Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy hete késik,4 pozitív...

Egy hete késik,4 pozitív tesztem van, az orvos ultrahangon nem látott semmit! Mitől lehetnek pozitív tesztjeim, ha tényleg nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés
Egy nap késésnél még negatív tesztem volt. Tegnap és ma csináltam a 4-et, kettő elég halvány, a két Clearblue viszont erős. Kézi vizsgálatnál úgy érezte az orvos, hogy korai terhesség, aztán az ultrahangon nem volt semmi. Egy hét múlva kell vérvételre mennem, de addig megőrülök! 10mm-es nyálkahártyát mondott, az jó?
2008. okt. 1. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg! Ha a teszted pozitív, és nem látott cisztát a doki, akkor baba van a dologban, csak még picike! A hasi ultrahang nem mindig látja a babát! Gratulálok a kisbabádhoz! Boldog babavárást! A nyálkavastagsághoz sajna nem értek. :(
2008. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A 10 mm jó. Ne aggódj, tuti terhes vagy, csak biztos később ágyazódott be és ezért nem látszik még UH-on. A terhességi teszt pozitiv irányba nem téved.
2008. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik terhes vagy! :) Gratulálok!

Az természetes, hogy még a doki ilyen pici osztódó sejtet nem lát. 6. héten már több esélye lesz. Sőt, akkor már talán a szívét is meg lehet hallgatni.

Ne türelmetlenkedj, látni fogja a babádat hamarosan a doki is! :)

2008. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi tuti babás vagy!Nekem ugyan ez volt amikor először mentem a dokihoz csak nekem 12 mm-es volt!Visszahívott és rá két hétre már látszódott a petezsák is!Szóval teljesen jó! 4 teszt amúgy sem tévedne főleg nem pozitív irányba!
2008. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hüvelyi volt az ultrahang. Mindenkinek köszi a biztatást!
2008. okt. 1. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg van baba, csak túl korán mentél el. Az orvosok döntő többsége azt javasolja, hogy a kimaradt mensi után két héttel történjen meg az első vizsgálat, nagyon korai terhesség gyakran nem látszik uh-n és ezzel csak aggodalmat keltenek. Mint a te esetedben is.

Kimaradás után két héttel viszont már hat hetes terhességről van szó (ha 28 naposak voltak a ciklusok), ami annyit tesz, hogy petezsákot már mindenképpen látnak, az esetek döntő többségében pedig már szívműködés is van.

Régebben (és sok orvos még mai) azt pártolja, ha a második kimaradt mensi után megy a kismama az első vizsgálatra, ha nincs semmi gond, nem vérzik és nem görcsöl erősen. (Kisebb mensi szerű görcsökre számíthatsz a méh növekedése miatt, az nem jelent bajt.)

Hivatalosan egyébként is a 8. héten kellene végezni az első uh vizsgálatot, tehát a második mensi kimaradáskor.

2008. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

az orvosnak ott rögtön vért kellett volna venni, vagy vérvételre küldeni. ha van hcg szinted (a teszt szerint van) akkor vissza rendelni 2 napmúlva újabb vérvételre, a második hcg szinted megduplázódott akkor növekszik a baba, ha második nem nö vagy csökken akkor megtapadt de elhalt, így párnap után leválik.

mert ugye az ultrahang nem mutat ilyenkor még semmi szinte. csak is a hcg szint növekedése utalhat terheségre. egy hét múlva már magas hcg szintednek kell lenni ha terhes vagy. és valószínü az vagy ha a teszt kimutatta.

2008. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megjött, úgyhogy köszi a biztatást, de baba még sincs.
2008. okt. 4. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!