Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért mondják az orvosok hogy...

Miért mondják az orvosok hogy teherbeesés előtt le kell fogyni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Nem tudom pontosan, de biztosan egészségesebb, ha nem már a meglévő plusszokra jön rá a még több súly. Állítólag a teherbeesésnél is nagy szerepet játszik. A "húsosabbak" :-) nehezebben esnek teherbe... Amúgy én is közéjük tartozom. Ez egy nehéz ügy, mert azt gondolom, hogy nem eszek többet mint a többi ember, sőt... (pl. munkatársaim) Tornázni is járok, hetente kétszer elég kemény edzésekre. Ha a jó idő engedi biciklivel megyek munkába is. A fránya kilók mégsem pusztulnak... Szóval én is benne vagyok már egy meddőségi kivizsgálásban, de már várom, hogy mikor hangzik el, hogy fogynom kellene. No és ötletem sincs, hogy hogyan csinálom majd... :-(

Ti is rajta vagytok a "baba projekten"?

2010. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Épp ma volt az MR1-en a Vendég a áznál műsorban egy hasonló felvetél.

Bár itt a anyák szülés utáni mensijükről beszéltek. Azaz, hogy a megmaradt felesleg miatt nem úgy termelődnek a hormonok, hogy a teherbeesést elősegítsék. Gondolom a nagy túlsúly magában rejti a magas vérnyomás a cukorbetegség veszélyét, akár várandósan, akár nem!

2010. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazabol az egeszseged es baba egeszsege miatt mondjak. (terhessegi cukor, keringes, visszerek stb...) De nekem nem mondtak csak a vedönö hogy ne hizzak. Aztan halalra idegesitettem magam es a vegen lesz@rtam es tök jol ereztem magam es nem volt bajom :D Persze nem is hiztam sokat 12 kilot de 4 kilos volt a baba es nagyon vizesedtem a vegen, szüles utan 14 kiloval voltam kevesebb tehat en fogytam igazabol a terhesseg alatt, csak volt jo par zsirparnam :(

Amugy nem egeszseges közvetlenül a terhesseg elött fogyozni mert akkor a teljesen kimerült szervezetedbe kerül a fejlödö kis elet ami nem fog tudni annyi tapanyagot felvenni. Ugyhogy vagy minimum fel evvel szüles elöttig kell lefogyni vagy tulsullyal nekivagni es ez esetben nagyon odafigyelni. Amugy a vekony csajok többet hizhatnak ugyan terhesseg alatt, de nekik sem egeszseges a plusz 30-40 kilo pedig van aki annyit szed fel.

2010. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Amugy az elsö valaszolonak nincs igaza, nem veletlen hogy az összes kulturaban a termekenyseg istennöi eleg nagy darab nök. A "husosabb" nök sokkal termekenyebbek, persze nem egy 300 kilos hormonproblemas balna (elnezest ha valakit megsertettem) hanem az atlag 10-30kilo plusszal rendelkezö nök. Söt az ö babaik atlag feletti IQra is szamithatnak ugyanis a zsir ahogy bomlik a terhessegük alatt (fogynak valamennyit) az valami jo kis tapanyagga valik vagy nem tom pontosan, de az a lenyeg, hogy a kisbaba agya jobban gyorsabban fejlödik.
2010. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!