan szomszédom, fiatal házaspár. Nagyon összeillettek rendesen éltek dolgoztak, és 10en pár évig probálkoztak a babával, minden vizsgálaton végig mentek, de nem esett teherbe sose. Lombik program is volt, nem maradt meg neki a baba. Sajna ráment a házasságukra, majd mindketten megtalálták a párjukat, és ma már mindketten szülők. És az a furcsa, mindkettőnek lánya született, és annának hívják mindkettöt, mert a közöst is igy akarták. Hideg futkos rajtam most is. Van ilyen hogy egyszerüen nem sikerül, de külön meg igen.
2018. nov. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! (nem pontoztam le senkit)
2018. nov. 8. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!