Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez lehet terhesség jele?

Ez lehet terhesség jele?

Figyelt kérdés

Természetesen fogok tesztet csinálni, de még van kb. 3 napom, hogy megjöjjön, addig sztem felesleges lenne. A szomorú igazság, hogy dohányzom (baba még nincs tervben, ha lenne, letenném), és az utóbbi pár napban valami eszméletlenül fura (félig fémes, félig beazonosíthatatlan) ízt és szagot érzek, "magamból", mintha belülről jönne, amit a cigivel hoztam összefüggésbe. Emiatt nem is kívánom annyira, ma már csak 2-t szívtam el. Ill. a ügyfeleken is simán megérzem ugyanezt az irritáló szagot. Eddig is nagyjából éreztem, h ki dohányos, de most az utóbbi pár napban nagyon durván érzem, és semleges helyett kifejezetten taszító.

Ill. még annyi, hogy tegnap a vacsorámat alig bírtam megenni, nem is éreztem az ízét, csak ezt a fura ízt/szagot, napközben meg legszívesebben nonstop mosnám a fogamat + tolnám a szájvizet emiatt. Az tuti, hogy ma már nem gyújtok rá, ha falra mászok sem...

Szóval: nem jóslatokat várok, nyilván nem tudhatunk biztosan semmit, de ha valakinél volt hasonló, örülnék neki, ha leírná, mit tapasztalt, megerősítene vagy akár cáfolna. :)



2017. febr. 23. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Semmi ilyet nem tapasztaltam és mástól sem hallottam, hogy ilyen tünete lett volna.
2017. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. :) Természetesen nem egyértelmű, ennyiből nem lehet tudni, hogy terhes vagy-e, de igen, lehet baba is. Egyéb tünet nincs? Elvileg a szervezeted automatikusan "védekezik" a káros dolgok ellen, terhesség alatt fokozottan.

Nekem nem volt ilyen tünetem, bár nem is dohányoztam soha, a cigiszagot sose találtam kellemesnek... de anyukám pl. azt mesélte, hogy a terhessége elején "magától" lerakta a cigit, mielőtt még megtudta volna; egyszerűen elkezdett undorodni tőle. De ez is változó, ismerek olyat is, aki szoptatás alatt fél szálakat szívott lelkifurdalással, de nem bírta cigi nélkül, annyira hiányzott neki. Szóval kinél hogy. :) Egyébként írtad, hogy nincs tervben baba; azért örülnél neki, vagy még semmiképp?

2017. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én régen dohányoztam, és mikor még nem tudtam, hogy állapotos vagyok, akkor is szívtam. Még a "nemvárt" előtti pár napban rágyújtottam de olyan hányinger - öklendezés jött rám, hogy rögtön el is nyomtam azt a szálat. Még poénból mondtam is munkatársaimnak, hogy biztos terhes vagyok - azért mondtam poénból, mert úgy volt, hogy nem tudok spontán teherbe esni majd, amikor készen állok rá, csak segítséggel. Pár nap múlva pozitív lett a terhességi tesztem. Azóta sem dohányzom. Sajnos a baba elment 11. héten, a korábban említett előjelzés miatt, hogy spontán nem lehet.
2017. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!