Mit kell azután tenni, ha az ember megtudja, hogy terhes?
Ez még sajnos csak elméleti kérdés, de szeretnék felkészült lenni. Az olvastam, hogy a pozitív teszt után az ultrahangon alig lát valamit a doki, valakit el is küld, hogy menjen vissza, ha már legalább 6-7 hetes.... Ez tényleg így van?
Ha a doki megállapítja a terhességet, akkor ő küld el terhesgondozásra, és nekem jelentkeznem kell az illetékes védőnőnél?
Olvastam, hogy sűrűn kell járni nőgyógyászhoz, kivizsgálás, UH. Ha a körzeti nőgyógyászomhoz megyek, akkor ezek a vizsgálatok ingyenesek vagy van olyan amiét fizetni kell. Érdemes szülés-nőgyógyászt választani?
Tudom, szedett-vedett kérdések, de nagyon nem látom át, és csak összeolvasott hiányos válaszaim vannak, ezért kérem a segítségeteket.
Köszönöm szépen!
5. hét elején lett pozitív a tesztem, akkor még csak petezsák volt. Ha tünetmentes vagy és nem parázol pl. a méhen kívüli terhességtől ráérsz a 7. hét környékén menni, akkor már van szívhang is.
Igen a dokid akihez jársz körzetileg és megállapítja a terhességet elküld a védőnőhöz, ill. ad beutalót, a többit te intézed, nálunk lakcím alapján van, hogy hová tartozol, de nem mindenhol van így, neked kell felkeresni. Ha szerencséd van normális.
Nőgyógyászhoz kb. havonta kell járni, ha nincs semmi extra probléma pl. vérzés. Vannak kötelező UH-k.
Igen van vizsgálat ami nem kötelező és fizetős pl. a Down és még két kórnak a szűrése, nálunk 22000Ft-ot kell fizetni érte, két vérvétellel nézik.
Én magánba járok nőgyógyászhoz, 9000Ft egy alkalom, havonta kell menni. Kötelező UH-kra szintén hozzá, de nem a magánrendelőjébe, hanem a klinikára ahol amúgy dolgozik és szülni is fogok.
Szüléshez nem tudom még, hogy felfogadom-e a dokimat, de szülésznőt mindenképpen fogok fogadni, ő van ott veled végig, az orvos már csak a kitolásnál általában.
Javaslom, hogy kutakodj a témában, járj utána, hogy melyik héten milyen fejlődésen megy át az embrió/magzat, mikor milyen vizsgálatok vannak.
Vannak telefonos alkalmazások és itt neten is sok minden van, ha ügyesen googlizol.
Azért rendel vissza később mert esetleg a kismama nagyon korán ment és nem hallani még a szívhangot.
Amint a nőgyógyász megállapítja a terhességet, ad neked egy igazoló papírt, amivel a körzeti védőnőnél jelentkezel, ő állítja ki neked a kiskönyvet, amit minden vérvételre, ultrahangra magaddal kell vinned. Majd a háziorvos ad beutalót EKG-re, illetve az első vérvételre.
Ezután a legközelebbi vizsgálat 12.hétben van ami genetikai UH, ez az egyik legfontosabb első UH, általában OEP támogatott, kötelező vizsgálat. Ezeket a vizsgálatokat általában abban a kórházban szokták végezni ahol szülni fogsz.
A második UH szűrés a várandósság 18-20.hetében történik (szintén támogatott).
Ha van cukorbeteg a családban akkor az első cukorterheléses vizsgálatot már 16.hétben megcsinálják, ha nincs akkor csak 1x végzik el ezt a 26.héten, ekkor van a második nagy vérvétel is.
A harmadik UH 30-32.héten, szintén kötelező, OEP támogatott.
36.héten strepptococcus szűrés.
A harmadik vérvétel 37.héten történik.
Illetve még egy utolsó UH a 37-38.héten.
36.héttől hetente van CTG vizsgálat, majd a betöltött 40.héttől naponta.
Ezeken kívül a terhesgondozó orvosnál (nem kötelező fogadni) havonta kell jelentkezni, ahol megvizsgálnak, súlyt mérnek, vérnyomást, méhszáj értéket, stb.
Természetesen panaszok, szövődmények fellépése esetén a megjelenés gyakorisága a felelős gondozó orvos utasótásai szerint történik.
Szülésznőt, orvost érdemes fogadni, de nem kötelező természetesen. És ezeknek persze megvannak a maguk tarifája, náluk kell érdeklődni.
36 hkm
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!