Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatokra van szükség?

Milyen vizsgálatokra van szükség?

Figyelt kérdés

A párommal fél éve próbálkozunk a babával. Sajnos nem jött összeg. Figyelem a terméken napokat stb.

Voltam dokinál ő mindent rendben talált de mivel nem magánrendelésén voltam semmi vizsgálatra nem küldött el. Keddre kértem egy másik dokihoz időpontot magánrendelésére hátha jobban fog velem foglalkozni. Tudna valaki segíteni milyen vizsgálatokat kérnek ilyenkor? ( pl. vérvétel )



2017. febr. 8. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hormonvizsgálat sose árt(lehetőleg endokrinológiára menj). Esetleg egy nőgyógy ultrahang, hogy van-e ciszta stb ami nehezíti a teherbeesést. Párodnak meg andrológia. Legalább egy spermavizsgálat miatt, hogy nála is minden rendben van-e.

Egyelőre ennél többre nem hiszem, hogy szükség lenne.

Ha ezek az eredmények jók akkor meg tovább kell próbálkozni.


Ha viszont nem, akkor meg kezelni kell őket értelemszerűen.

2017. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. febr. 8. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Hormonsort kérnek, azért nem küldött sehova a dokid, mert 1 év után szokták elkezdeni ezeket a vizsgálatokat. 1-es leirta őket, annyit hozzátennék, hogy endokrinologiára nagyon nehéz bekerülni, így a hormonsort a nődoki kéri és nézi meg, andrologia pedig tb alapon szinte sehol nincsen, párodnak az urológiára kellene menni.
2017. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hármas válasznak igaza van, hivatalosan 1 év próbálkozás után indítanak el vizsgálatokat, mert addig statisztikailag "belefér". Viszont ha 35 felett vagy, akkor tényleg ne várjatok addig, irány a magánrendelés.
2017. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előttem már szépen leírták :)

ciklus eleji és ovu utáni 6-7. napi vérvétel kell a hormonoknak. Illetve érdemes TSH-t is nézetni illetve IR (inzulinrezisztencia). Az IR-re kevesen gondolnak főleg azok akiknek nincs felesleges kilójuk. De sajnos ez mindenkinél gond lehet. Nálam pl ez volt a gond.


Esetleg még átjárhatóság is szóba jöhet.


Párodnak is andrológiai vizsgálat.


Sok sikert :)


15hkm

2017. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A parod spermajat mar vizsgaltak ? Mert ezzel kell kezdeni

Elso baba 35 alatt akar 2 ev is kell hogy osszejojjon

2017. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magán úton, meddőségi klinikán hamarabb lezongorázzátok. Mi tavaly kezdtük el és az alábbi vizsgálatokon voltunk:


Én:

Alaphormon labor (FSH, LH, E2, PRL) a mensi 2-3-ik napján és 21-ik napján

Anti-Müllerian hormon, THS, D vitamin

Endokrinológiai szakvizsgálat

Cyt.+Chlamida tenyésztés

TVS vizsgálat

Petevezeték átjárhatósági és méhüregi vizsgálat

HIV, hepa B és C


Féjem:

HIV, hepa B és C

Sperma vizsgálat

Urológia

2017. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!