Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérés alacsony vagy megemel...

Peteérés alacsony vagy megemelkedett hőnél van?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondja akkor van amikor leesik a hő, valaki azt mondja akkor van amikor legelőször elkezd emelkedni.

Ha a peteérés az első megemelkedett hőmérsékletű napon van, akkor a ciklus.hu miért nem akkorra jelöli?

Nekem - és ahogy látom itt sokaknál - a ciklus.hu mindig az utolsó alacsony napra húzza be.

Akkor most hogy van???


2010. okt. 10. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Sosem fogjuk megtudni, csak az biztos, hogy azokon a napokon valamikor. Nekem az ovuteszt általában aznap este volt pozitív, amikor reggel alacsony volt a hő. Másnap viszont emelkedett. Ha ebből indulok ki, akkor az emelkedés napján. Egy éve gyúrunk babára, voltunk már együtt az alacsony hőmérsékletű nap előtt, másik hónapban az alacsony hőmérsékletű napon, máskor az emelkedés napján (persze véletlenszerűen nem tudatosan, csak ugye egy év alatt már minden variáció előfordult) és még egyik sem jött be:(
2010. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A peteérést az ösztrogén hormon idézi elő, ettől van lent a hőd. Amikor az ösztrogén mennyisége a csúcsra ér, akkor leesik a hőd, és ettől az ösztrogénhullámtól kiszabadul a pete. Ovulálsz, többnyire valamikor hajnalban.

A visszamaradó tüszőből lesz a sárgatest, ami innentől fogva progeszteront termel. Ez a hormon nyomja felfelé a hődet. Ebből lehetsz biztos abban, hogy VOLT tüszőrepedés. ha a hőd nem indul meg felfelé, akkor nem volt.

2010. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sose tudjuk meg... Na ezért vagyok kiakadva.

Az orvostudomány csak ennyit tud mondani: "minden szervezet más" - Köszönjük!


Szóval akkor marad a próbálkozás.

Köszi a választ és kitartást neked!

2010. okt. 10. 15:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves második köszönöm neked is a választ, akkor azok alapján amit leírtál a peteérés akkor van amikor lemegy a hő. De van, aki azt mondja akkor van amikor már elindul fel.
2010. okt. 10. 15:38
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok! Egy darabig én is kíváncsi voltam melyik nap lehetett, de már feladtam. A hőmérőzést is csak azért csinálom, hogy lássam volt-e egyáltalán ovum. Ha nagyjából tudod hanyadik ciklusnapon szokott lenni, akkor azokon a napokon kétnaponta érdemes együtt lenni. Pl én tudom, hogy a 15. nap előtt nem szokott és a 25. nap után is csak elvétve (sana elég össze-vissza mostanában). Szóval ebben az intervallumban kétnaponta. Egyszer én is kaptam egy olyan választ (megjegyzem tetszett és igaza volt az illetőnek), hogy sokan addig várnak a peteérés mágikus napjára, hogy a végén lemaradnak róla.
2010. okt. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Nem, én azt mondom, hogy akkor van, amikor elindul felfelé! Amikor leesik a hőd, az még csak előjel! :-))
2010. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves második, elnézést akkor félreértettem :)

De akkor a ciklus.hu miért az alacsony napra húzza be?

2010. okt. 10. 16:08
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves első. A kétnaponta nem jött be eddig. Egy barátnőmnek 2 évig nem jött össze, 2-3 naponta csinálták. Aztán elege lett, a peteérés körül 4 napig reggel-este nyomták és összejött :)

Szóval a 2 naponta se szentírás :(

Nem vagyok rágörcsölve csak érdekel a testem működése.

De amúgy igazad van, nekem is elegem van!

2010. okt. 10. 16:12
 9/13 anonim ***** válasza:
A ciklus.hu elég sokszor téved. Én sokszor látok olyat is, hogy az első megemelkedett napra húzza az ovut. Nem tudom, hogy kalkulál! :-) Végülis az a nap a legfontosabb, mikor leesik a hő, ezért javasolják, hogy a szeretkezés a tényleges tüszőrepedés ELŐTT történjen, hogy a hímivarsejtek már a petevezetőben várják a petét, és az minél fiatalabban termékenyülhessen meg. Ha leesik a hő, akkor hajrá, itt az idő akcióba lépni, hogy másnap hajnalban a pete meg is termékenyülhessen. :-)
2010. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megint első! Amúgy nekem sem jött be eddig a kétnaponta, de ezt találtam a leghihetőbbnek. Érdekes, hogy a fiamnál nem számolgattam semmit, csak szóba került, hogy jó lenne egy baba és nem is beszéltünk róla többet, aztán még abban a hónapban összejött. Most meg...
2010. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!