Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a teendő ilyenkor? Amikor...

Mi a teendő ilyenkor? Amikor már elvileg megértem a gyerekvállalásra, de félek tőle? A párom már nagyon szeretne.

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy fórumokon lógok, és vitaminokkal tömöm magam és rágörcsölök. Ahogy azt sem, hogy a baba születése után teleposztolom a közösségi oldalakat a terhességem menetével+a baba képeivel. Egy-két kép okés, de amit egyesek csinálnak, az nekem sok. De persze gondolom, nem is az a normális. Továbbá, nem találtam még egyelőre egy rendes orvost sem. Meg nemsokára fejezem a sulit, átmeneti munkám van, nem a szakmámban. Sokan viszont munka nélkül is vállalnak, mert "az milyen szép". Velem van a baj? Attól is tartok hogy túlgondolom a dolgokat... a páromnak amúgy jó állása van, de tervezünk elköltözni egy nagyobb városba, ahol nekem is lesz lehetőségem.


27 vagyok(és nem, nem az alapképzést fejezem most, hanem felsőbb fokozatot, mielőtt valaki azzal jönne, hogy béna vagyok :)



2016. jún. 24. 12:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs meg benned a vágy a babára, addig nem érdemes vállalni, mert nem készültél fel rá. Úgy is nagyon nehéz, amikor úgy lesz gyereked, hogy vágytál rá és akartad. Szerintem költözzetek, dolgozz kicsit (úgy érzem te azt szeretnél igazán), és majd 1-2-3 év múlva már lehet te is akarni fogod.
2016. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, dolgoznék, meg utazgatnánk egyet. De erre mindenki csak forgatja a fejét, hogy nem, nem inkább szülj gyereket... és nyomásnak érzem. Természetesen akarok, nem is egyet, tudom, hogy valahol ez is a normális, hogy ebben a korban már szülnöm "kell".
2016. jún. 24. 12:54
 3/18 anonim válasza:
100%
Szerintem nincs ertelme elkezdeni a babaprojectet ha nem szeretnel meg kisbabat. Majd egyertelmuen erezni fogod mikor mar szeretnel tiszta szivedbol! A parodnak csak picit turelemmel kell lennie. Rosszabb lenne ha jonne egy baba de te meg nem alltal volna keszen es tonkremegy a kapcsolatotok stb. Szerintem varj meg!
2016. jún. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon el vagy tévedve ha azt gondolod, hogy a gyerekvállalás azt jelenti, hogy akkor neked fórumokon kell lógni meg képeket posztolni. Úgy írod, mintha ez kötelező lenne, mit tudom én csak akkor fizetik ki az anyaságit ha eleget fórumoztál, meg feltöltötted a napi képadagot :D.

Orvost elég akkor találnod ha aktuális lesz, csak van olyan ahol laksz aki megfelel az igényeidnek.

Szóval ezek a "félelmeid" nekem inkább csak kifogások.

A munka - ha amúgy nincsenek meg az anyagi feltételeitek, akkor fontos, igen.

Ha így érzed, akkor keress munkát a szakmádban, dolgozz pár évet, és alapíts akkor családot.

Amúgy akkor vállalj gyereket ha úgy érzed készen állsz rá, és tényleg szeretnél, ne pedig akkor amikor még csak a párod szeretné. Mindkettőtöknek akarnia kell. Neked kell kihordanod, megszülnöd.

2016. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
HA egy mesterképzésre járó 27 éves így ír, akkor vagy baj van, vagy nem 27 éves mesterképzésre járó, hanem egy troll, aki csak bedob egy témát, amin vitázni lehet és élvezi.
2016. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem amíg ennyi minden felmerül benned, akkor még mindenképpen várjatok vele. :)

Én is 27 vagyok, viszont tavaly tavasz óta szeretnék babát, minden adott is lenne rá, de a férjem még kért 1 év haladékot. Kivárom. :)

Mondjuk engem villámcsapásként ért, hogy szeretnék babát, mert előtte mindig azt mondtam, hogy majd ráérek 30 vagy afelett szülni, de hirtelen előbb jött a baba utáni vágy. :)

2016. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Namost az én esetem is hasonlo volt... Mindenki azt nyustoli h már eljár felettem az idő, m h majd 60evesen ballag a gyerekem stb. Amig ezeket kell hallgatnia valakinek, addig sztem húzódik is a tematol. Amikor abbahagyták h mikor leszek mar nagymama es hasonlo dolgokat, utana ereztem jol magam. Azota 16 hkm vagyok és mindketten alig várjuk a pici érkezését. Ő 36 én 31 vagyok. 2-3 éve biztosan nem vallaltam vilna gyereket még mivel nem ereztem magam lesznek a feladatra. Most is felek h mi lesz, jo anya-szülő leszek e, szeretni fog e a gyerek stb de szerintem ezek idővel maguktól elmúlnak vagy nem lesznek fontosak :) Sztem kérdező nyugodj meg és adj magadnak idot. A párod is meg fogja érteni és melletted is fog állni.
2016. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Kövezzetek meg! Pontozzatok le!! De te kérdező nagyon buta vagy!! Hisz azt hiszed ennyiből áll a gyermekvállalás!! Fórumok, meg posztolások?! És 27 éves vagy????? Nem hiszem el! Vagy kamu vagy egy JÓÓÓÓÓÓ darabig biztosan ne vállalj.. Én rajtad forgatom a fejem, hogy mennyire primitív gondolkodás. Biztos én gondolom rosszul.. DE tudod mit?! Nem.. Nem én gondolom rosszul. Te nem nöttél fel a feladathoz!! Így van, inkább utazgass,dolgozz jóó sokat:) A világnak jobb lesz:)

És ezt tényleg csak azért írom mert aki szerint ennyi az egész..


Nem tudom elképzelni, hogy fórumokon lógok, és vitaminokkal tömöm magam és rágörcsölök. Ahogy azt sem, hogy a baba születése után teleposztolom a közösségi oldalakat


Attól senki ne várjon többet!

2016. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem Magyarországon élek, itt más a rendszer. Ezért van ez a kor. Sokan 30-ak is, mire befejezik a sulit. Azta, mekkora kamu, de tényleg... :D


Primitív gondolkodás... erről annyit, hogy az miért primitív, ha valaki először meg akarja alapozni az anyagi helyzetét?


Nem úgy értem, hogy erről szólna a dolog, csak azok az ismerőseim, akik már szültek, kb így viselkednek. Egy szóval sem mondtam, hogy ezt vagy ennyit jelent csupán szülőnek lenni.


A többieknek köszönöm a választ. Igazából kicsit attól tartok, hogy sose fog eljönni az idő, hogy akarni fogom igazán... és nem tudom az okát.

2016. jún. 24. 13:29
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ezzel semmi gond, hogy még nem akarsz gyereket. Eddig a tanulás és mellette a munka kötötte le az életed. Most hogy végzel a sulival majd lesz időd másra is. Majd érzed azt hogy mikor jön el a gyerekvállalás ideje. Én 33 évesen szültem az első gyermekemet, és nem bántam meg, hogy nem hamarabb. Éld egy kicsit az életed, alapozd meg, és jön amikor TE is akarod. Ne foglalkozz mások véleményével. :)
2016. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!