Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most tudtam meg hogy sulyos...

Most tudtam meg hogy sulyos inzulinrezisztenciám van, ugye igy nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Sajnos dokim szerint sulyos az IR és már 10hónapja egyáltalan nem menstruálok.így az esély szinte nulla a terhességre ugye?nem kell védekeznünk? Szeretnénk babát de persze ezt rendbe szeretném tenni.de addig nemigen van okom félni hogy teherbeesek ugye?már két hónapja diétázok és eékezdtem mozogni is
2018. márc. 8. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha akartok babat, akkor ne vedekezzetek, bar teny, hogy jobb lenne rendberakni az ertekeidet, mert vetelest is okozhat az IR. Szoval ha tiszta lappal akarsz inditani, akkor varj es vedekezzetek.


Ha NEM akartok babat helenleg, akkor mindenkepp vedekezzetek, mert a ciklusod nem mensivel indul majd ujra, hanem azt megelozi egy peteeres. Szoval teherbe eshetsz akkor is, ha mar jo ideje nem mensiztel. Nem tudhatod mikor lesz az elso peteeresed, lehet, hogy holnap, lehet, hogy honapok mulva. Siman beleszaladhattok.

2018. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál.nagyon szeretnénk babát csak félek is nehogy gond legyen...de várni se nagyon szeretnék...mivel már nem vagyok mai gyerek.ezért nem tudom mi legyen....
2018. márc. 8. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is durva irem van, már inkább igt. Nekem nem maradt ki mensim csak rendszertelen volt. Fél év kezelés (sport, diéta és gyógyszer) után jött össze a baba.


Nem tudhatod előre hogy alakul nálad, mikor lesz pengetésed, mennyire gyorsan reagálsz a kezelésre.

Ha babát szeretnétek szerintem nem kell védekeznetek, csak ne görcsölj rá a témára. Ne ess kétségbe ha megjön vagy negatív a teszt. Légy türelmes!


10hkm

2018. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajanlom az aviva tornat (hormontorna), es IR-es dietat. 1 evig nem volt menzeszem, harmas kezelessel jott meg, es a torna meg az etrendvaltas rakott rendbe. 2 eves a fiam ;)
2018. márc. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elobb tedd rendbe ezt a dolgot vagy legalabb hozd elfogadhato allapotura. A sulyos IR nem csak a teherbeesest neheziti, hanem noveli a veteles kockazatat, cukorbetegseg szinte garantalt. Ez a babara is veszelyes, en nem kockaztatnek. Ahogy elottem javasoltak, harmas kezeles plusz aviva torna is segithet. Addig meg vedekezes. Jobb egy evvel kedobb szulni, mint egy tragedia a csaladban.
2018. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen értem,csak elötte is sajnos 4evig probalkoztunk es lombikkal lett babank..szival nem hiszem higy most hamar ossze jonne
2018. márc. 9. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!