Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi ideig lehet folsavat...

Mennyi ideig lehet folsavat szedni, ha nem jön a baba?

Figyelt kérdés
Július óta szedek napi 1-et ( az 3 mg ) de nem tudom, van-e értelme szünetet tartani egy bizonyos idő után, ha nem jön össze a terhesség. ( természetesen nem gondolom, hogy a folsavtól könnyebb teherbe esni, csak az idegcső záródási rendellenességet szeretném vele kiküszöbölni )
2008. szept. 26. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
1 honap,aztàn 1 honap de minimum 2 hét pihenö
2008. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mi a pihenő jelentősége? Honnan az info? És mi a következmény, ha folyamatosan szedem?
2008. szept. 26. 15:42
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Soha nem hallottam meg ilyet, hogy szunetet kellene tartani. Elevit-re se szoktak mondani. En amugy ugy tudom, hogy a folsav egy fajta B-vitamin. Na mar most ,minek kellene szunetet tartani???? Meg fogamzasgatlora (ami hormont tartalmaz) se szoktak mondani ujabban, hogy szunetet kellene tartani, akkor egy vitaminnal........? Amugy meg a nogyogyaszt lenne legegyszerubb megkerdezni telefonon, vagy vannak internetes szakertok kulonbozo oldalakon. En NEM hallgatnek egy laikusra........de ez en vagyok.
2008. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
ne hagyd abba!!!!!!!!!a folsav nagyon jó dolog,és terheség allatt is szedd végig én is ezt csináltam.11 tányér spenótban van annyi folsav mint egy tabletában.
2008. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Nos külföldön élek,a betegtàjékoztaton aza àll hogy ez a vitamin terhesség elött is szedhetö,de ha nem esel teherbe egy honapon belül akkor igen tartani kell egy 2 hetes szünetet.

Nem tudom hogy a magyar betegtàjékoztatokon mi àll,de szerintem inkàbb az orvospdat kérdezd meg.

2008. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
En is azt irtam, hogy a kerdezo kerdezzen meg egy orvost, mert mi laikusok nem tudhatjuk biztosan. Errefel vmelyik nagyokos lepontozott.
2008. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Az en nogyogyaszom azt javasolta, hogy egyfolytaba szedjem a folsavat (juniusban volt egy mutettel befejezett vetelesem), mert jobb minosegu petesejteket eredmenyez. Ezenkivul a magyar nogyogyaszom (jelenleg kulfoldon vagyok es itt is van orvosom)is azt javasolta, hogy az elevitet ne hagyjam abba.
2008. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Aki nem hallott a vasszedés pihenőről, tájékoztatom( tényleg csak tájékoztatólag) a vasfelhalmozódás károsabb mint a vashiány. Ha nem indokolt a vas többletbevitel, akkor nincs rá szükség..az első válaszoló teljesen jól írta!!!!

A további vasszedést egyéb orvos javasolhatja, vagy tilthatja véreredmények alapján!

Én vészes vérszegény voltam, vashiányos betegséggel, mégis egyszer túltöltődtam, rosszul voltam, kiderült hogy az miatt..egy hónap szünet után helyre állt a szervezetem, de maradandó, hogy azóta sűrűn ürít a vesém...erről van leletem!

2008. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi minden válaszolónak, de csak úgy mellesleg: a vas meg a folsav nem ugyanaz! Szóval, tisztázásképp: nem szedek vasat, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG folsavat. Ami meg nem egyenlő a Maltofer follal, mert gondolom, a jóakaró válaszolók egy része azzal azonosította.
2008. szept. 26. 19:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Én 2 naponta szedek 1 db 3mg-os folsavtablettát. 9 hónapja próbálkozunk...
2008. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!