Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdjem el az ovuteszteket?

Mikor kezdjem el az ovuteszteket?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, van-e egyáltalán peteérésem, ezért nem szeretnék lemaradni, ha mégis van. Most vagyok a ciklus 9. napján. A hőmet is mére, az egyelőre nem mutat nagyobb kilengést.

Nem akarok sok pénzt erre áldozni, de legalább ebben az első tesztelős hónapban szeretném nyomon követni a testem változásait, így az se baj, ha 2 csomag teszt elfogy. Ha ma kezdem, az nagy marhaság?

9-10-11-12-13-14-15-16-17. ciklusnapon?



#peteérés #ciklus #teszt #ovuláció #teherbeesés. ovulációs teszt
2016. jan. 15. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány napos a ciklusod? Nagyjából abból ki lehet indulni. 28 naposnál kb. 12 cn - 17 cn között érdemes ovuzni, ha több akkor annyival tolódik.
2016. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ez az, a gyógyszer abbahagyása után 30-31 naposak voltak, de a legutóbb megjött 27. napra!

Ráadásul szinte nem is menstruálok, a 3 napos vérzésem ami a gyógyszernél volt, a gyógyszer után lerövidült 1-2 napra, és elég gyenge is, szinte nincs is. Ezért szeretném szépen nyomonkövetni a változásokat, és felírni, hátha segít. Nőgyógyásznak is gondolom bővebb információkat ad. A hormonvizsgálatokra már kiírt.

Igazából amiatt gondoltam, hogy korábban kezdem, mert itt olvastam, hogy töbeknek is korábban volt, mint ahogy a nagykönyvben írva vagyon.

2016. jan. 15. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit én vettem, Lh teszt, abban csak négy tesztcsík volt (drogériában, nem tudom, milyen márkájú), viszont te 9 napot soroltál fel...az nem két csomag sehogy se.

Ha 27 napos ciklust veszünk alapul, akkor 27-14=13. napra várjuk az ovulációt, és két nappal előtte érdemes tesztelni, az 11. nap.

De mivel általában neked 30-31 napos ciklusod van, így inkább 16-17. nap lenne a tüszőrepedés.

11.től 17.ig pontosan hét nap van, ha négydarabos tesztet vásárolsz, akkor vagy 10-n kezded, vagy 18-n végzed, ha 5darabosat, akkor én még mindig 10-n kezdeném (számolva a 27 napos ciklusoddal), de inkább a végére húznék kettőt, tehát 10-19. ciklusnapokra számítanék. Bár benne van az is, hogyha pozitív lesz, akkor ugye abbahagyod, ha meg még mindig nem, akkor inkább veszel még egy csomagot...

Mindenesetre én így számolgatnék, hőmérőzés mellett.

2016. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, azzal nem számoltam, hogy az lh csúcs a tüszőrepedés előtt van, tehát akkor mégis inkább 9-18, vagy 10-17 ciklusnapokon tesztelnék. :)
2016. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem marhaság. Nekem pl. 28 napos ciklusnál 12. nap körül szokott lenni, tehát a 11. napon van lh-csúcs. De érdemes figyelned a hüvelyváladékot is! Akkor kezdj tesztelni, ha már bővebb, átlátszóbb váladékod van. Ovu előtt van a legtöbb, tojásfehérje-szerű váladék. Ha figyelsz magadra, talán érzel is majd egy kis alhasi szurkálást, olyat mint mensikor, csak gyengébbet. Ezek a jelek + a hőmérő nálam megbízhatóbbnak bizonyultak, mint az ovutesztek. Lehet még a méhszáj magasságát, nyíltságát is tapogatni. (Neten sokat írnak ezekről). De ne keseredj el, ha az első ciklusodban még nem tudod biztosan, mikor ovulálsz, több ciklus kell, hogy ráérezz, kiismerd a dolgot.
2016. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ötös vagyok! Elfelejtettem írni, hogy nekem azért nem vált be az ovuteszt, mert több napon át mutatott pozitívat. Az elsőnél megörültem, hogy akkor ma van lh-csúcs, de kíváncsiságból csináltam másnap is, akkor is az volt... Túl sok minden befolyásolja, pl. hogy mennyit iszol, mennyire híg vagy tömény az lh-koncentráció. Ezért javaslom, hogy kiegészítésként inkább a tested jeleit figyeld, vagy csak azokat...
2016. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6: Nekem MINDIG két nap volt LH-csúcs, mikor ovuteszteltem, szerintem ez normális (másfél napig van csúcs kb. ebbe az időszakba pont beleeshet két pozitív LH-teszt).


Kérdező: ha bizonytalan vagy, akkor kezdd kétnaponkénti teszteléssel, mivel fokozatosan erősödik. Ha elkezded a 9. napon, és egyáltalán nincs 2. csík, vagy nagyon halvány, akkor a következő napot kihagyhatod, és így tovább. Ha erősödik, akkor mehet a mindennapos.


Amúgy van 4 és 5 darabos tesztcsomag is, sőt, én anno vettem Vaterán 100 db-osat is, mikor nagy babagyártásban voltunk. :)

2016. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!