Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt egy abortuszom és attól...

Volt egy abortuszom és attól rettegek, hogy soha többet nem lehet gyerekem. Annyira szomorú voltam, hogy kontroll vizsgálatra sem mentem vissza. Szeretném megtudni, hogy milyen vizsgálatokra van szükség, hogy kiderüljön?

Figyelt kérdés
2008. júl. 18. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Megpróbálok segíteni bár nekem nem volt abortuszom de sok olyant ismerek akinek igen. Szerintem ne görcsölj(bár tudom ha egy nő egyszer átesett ilyenen és végül babát akar ott a félelem). Mindenképp menj el orvoshoz. Megné uh-gal hogy elég vastag e a nyálkahártyád. Mérd a hőd ill. ha egy hónapon belül szeretnél eredményt vegyél ovu tesztet abból megtudod van-e péd. Ha gondolod ovuláció idejére kérj a dokitól időpontot és akkor a meg tudja mondani konkrétan hogy mi a helyzet bennt.

De ne keseredj el azt nem szabad. az ember nagyon sok mindent be tud beszélni magának és nincs is semmi. Az egyik barátnőmnek fiatalon cvolt abortusza. Most fél éves a kisfia. Rögtön elsőre összejött. Sőt neki az orvos azt mondta abortusz után könnyebben jön a gyerek. Szóval fel a fejjel. Sok sikert.

2008. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia,

abszolut ne felj,nagyon sok ra az esely ,hogy lehet meg gyereked!

es az elozo valaszolohoz csatlakoznek,miszerint abortusz utan meg konnyebb teherbe esni.

persze lehet,nem mindenkinel tortenik igy.de nekem pl.az abortuszom elott -igaz,elhalt terhessegbol kifolyolag kellett a mutet-szoval elotte csak iszonyu sokara es nehezen tudtam megfoganni.az orvos mar azt mondta,lehet,sosem lehet gyermekem,mert fejletlen a mehem stb.

aztan, nagy nehezen ugyan,de megis terhes maradtam.

es most ,tul a muteten,2 es fel honapra ra ismet pozitiv lett a tesztem... igaz,bennem a felsz,hogy minden rendben lesz-e,de legalabb sikerult,joval elobb,mint azt egyaltalan remelni mertem!!!

ugyhogy fel a fejjel!

2008. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az abortuszt már nagyon rég vákuummal végzik és nem kaparással. Sokkal kíméletesebb. Nekem is volt és utána amikor akartam terhes is lettem igaz 11. héten elment a baba. Most ismét terhes vagyok és megint egyből sikerült. Az abortusz után kérdeztem a dokit mi lesz most ha babát akarok. Azt mondta semmi, akkor lesz egy gyerekem. Szóval nincs okod aggódni.
2008. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
51%
Lehet lepontozni... Akinek abortusza volt, az soha többé nem érdemli meg azt az örömet, hogy egy baba fejlődjön a pocakjában (kivéve, ha betegség miatt történt). Kíváncsi lennék, aki ilyen-olyan indokocskából megöli a gyerekét, hogy néz majd a megszületett gyereke szemébe.
2008. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem írom le, hogy miért volt abortuszom, akkor már nem is vagyok ember, kedves utólsó válaszoló! Az első terhességem, gyógyszerek mellett történt. Antidepresszánsokat, kedélyjavítót, nyugtatót, altatót szedtem, mivel nem mindenki viseli jól a válást és azt, ha a férje végig bassza a fél várost, de eddig amiket leírtam ezek közül semmi nem tartozik rád, bár nem titok, csak úgy megjegyzem. Szóval a depresszió és pánikbetegség külön-külön is kemény betegség, amiből nehéz talpraállni, de nekem sikerült 10 éve nem szedek gyógyszert és boldogan élek. Ha ezek mellett a gyógyszerek mellett megtartom a babát, valószínűleg nem tudtuk volna eldönteni születése után, hogy ugrik-e vagy repül az esetleges fejlődési rendellenességek miatt. Persze nem biztos, mert lehet, hogy nem lett volna baj, de én nem mertem vállalni és nem 39kg-san (167cm vagyok) kell nekivágni egy terhességnek. Remélem, most már megérdemlem, hogy szülhessek.
2008. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom. :( Amikor én lettem terhes, nagyon sok gyógyszert szedtem, erősen dohányoztam és néha ittam is, bulizgattam, és rengeteget veszekedtem a gyerek apjával, stresszeltek a szüleim és az egyetem is. Amikor pozitív lett a teszt, majdnem elbőgtem magamat, hogy lesz egy beteg gyerekem. :( Szerencsére nem így lett! Egészségesebb, életerősebb baba talán még nem is élt soha ezen a földön! :)

Bár abortuszellenes vagyok én is, de kívánom, hogy Neked is minél előbb részesed lehessen ebben a csodában, amit gyermeknek hívnak! És ne félj, minden rendben lesz! ;)

2009. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!