Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amennyiben a ciklus második...

Amennyiben a ciklus második felére az UH szerint "eltűnnek" a "jó" tüszők, akkor megtörtént a peteérés, vagy anélkül is felszívódhatnak, hogy nincs tüszőrepedés?

Figyelt kérdés
A peteérés várható idején volt kis görcs, szurkálás és kevés tojásfehérje szerű nyálkás folyás.
2008. nov. 3. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért tűntek el, mert elrepedtek, és kiszabadult a petesejt. De amúgy a tüsző helyén keletkező sárgatest is jól látszik az ultrahangon, szabálytalan alakú pacaként, kb ugyanolyan méretben, mint amekkora a tüsző volt.


nézd csak:


[link]

2008. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, sok új infot kaptam!

Az orvos nem említette, hogy látna "szabálytalan" formájú valamit, csak annyit mondott, hogy van még egy másik tüsző.

Eddig hónapokon keresztül nem volt peteérésem, closty-t kaptam, szerinted most azért van esélyem arra, hogy a több tüszőből valamelyik, legalább az egyik megrepedjen?

Már nagyon szeretnénk babát, és hónapok óta most tudok először igazán reménykedni... szeretném hinni, hogy van miben.

2008. nov. 3. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy follikulus nem szívódik fel csak úgy magától. Annak valószínűleg az az oka, hogy kiszabadult az a petesejt. Ha meg van még egy , még akár az is elrepedhet (ikerterhesség? :-)


De szerintem ezen az oldalon keresztül jóslás lenne bármit is mondani, hogy "persze hogy sikerült" nekem pl a hátam is borsózik az ilyen válaszoktól, ezt még az orvos sem tudja. De ha eddig nem volt pé-d sem, és most meg van, akkor szerintem jó esélyeid vannak. Nem mérted véletlenül az ébredési hődet? Mert ha magas ( 37hez közelítő ) akkor valószínű, hogy volt pé-d, de a legbiztosabb egy teljes havi ciklus ébredési hőjének a dokumentálása lenne. Én minden esetre nagyon szorítok neked!

2008. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a válaszod. Bemásolom a hőgörbémet. Hátha látszik belőle valami így az éteren keresztül:)

[link]

2008. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. Rossz helyre küldtem a válaszomat! Bocsi!
2008. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!