Testhőmérséklet mérésnél mikor van peteérés ha alacsony vagy magas a ho?
1. A leesés nem kötelező, nem mindenkinél van.
2. A hőmérsékletből csak UTÓLAG lehet meghatározni a tüszőrepedés időpontját, mert amikor a hő felmegy, akkor már repedés után vagyunk. (A repedés után kialakuló sárgatest által termelt progeszteron okozza a hő emelkedését.)
3. Akkor lehet kijelenteni, hogy megvolt a tüszőrepedés, ha a hő minimum négy napja az alaphő fölött van, lehetőleg legalább fél fokkal.
Nálad volt leesés, de még nincs a hő az alaphő fölött. Lehetséges, hogy 12-én volt repedés, de ezt csak több nap múlva lehet majd csak kijelenteni, ha ténylegesen föl is megy.
Ha a hőmérséklet tartósan megemelkedik, az azt jelenti, hogy megtörtént a peteérés. Amikor tehát a hő felugrik, az azt jelenti, hogy a megelőző 1-2 napban megtörtént a peteérés, tehát a peteérés konkrét napján még nincs megemelkedett hő, az csak utólagos.
Jellemző még, hogy konkrétan a peteéréskor 1-2 tizeddel lejjebb esik a hő az addigi alacsony alapértékhez képest is, de úgy tudom, hogy ez ugyan jellemző, de nem feltétlen törvényszerű, vagy legalábbis nem mindenki figyel fel rá.
Itt egyébként szerintem tök érthetően le van írva:
A hőmérőzés egyébként inkább arra jó, hogy az ember utólag tudja, hogy mikor volt peteérés, nem arra, hogy előre lássa. Persze sok havi tapasztalat alapján előre is lehet már jósolgatni, de inkább csak pontos ciklus esetében.
A te görbéd alapján én semmiféle következtetést nem vonnék le, ma pl. alacsonyabb a hőd, mint a ciklusod első felében volt, ez pl. nem utal arra, hogy megtörtént a peteérés, akkor tartósan fenn kellene maradnia. De persze ez az elmélet, más a gyakorlat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!