Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos teherbe tud esni csak...

Pcos teherbe tud esni csak spontán, vagy kell hozzá segítség? ( inszem, lombik)

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Teherbe tud esni. Nekem pl. azonnal sikerült. Viszont nem minden pcos ilyen szerencsés. Sok mindentől függ, PCO súlyosságától, életmódtól, kortól, attól, hogy szed-e vagy szedett-e az illető korábban fogamzásgátlót, és ha igen, milyet stb. De van, amikor valóban csak a komolyabb beavatkozások hoznak eredményt (de ezeknek az eseteknek egy jelentős részénél, a PCO mellett van más gond is, korábbi kezeletlen fertőzések, gyulladások, a partner felderítetlen problémája, lelki tényezők stb.).
2010. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

kell hozzá segitség de nem feltétlenül inszem vagy lombik az a legvégső.

A mi gyógyszerünk a metformin amely mozgással diétával egészül ki és elég jók az esélyek h spontán babásodj :)

Nézd át ezt az oldalt : www.pco-szindroma.hu

hasznos infok vannak benne.Ha bármit nem értesz kérdezz nyugodtan!

2010. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem ezt írta a dokim:


Két fő megoldás létezik. Mivel a tüszőérés nehezített, ezért sokszor szoktak tüszőérést elősegítő kezelést adni, ami Clostylbegyt tablettás kezelés vagy pedig petefészek stimuláló injekció. Ezek mellett két további kezelés létezik. Az egyik nagyon jó megoldás a has megnyitása nélküli, ún. laparaszkópos petefészek kezelés. A lényege, hogy egy megfelelő eszközzel a petefészek kéreg állományát behasítják, így a tüszők a külvilág, a hasüreg felé elérhetőek lesznek, tehát a tüszőrepedést meg lehet ezáltal könnyíteni. A másik nem invazív megoldás a metformin. Ez egy cukorbetegek kezelésében alkalmazott gyógyszer, ami viszont PCO-s betegekben is javulást tudott okozni, a kezelés során a ciklus rendszeressé válik a spontán tüszőrepedés esélye nő. Leginkább meddőségi panaszokkal küszködő nőknek szokták adni, hogy a Clostylbegyt tabletta vagy a tüszőérlelő injekciók hatását fokozni vagy elősegíteni tudják. A metforminnak vannak mellékhatásaik. A cukor felszívódását akadályozzák a belekben, így has puffadást esetleg fokozott gázképződést okozhatnak, ami hasi fájdalmakhoz vezethet. Ezért mindig fokozatosan szabad csak a metformin kezelést elkezdeni, tehát a megfelelő hatást elérő dózisig több napon keresztül szabad csak eljutni, hogy a szervezet hozzá tudjon szokni a gyógyszer mellékhatásaihoz.

A PCO tehát tulajdonképpen nem súlyos betegség, de sok problémát és kellemetlenséget tud okozni a nőknek, nem beszélve a gyermekáldás nehezítettségéről, ami még az orvosoknak is sok fejtörést a párnak pedig nagy keserűsséget eredményezhet.



Ne keseredj el, nem lehetetlen. Én jelenleg metformint szedem másfél hónapja, fogytam 5 kilót, és a héten 2 érett tüszőm lett amire kaptam tüszőrepesztőt, és még 2 bogyót...

2010. máj. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Több helyen olvasom tőled ezt a bemásolt szöveget. Sajnos egy dologra nem tér ki, pedig nagyon fontos! A pcos nem nőgyógyászati, hanem anyagcsere betegség, csak sajnos erről a nőgyógyász protokoll nem vesz tudomást és nem küldik a betegeket endokrinológushoz, akik a valódi "illetékesek", mivel a pcos hátterében inzulinrezisztancia áll.

A metformin valóban megoldás lehet, de szénhidrátszegény diéta és mozgás nélkül nem csodaszer.

Ne haragudj, nem szeretnék kötözködni, de pont a leglényegesebb információ marad ki! Kedves kérdező, menj endokrinológushoz és ne hagyd, hogy a nőgyógyász műtéttel riogasson! Csináltatni fog egy terheléses inzulinvizsgálatot, nézet tesztoszteront és ennek tükrében segít.

2010. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Endokrinologushoz kell beutaló?
2010. máj. 13. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Pcos vagyok. Metformint, Clostilbegytet és Medrolt is szedtem, nem estem teherbe. Azt mondta a dokim, hogy hagyjak pár hónap szünetet a gyógyszerekkel. Már az első hónapban spontán sikerült. 7,5 h. km.
2010. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen kell, de egyes helyeken őrült hosszú várakozási idő van. Én privát voltam, mert az a doktornő, akit ajánlottak csak így rendel. Hogy az első alkalommal tudjon segíteni vittem már a 3 pontos terheléses vércukor-inzulin, és a korábban begyűjtött pajzsmirigy, tesztoszteron leletemet, valamint a korábbi uh képeimet.

Nézd meg a mensmentis.hu-t, vérvételen a prolaborban voltam. (szintén privát, mert terheléses inzulint csak belgyógyász szakrendelés írhat fel, háziorvos sem)Tudom, hogy elég drága, de nekem nem volt idegem 3-4 hónapokat várni, mire eljutok olyan endokrinológushoz aki tuti jó, és más pcos-ok ajánlották. (utsó előtti voltam)

2010. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!