Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes párok akár évekig is próbálkoznak, mielőtt összejön a baba?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben. A kérdésemet itt az oldalon olvasott válaszok miatt írtam ki, ugyanis meglepődve tapasztalom az itteni válaszadók körében, hogy sokaknál volt, hogy csak 5-6-7 év próbálkozás után jött létre a terhesség (kiemelem, hogy nem arról van most szó, hogy ha valaki teherbe esett akár rögtön vagy pár hónap után, de sajnos elvetélt akár többször is, hanem az érdekel akinél létre se jön terhesség évekig). Ja, természetesen olyan esetekre gondolok, ahol rendszeres menstruáció, rendszeres aktus van, van peteérése is a nőnek, és a pár mindkét tagja kivizsgáltatta magát és semmi problémát nem találtak náluk, ami esetleg megakadályozná/nehezítené a teherbeesést. Akkor mégis miért lehet az, hogy egy pár évekig szeretkezik rendszeresen (nagy számok törvénye miatt tuti beleesik jó pár olyan alkalom mikor pont ovulációkor is együtt voltak) és mégsem sikerül teherbe esnie a nőnek?

Most kezdtünk el a férjemmel próbálkozni, emiatt is felmerült bennem, hogy bár nem vagyunk "öregek" :) (28 és 31 éves) de tuti nagyon csalódott lennék, ha az első baba csak 5 év után érkezne.

Köszönöm, ha tudtok válaszolni a kérdésre!


2018. nov. 7. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Jót kérdeztél. Tudod hány oka lehet? 10000001.
2018. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha minden klappol, akkor ia csak kb 20% az esely a sikerre. Ezen kivul lehet vmi rejtett, (sokaig) eszre nem vett apro problema, vag, ha valamelyik felben van egy psziches gat...
2018. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Van olyan, hogy rá se jönnek mi miatt nem jön össze, de szerintem te most ne erre koncentrálj, a legtöbb párnak 1 éven belül sikerül.
2018. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Ez nagyon lutri, és soha nem fog tudni senki neked válaszolni.

Mondom az én példám. A legsúlyosabb fokú endometriózissal 1 %-ot mondtak , annyi esélyem van teherbe esni, három hónap próbálkozás után spontán teherbe estem.

A barátnőm szintén endometriózissal az enyémnél kevésbé súlyos, 10 éven át próbálkoztak , míg végül a sokadik inszemináció segített. Ja, és ő fiatalabb mint én.

2018. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Evolúció. A természet rendje szerint csak egészséges, életképes utódoknak kellene születniük. Az emberek viszont ezt az ösztönnéét túlnőtték, nem genetika, hanem erzelmek szerint valasztanak. Így olyan párok is valllanak vagy akarnak gyereket, akiknek a természet szerint nem lehetne. Mindenfele mesterséges beavatkozással természetesen ma már szinte minden megoldható, így ma már azoknak is szulethet gyerekük, akiknek ez termeszetesen nem sikerülhet.
2018. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
volt ismerősöm sok évig probálkozott,mindennel,lombik,minden lehetőség kimeritve,elvileg orvosi oka nem volt h miért nem jön össze a baba.Feladták,akkor nem probálkoznak,és fél éven belül spontán összejött a baba,majd utána a kisteo is...
2018. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sokszor lelki okai vannak.Ha egy pár mindkét tagja egészséges,akkor jönnek a lelki okok.Valahol tudat alatt a nő mégsem akar annyira gyereket,esetleg a szüléstől való félelme gátolja...stb.Egyébként azt szokták mondani hogy általában egy rendeszeresen szeretkező párnak fél éven belül összejön,de még az is normálisnak mondható,ha 2 éven belül jön össze.Ez kortól függ persze hogy kinek mikor.
2018. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Ki a franc elvezkedik azon,hogy mindenkit lepontoz? Komolyan nem ertem. Tok normalis valaszok erkeztek a kerdesre...
2018. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Vannak olyan párok akik egyszerűen nem passzolnak.

Van egy rokon aki a feleségével évekig próbálkozott nem jött össze a baba emiatt tönkre ment a házasság. Mindkét fél új és jelenlegi kapcsolatában már van gyerek. Itt 1 ott 2.... Vannak olyanok akiknek szintén nem passzolnak de örökbefogadnak.

Van ilyen. Mindenki egészséges mégse jön a kis csoda.

2018. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Párom 6 évig próbálkozott a menyasszonyával és mégsem sikerült,pedig egyikőjükkel sem volt semmi gond. Én 5 évig az akkori párommal szintén nem volt gond egyikőnkkel sem. Szerintem pszichés oka lehetett feszültség, stressz és a végén mindkét kapcsolat tönkre ment.

Amikor összejöttünk 5 hónapja voltunk együtt, amikor úgy döntöttünk,hogy próbálkozunk,mert úgy sem fog hamar összejönni. Az 1. hónapban már a kezemben volt a pozitív teszt nem kicsit lepődtünk meg,de nagyon örültünk neki. Azóta született még egy gyerekünk szintén az első hónapban megfogant. Boldogok vagyunk együtt és talán azért nem működött az előző párjainkkal,mert egyáltalán nem illettünk velük össze.

2018. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!