Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell mérni az ébredési...

Hogy kell mérni az ébredési hőmérsékletet?

Figyelt kérdés

A dokim mondta, hogy mérjem reggelente az ébredési hőmérsékletem.

Ma vettem egy hagyományos hőmérőt, mert itthon digitális van, de nem jó. A hőmérő használati utasításába az van írva, hogy speciális mérésre nem alkalmas (pl. ovuláció stb.)

Most akkor nem jót vettem?

És hogy mérjem?

Mikor felkelek rögtön?

És hol? Hónaljban vagy szájban?

és még az, hogy én hétközben 6 kor kelek, de hétvégén van olyan, hogy csak 9 kor:)

Az nem baj?

Minden kérdésre kérnék választ, nagyon fontos lenne!!!

Előre is köszönöm


2010. márc. 11. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én akkor mértem, még mikor ágyban voltam. Rendes, hagyományos lázmérővel és hónaljban. Hallottam, hogy hüvelyben kell mérni, de én így próbálkoztam. Mértem reggel és este kb. mindig azonos időben. Hétvégén, mérd akkor, amikor ébredsz, szerintem. Írd naptárba mindkét hőmérsékletet. És látni fogod, mikor változik. Én 3 havi próbálkozás után kezdtem el mérni, mert rendszertelenül mensiztem. És elsőre bejött!

Sok sikert!

2010. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy hagyományos hőmérő? Tudtommal higanyosat már nem lehet kapni...


A digitális tökéletesen megfelel a célra, én mindig olyat használtam.


Szájban, nyelv alatt, mindig ugyanazon az oldalon, mindig ugyanabban az időben, mielőtt még kikelnél az ágyból pisilni. Az baj, ha hétvégén reggel kilenckor méred, az úgy már nem jó. :-(


Én úgy csináltam, hogy felhúztam a telefonomat reggel ötre. Megmértem, kimentem pisilni, és aludtam tovább, ameddig akartam, vagy ameddig lehetett. Így minden reggel öt óráról volt egy nyugalmi hőértékem, amit grafikonon ábrázoltam, és így értékelni lehetett.

2010. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ó köszi a gyors válaszokat, ugyanis ma mondta a dokim, és holnap már kezdeni akarom.

a hagyományosat arra értettem, hogy nem digitális. ez amit ma vettem, nem higanyos, de az a régi fajta na hogy fejezzem ki magam:)

szóval akkor mindig 6 ra húzom az órát, megmérem a nyelv alatt pl. mindig jobb oldalt, felírom és csucsu tovább :)

nagyon nagyon köszi

2010. márc. 11. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagyományos a neve, nem higany van benne, de mércés.
2010. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Részletes leírás a hőmérőzésről:

[link]

2010. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!