Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi ideig lehet folsavat...

Mennyi ideig lehet folsavat szedni, ha nem jön a baba?

Figyelt kérdés
Július óta szedek napi 1-et ( az 3 mg ) de nem tudom, van-e értelme szünetet tartani egy bizonyos idő után, ha nem jön össze a terhesség. ( természetesen nem gondolom, hogy a folsavtól könnyebb teherbe esni, csak az idegcső záródási rendellenességet szeretném vele kiküszöbölni )
2008. szept. 26. 15:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én már másfél éve szedem a dokim is tud róla de soha nem mondta hogy hagyjam abba vagy tartsak szünetet. A világon semmi bajom nem lett tőle.
2008. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pé előtt kezdem szedni és amikor megjön abbahagyom..

[link]

2008. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

18:32-es vagyok..örülök, hogy lepontoztak, csak nem értem!

Amit írtam ugyanis élelmiszer-kémiából tanultam anno nem tegnap, de ha valaki nem így gondolja egyen vasat, szöget, meg minden féle fémeket, és meglátjuk a föld bolygó melyik sarkköréhez fog jobban vonzódni.


Na de mindegy , mert szegény kérdező már ennyi válasz után jobb ha a saját orvosát kérdezi aki majd személyreszabottan válaszol!

2008. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves 18:32-es! Olvasd el az előző kommentet is, de még egyszer leírom: NEM SZEDEK VASAT! A folsav nem vas, ha tanultál erről főképp tudnod kell. Nézd meg bármelyik multivitamin betegtájékoztatóját, a vas és a folsav külön van feltüntetve, mert nem ugyanaz! Eurovit folsav 3 mg-t szedek. De már bánom hogy feltettem a kérdést, és most saját magam oszlatom el a kételyeket, megtaláltam a betegtájékoztatót: 3-4 hónapig szedhető napi 2 (!) tabletta, ha folsavhiány alakult ki. Ha meg nem ezért szedi az ember lánya, akkor gondolom a napi egy tablettával nem ártottam az elmúlt 3 hónapban.....De mindenkinek köszönöm ettől függetlenül, hogy válaszolt, mert ezek szerint nem én vagyok az egyetlen akit foglalkoztat a téma.
2008. szept. 27. 08:55
 15/16 A kérdező kommentje:

Megtaláltam az egyik kedves válaszoló által ajánlott linket, amit nagyon-nagyon köszönök, kimásolom ide a lényeget:


"Mivel ez a fejlődési szakasz a terhesség első néhány hetében megy végbe, amikor a kismamák nagy része még nem is tud várandósságáról, a jelenleg érvényesnek tekintett ajánlások szerint érdemes már a tervezett terhesség előtt két-három hónappal magasabb folsavtartalmú ételeket enni, illetve magzatvédő vitamint, esetleg folsavtablettát szedni. A túladagolástól az esetek többségében nem kell félni, mert ez vízben oldódó vitamin (a felesleget kipisiljük). Igen ritka, B12-vitamin-hiánnyal összefüggő vérszegénység esetén azonban a folsav szedése elfedheti a tüneteket, ezért kétséges esetben az a legjobb, ha a háziorvos vagy a választott szülész javaslatát fogadjuk el."


Azt hiszem, a lényeg abban rejlik, hogy vízben oldódó vitamin, azaz a felesleget kipisiljük.....

2008. szept. 27. 09:00
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyed hàt!

egészségedre.

2008. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!