Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Biológia szempontjából mikor...

Biológia szempontjából mikor jó a gyerek vállalás?

Figyelt kérdés
23 vagyok, nő. Kezdem úgy érezni, hogy kifutok az időből. Mennyi az a korhatar, ami felett nehezebb és veszélyes is a terhesség?
2016. febr. 5. 22:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy még fiatal vagyok, de En is úgy olvastam, hogy minél idősebb leszek annál nehezebb lesz teherbe esni és kihordani a babát.
2016. febr. 6. 22:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Egy műsorban a szakember azt mondta, hogy a legideálisabb kor, ha tudjuk anyánk mennyi idős korában kezdett klimaxolni és abból kivonunk 25 évet. Nem néztem még utána mennyire álja meg ez a helyét, mindenesetre jobb, ha fiatal az ember. Az egészségügyi oktatók szerint is jobb 30 alatt a gének egészsége, épsége miatt is.
2016. febr. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem is 18-25 kozott.persze ez egyen fuggo is biztosan.

Az elso ket Fiamat 18 es 20 evesen szultem.imadtam a terhesseg minden percet.semmi problemam nem volt.

Most 27 evesen szenvedek (szo szerint) a 3. Babaval.33 hetes vagyok es mint a messiast ugy varom a veget.ha valaki ezt elore megmondja ketszer meggondolom,hogy valaljak e 3.babut.imadom ne erts felre,es ha megszuletett is biztosan ugyan ugy imadni fogom mint a nagyokat,csak mar tartanank ott.

Szoval en szemely szerint jobban viseltem fizikailag fiatalabban (mintha most olyan oreg lennek ;) )

Orvosom is azon a velemenyen van,hogy azert van ennyi veteles,koraszules es komplikacio mert nagyon kitolodott a szules ideje...

De biztosan van kivetel aki 30 felett is elvezi a gondtalan terhesseget.

2016. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Betojok, egy egyetemi docens, phd-s orvos

álította a 18-26-ot,"


Naja, és vajon miért nem mert 16-26-ot mondani? Hidd el nem a biológia miatt hanem mert a társadalom megveti még a PhD orvost is ha olyat mer állítani, hogy a 16-18 éves lányok biológiailag ideális állapotban vannak szüléshez. 100-200 éve teljesen természetes volt ekkor szülni. Manapság elítéli a nyugati társadalom azt aki 16 évesen szül. Ezért politikailag korrekt fogalmazás, hogy 18-tol amikor már úgymond nagykorú. :)

2016. febr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!