Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már tavaly augusztus óta nem...

Már tavaly augusztus óta nem védekezünk semmivel mert szeretnénk kisbabát, de sajnos még eddig nem lettem állapotos. Miért nem esek teherbe?

Figyelt kérdés
Én egy 21éves lány vagyok! 3éve élek a párommal és idén decemberben összefogunk házasodni. A gondom a következő: már tavaly augusztus óta nem védekezünk semmivel mert szeretnénk kisbabát, de sajnos még eddig nem lettem állapotos. Voltam orvosnál és kinevetett hogy ilyen fiatalon mi bajom lehetne! Rákszűrésen is rendszeresen megjelenek és minden ok! A párom 10évvel idősebb tőlem és már előző kapcsolatából van egy kislánya tehát képes a nemzésre. Mi lehet a baj? Talán nagyon is akarom és azért nem sikerül?
2008. szept. 30. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már több mint egy éve próbálkoztok, én felkeresnék egy másik orvost! Tényleg fiatal vagy, de ez nem zárja ki sajnos, hogy mégis legyen egy apróság, amit lehet, pikkpakk ki lehet kezelni! Egyébként tényleg gát lehet, hogy nagyon akarod, de hát ha már elszánta magát az ember, hogy lehet nem akarni!!?? Ismerem a problémádat, mi is tavaly augusztusban vágtunk neki. Nekem sajna nem sokkal rá volt ciszta miatt műtétem, de idén augusztusban sikerült!!! A ciklusod rendben van? értem ezalatt, hogy rendszeres, nem foltozgatsz előtte, stb? A rákszűrés ilyenkor kevés, szerintem egy hormonvizsgálat kéne... Nem tudom miért néhány doki nehezen ír erre beutalót, pedig lehet, hogy elég a gond megoldására... Ne hagyd magad, egy orvos nem nevethet ki! Menj másikhoz! és bízz magatokban, hogy nektek hamarosan sikerülni fog!!!
2008. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia !Mi az első babára 9 hónapot,a másodikra 6 hónapot vártunk.Mind kettő akkor jött össze ,amikor lemondtam róla.A doki kiírt valami peteérést segítő gyógyszert,de mielőtt szednem kellett volna nem jött meg a mensim.Már ott volt a pici fiam.Ha nagyon ott forognak a gondolataid,tuti nehezebben lesz baba.Tudom nehéz ilyenkor másra gondolni mert én is megint ebben benne vagyok.3 hónapja próbálkozunk a harmadik babyvel.
2008. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Menj másik dokihoz, valószínűleg benned van a "hiba", de lehet, hogy csak a "nagyon akarás" gátolja meg a babót.
2008. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen a ciklusom mindig rendben van.Szinte napra (28nap) pontosan menstruálok. Szerintem ahogy javasoltátok elfogok menni egy hormonvizsgálatra, egyébként ott mit csinálnak?a páromnak is jönnie kell?
2008. szept. 30. 18:00
 5/24 anonim válasza:
100%

Szia.

Nagyon megértelek mert én is nagyon nehezen estem teherbe.Nagyon sokáig találgatták mi is lehet mert határozott problémára nem találtak.Orvosrol-orvosra jártam hiába.Az utolso nekifutásra sikerült egy normális dokit találni és ö mindjárt a peteérést nézte.Persze nem volt. már évek ota ezért nem estem teherbe.Én csak javasolni akarom,hogy keress egy lelkiismeretes nögyogyászt és kérd meg csináljon egy peteérés vizsgálatot.Megéri hidd el.Nekem már az elsö honapban hatott.Sok sikert.

2008. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Lehet hülyeséget kérdezek! Ha nincs peteérésem, akkor miért vagy mitől menstruálok?

Egyébként köszönön a választ!

2008. szept. 30. 18:13
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
A peteérés nem függ össze a mensivel. Akkor is mindig menstruálsz, ha nincs pé-d. Még a 28 napos ciklus sem garancia, mert az is lehet pé nélküli, de ezt nagyon könnyen kiderítheted. Pl a hőmérőzés vagy vegyél ovulációs tesztet. Ehhez még doki sem kell.
2008. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem is napra pontos volt a mensim,28napos.De 3éve próbálkoztunk,de semmi,voltam dokinál,kiderült pcos vagyok,kaptam rá gyógyszert.Aztán clostit,és az első hónap után sikerült a baba :) Érdemes másik orvoshoz menned,a vérkép is már sok mindent elárul.

Minden jót,mielőbbi babázást kívánok :)

35hetes kismama

2008. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az LH szinttől lehet pozitív az LH teszt...magyarul peteérésed van,de az nem jelenti azt hogy meg is reped a tüsző,tehát dokihoz menjél,hogy megnyugtasson.
2008. szept. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

hello.

Én nekem is clostibegy nevü peteérést elösegitő gyogyszert adta a doki és tuti volt.Hiszem,hogy neked is segitene.Drukkolok............21hetes kismama.

2008. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!