Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha endokrinológushoz megyek,...

Ha endokrinológushoz megyek, mert magas a tsh-m (leletet viszek) és babát szeretnénk, Ő még el fog küldeni valamilyen vizsgálatra vagy az értékek alapján gyógyszert fog adni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egyből írt gyógyszert, de el kell mennem majd ultrahangra is. Mennyi a TSH-d?
2010. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia,

köszönöm a választ. Hétfőn megyek, kíváncsian várom, hogy mit fog mondani és kapok-e gyógyszert. Ultrahangra miért küldött el Téged?

Nekem 6,1 a TSH-m. De babához állítólag 1-2 között kell legyen.

2010. márc. 19. 21:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem mindenkit elküldnek egy teljes körű kivizsgálásra, ha rossz a TSH-ja, mert így tudják dignosztizálni, hogy mi az oka az alulműködésnek. Az Uh-on megnézik, hogy vannak-e göbök a pm-ben, be van-e esetleg gyulladva. Valószínűleg egy spciálisabb vérvizsgálatra is be fog utalni.


Majd írd meg, hogy mi volt ma!

2010. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szia,


köszönöm a választ. Igazad volt tényleg elküldött UH-ra (szerdán megyek), és holnap megyek egy TPO vérvételre (ami nem tudom mi). Ma megkaptam a múlt heti vérvétel eredményem, ahol most 2,8 volt a TSH-m. ???? Nem igazán értem, de azért örülök, hogy most jó lett az eredményem. A TPO eredményemtől, az UH-tól és a ma megkapott TSH eredményemtől függ kapok-e gyógyszert az endokrinológustól. Majd megírom, hogy mit mondott.

Jó éjszakát (-:

2010. márc. 22. 22:33
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia! Azt olvastam, hogy a TSH attól is lehet magas, ha ideges vagy a vérvételen. Lehet, hogy ezért volt olyan a magas a múltkor. Szerencsére hamar ki fog derülni. Magándokinál voltál? Én nem, és nálam hónapokig tart mire időpontot kapok valahová.

Várom a fejleményeket:-)

2010. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia,

lehet nem is a vérvételtől voltam ideges, hanem már belefáradtam és elszomorodtam, hogy nem jön a baba. )-:

Igen, magándokinál voltam, nem akartam hónapokat várni még, mert már van mögöttem egy pár. Igaz nem volt olcsó, de összeszorítottuk a fogunkat és inkább kifizettük. Ma voltam a TPO-s vérvételen, jövő hétfőre meglesz az eredménye. Holnap az UH lesz, annak rögtön meglesz az eredménye. Kíváncsian várom. És persze holnap megyek este a nőgyógyászomhoz. Drukkolj, hogy minden rendben legyen és jó úton tudjunk tovább haladni, hogy hamarosan jöjjön a gólyánk. Én is nagyon drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen.

Te mikor mész vizsgálatra, hogy csak hónapok múlva kaptál időpontot? )-:

2010. márc. 23. 12:01
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is már háromnegyed éve próbálkozunk... Képzeld el a március elejei időpontot decemberben !!!! kaptam az endokrinológushoz. Az uh-ra, meg az ő beutalójára április közepére jegyeztek elő. Kicsit belefásultam már ebbe az orvostól orvosig rohangálásba :(

Drukkolok Neked nagyon, hogy jöjjön már az a baba!

2010. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Majd írd meg légy szí', hogy mi történt az UH-on!
2010. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát nem semmi, hogy decemberben adtak időpontot márciusra. ))))-: Nekünk a kislányunk 13 hónap próbálkozás után jött, de nagyon hosszúnak tűnt, ezért fél éves korától ismét próbálkozunk, hogy jöjjön a kistesó, hát sajnos eddig sikertelenül. Ezért is kezdtük el a dokival a hormonvizsgálatot, ahol kiderült ez a pajzsmirigy dolog, de lehet csak egyszeri magas érték volt. Hát majd kiderül. Tegnap levették a TPO-hoz a vért, hétfőn lesz meg az eredmény, pont mikorra megyek vissza kontrollra (2 éve mielőtt terhes lettem, a TPO értékem is jó volt - remélem most is rendben lesz). UH-ra délután megyek ma, kíváncsi leszek, de remélem minden rendben lesz. Persze megírom hogy mi volt az UH-n mindenképp, meg persze azt is, hogy mi volt este a nődokinál.

szép napot

2010. márc. 24. 09:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia, na mi történt a vizsgálatokon? Remélem minden ok.
2010. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!