Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek a spontán...

Mi a véleményetek a spontán peteérésről? Tényleg ennyire gyakori lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan írják, hogy menstruáció előtt, alatt, vagy után lettek terhesek. De például fogamzásgátló vagy spirál mellett is terhes lehet ugyanennyi ember. Utánanéztem, és egy "ki lett terhes fogamzásgátló mellett" kérdésre sokkal több válasz jön, mint egy "ki lett terhes menstruáció előtt" kérdésre. Így véleményekre lennék kíváncsi a témával kapcsolatban.
2015. jún. 16. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, spontán peteérést okozhat a női orgazmus is. Sok olyat ismerek aki nem ciklus közepén esett teherbe.
2015. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
már több tucat ismerősöm,barátnőm van,akiknek a doki megmondta, hogy terméketlenek,mert vérvétel-hormonvizsgálat alapján sem volt soha peteérésük! ismerek olyat,aki életében nem menstruált 31 év alatt,és összejött a gyerek mindenféle kezelés nélkül...pedig aki nem vérzett soha, honnan is érezné, hogy van-e peteérés :))))
2015. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
anatómiakönyv szerint 0,1 az esélye... de ugye sose tudni, hogy ki a kivétel. :)
2015. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem spontán ovuból van sok, hanem a vártnál rövidebb vagy hosszabb ciklusból!


Amikor elindul egy ciklus SOHA nem tudhatod előre (max. ha figyeled a tested minden rezdülését), hogy végül milyen hosszú lesz.


Így lehet átlag 32 napos ciklusnál teherbe esni pl.: a 22. napon (az a konkrét ciklus ~36 naposnak indult), vagy épp 28 naposnál a 7.-en (21-25 naposnak indult - hímivarsejtek átlag 3 napos életképességét is belekalkulálva).

2015. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Kedves utolsó, én is így tudtam és gondoltam, csak nem mertem a kérdésben így fogalmazni. Hogy az embernek valami miatt vagy előbb van ovuja, vagy később. De hogy nekem például (28 napos ciklus) a 14. napon megtörténik az ovu, majd utána a 17.-en is, erre jóformán az esély 0. Sőt, azt is olvastam, ha elmarad az ovu, akkor van esély például a mensi alatt teherbe esni. Mert az orgazmus valóban kiválthatja. De nem a sokadik ovut abban a hónapban, csak azt, ami nem történt meg időben...
2015. jún. 16. 14:00
 6/14 anonim ***** válasza:

"De hogy nekem például (28 napos ciklus) a 14. napon megtörténik az ovu, majd utána a 17.-en is, erre jóformán az esély 0."


Annyira azért nem nulla. A "valódi" spontán ovukat ugyanis pont a ciklus második felére mondják valószínűbbnek. Erre bizonyíték, amikor kétpetéjű ikerterhességnél a második baba később fogant.

2015. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
"Kezelések nélkül általában egyetlen petesejt érik be, és így egy embrió indulhat fejlődésnek. Azonban ha a női test azzal találja magát szemben, hogy mesterséges megtermékenyítés során jön létre a terhesség, akkor nem várt események történhetnek. Például spontán peteérés következhet be a mesterséges petefészek-stimulációt követő ciklusokban, még akkor is, ha már folyamatban van egy korai terhesség."
2015. jún. 16. 14:19
 8/14 A kérdező kommentje:
Vagyis egy normál 28 napos ciklusnál megint csak 1% mondjuk az esély, annál nem több.
2015. jún. 16. 14:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt rendes 28 napos ciklusnál majdnem annak a végén. Véletlenül derült ki, hasi uh-n voltam gyomorpanaszok miatt.
2015. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Abban a hónapban volt előtte rendes ovud? Nem lehet, hogy az tolódott későbbre?
2015. jún. 16. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!