Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tanácsra lenne szűkségem baba...

Tanácsra lenne szűkségem baba ügyben? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval 16 hónapja probálkozunk. Most értem el arra a pontra hogy elég..

Szóval 8 hónapja szedem a closty-t és a dufasztont. Decemberben volt egy korai vetélésem művi befejezés nélküli januárban egy vélt terhesség vagyis kémiai (teszt mutatta) Most mársius 4.én + teszt 7.én + teszt 12.én megemeltem magam és 13.ától erős vérzés. Elment azt mondtat doki hogy ő megmondta hogy első perctől fekvés( nem volt lehetőség rá) Szóval most kezdeném a 9.ik closty-s hónapot de már 3x1 kell szednem 2-10 ciklusnapig. Ezen kivül szednem kell merckformint 2x1 e-vitamint 1x2 folsavat 1x1 mg napi 250mg heti egyszer Vigantiol cseppek 5 ml.

Szóval besokaltam és azt mondta ma a férjemnek ha megjön a héten akkor abba hagyok mindent vagy is nem kezdem el a clostyt csak a teákat. meg a vitamint de azt is csökkentve tehát kevesebbet és elkezdek egy tisztitó kurát. Ja és egy gyógynővény készítményt a King of kingst. Szerintetek jól döntöttem ha tartok pár hónapot kb 3-6 hónapot.Ti mit tennétek folytatnátok vagy nem? Előre is köszi.


2010. ápr. 20. 22:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Második válaszoló vagyok. Velem az történt, hogy 1,5 évig jártam a korábbi orvosomhoz, aki azt mondta, hogy PCOS-om van, mindkét petefészkemben ciszták vannak és 1 év után majd kiszúrkálja. Írt clostit, úgy hogy én kértem rá elküldött kétszer hormonvizsgálatra. Az eredményre azt mondta hogy mind a ref. tartományon belül van tehát jó. Ezen azért elgondolkodtam, hogy azért egy lelet értékelés nem hiszem hogy ennyi, hiszen ennyit én is látok rajta. Plusz azon is, hogy 28 napos pontos ciklusaim, szép görbéim vannak, igazoltan (Uh-val) van peteérésem és tüszőrenpedésem, és a clostitól kettő is volt, az LH teszt pozitív, együtt vagyunk mégsem sikerült teherbe esnem. Már én is kiborultam és nem igazán érzetem, hogy jó kezekben vagyok állandóan sírtam. Úgyhogy kerestem Miskolcon mert ez a közeli nagyváros hozzánk, egy jónak tűnő orvost. Felkerestem ő átnézte a papírjaimat, és azt mondta hogy nem látja aggasztónak a helyzetemet. PCOS-om nincsen, nincsennek ciszták a petefészkemben teljesen tiszta, viszont pár alapvizsgálatot kihagyott a régi orvosom (kórokozó szűrés, és cukorterhelés) viszont a clostitól lett egy 60 mm-es cisztám. a férjem vizsgáatát is folytatni kellett, mert a korábbi eredmény szerint a spermaképe 200 millió/ml volt ennek 60 %-a volt ép és mozgott jól, ennek az okát korábban úgy gondolták, hogy kezeletlen fertőzés miatt van, de mivel antibiotikummal sem változott a helyzett, így hormonvizsgálatot csináltak neki is, ahol kiderült, hogy a hormonszintje az alsó érték alatt van (mind) születéskori oxigénhiányos állapot miatt, pedig férfias jelenség. Anyósom szerint ez igaz, mert kinyomták belöle, nem akart kijönni, és amikor megszületett tiszta kék volt. Úgyhogy azt mondta a doki, hogy neki is merional injekciókúra kell ha inszeminációra kerül majd a dolog. Közben kiderült az inzulin rezisztenciám, de előtte a cisztára írt fel proverat, azt kellett egy ciklus során szedni, majd visszamenni kontrollra, hogy biztosan szétment-e addig a merckformint nem szabad volt elkezdenem szedni. A merckformint 3 hónapig kellett volna szedtem, de közben mondta, hogy ne húzzuk az időt és csináljunk majd átjárhatóságit, ha addig nem jön össze a baba akkor inszem. De 1 hónap merckformin szedése után az átjárhatósági előtt kiderült, hogy terhes vagyok. A korábbi orvosom mindíg azt mondta hogy ha nem jön meg azonnal menjek, mert gyógyszeres támogatás kell, mert nálam nagy a vetélés kockázata, és hüvely kuppal támogatni kell. Ezt az új orvosom nem kommentálta csak mosolygott rajta és azt mondta, hogy nincs rá szükségem, ez akkor kellene ha sárgatest elégtelenségem lenne de nincs semmi bajom. A baba azért nem jött össze eddig, mert a férjem és az én problémám együttesen okozta. Megszűnt az inzulin rezisztenciám és rögtön teherbe estem. Úgyhogy én az új orvosommal nagyon meg vagyok elégedve, összesen három hónapot jártunk hozzá a terhesség előtt, a korábbi orvosomhoz 1,5 évig. Azóta is ő végzi a terhesgondozást, nagyon alapos, és mindíg elbeszélget velünk. Nagyon szép magánrendelője van Miskolcon. Ha ott neked jó, akkor megírom a nevét privibe és az elérhetőségét.


27 hetes km

2010. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szia

Köszi a választ nagyon jó ilyen sikereket olvasni akkor te is meg jártad a hadak utját a pocak lakoért. Remélem probléma mentes lesz a terhességed. És sok boldogsáégot.

2010. ápr. 22. 18:32
 13/13 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki ma jön meg de legkésőbb holnap most se sikerült. Már nem szedem a gyogyszereket két napja. Nem foglalkozom a dologgal. 30.-án kell mennem ehhez a dokihoz de már csak bucuzni megyek (de nem biztos hogy végleg) 3 már más dokihoz van időpontom meg halgatom őt is és valoszinű hogy még más dokit is keresni fogok. A házi doki azt mondta hogy több szem többet lát... és ebből arra következtettem hogy nyugodtan több dokival is konzultáljak. Még egyszer köszi a segitséget sokat segítettek.
2010. ápr. 22. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!