Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet kisbabánk, ha a párom...

Lehet kisbabánk, ha a párom 24 éves, én 16?

Figyelt kérdés
párom 24(Fiú) éves én 16(lány) szeretnénk kisbabát öszefogunk költözni ha sikerül 1év2hónapja vagyunk együtt komoly kapcolat! az lenen a kérdés hogyha sikerülne a baba akkor neki lenne belőle valamien következménye? mármint a páromnak
2008. szept. 1. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
lenne. ha anyád vagy apád feljelenti, börtönbe kerülhet.
2008. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy kiskorú megrontásáért börtönbe kerülhet a fiú.

16 évesen a legtöbb lány úgy érzi, itt az igazi. Lehet, hogy neked tényleg ő az. Azért szerintem még nem kell gyereket szülnöd, ne haragudj hogy ezt mondom, de nagyon fiatal vagy még. Várjatok még legalább amíg nagykorú leszel, és ha még akkor is komoly a dolog, esetleg akkor vállaljatok babát.

Ez az én véleményem, mindenesetre gondold meg.

Sok sikert.

2008. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos 14 év feletti lány esetében nem jelentheti fel senki.

Mivel még magad is gyerek vagy, szerintem ezzel még várnotok kellene! Igazán nem késel le semmiről, ha még "élsz" egy kicsit...

2008. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát a ti döntésetek, hogy elég érettnek érzitek magatokat arra, hogy egy gyermeket felelőség teljesen feltudtok-e nevelni?! Nem tudom, hogy a párod dolgozik-e, vagy még ő is iskolás, mert fizetés mellett sokkal könnyebb lenne, mert nem olyan sok az a támogatás amit az állam nyújt!!!

Ha nem lesz tejed és tápszerezned kell a babád számolni kell rá, hogy első időszakban nem eszik még annyira sokat, de akkor is kb. 5-6000 ft a tápszer, plusz még a pelenka, a tisztálkodószerek, a ruhácskák, nektek élelmiszer, és hát persze a rezsi kifizetése, plusz még ha valami történik legyen még egy kicsi pénz! Te nem szeretnél tovább tanulni? Nem tudom gyerek mellett mennyi időd lenne rá? Ha ezeken a kérdéseket átgondoltátok és úgy látjátok hogy feltudjátok nevelni akkor biztosan nincs semmi következménye a gyermekvállalásnak!!!

24 éves 3,5 hónapos anyuka

2008. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a párom dolgozik! már átgondoltuk ezeket a kérdéseke t kb 2-3hónapja! és msotjutotunk el odáig hogy biztos hogy szeretnénk ezt a babát! sajnos azt kell mondanom hogy 16 vagyok de (sokan azt mondták család ismerősők olyanok akik elsözör beszéltek,találkoztak velem) hogy a koromhoz képest túl érett vagyok sajnos az életem nem úgy alakult ahogy szerettem volna
2008. szept. 1. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nem akarsz egyetemre menni? Sajnos a mai időkben a diploma lassan olyan "alap", mint az erettsegi.

Ráadásul 16 evesen meg erettsegid sincs, mindenkeppen tedd le legalabb azt elotte.


én most vagyok 13 hetes és 7 napos terhes, az elso harom honapot (!) vegig fekve toltottem, eleg vacakul viseltem, emelyegtem, hanytam, szedultem, nyugos voltam. Az egyik egyetemi csoporttársam nemrég szült, neki semmi ilyesmi nem volt, könnyen ment neki, egy masik ismerosom viszont sokkal rosszabbul jart, mint en, ő végig a wct ölelte.


nézz korul itt a terhesforumon, hogy realis kepet kapj, milyen terhesnek lenni. csodalatos, de nehez. ha tenyleg o az igazi, akkor par ev mulva is ugyanugy o lesz az igazi, és te is jobban fel leszel keszulve a dologra.


anyukam is nagyon érett volt korához kepest, o is 16 evesen szult, (ő ekkor már férjnél volt). nincs érettségije, nincs szaktudása, stb. alig tudott eltartani engem, a batyamat pedig (akit 16 evesen szult) koleszba meg benntlakasos iskolaba kellett adnia, mert nem tudta eltartani. gondolj arra, hogyha valami tortenne a paroddal, akkor neked kell eltartani a gyereket.

tudom, negativ gondolatok, de benne van a pakliban :((

barmit hozhat az elet sajnos. elveszti a parod a munkajat, vagy beut valami baleset, stb, mindkettotokre szukseg van, és te nem tudsz 100%ot nyujtani, ha nincsenek meg az "alap" dolgaid.


Csak kitartás, és turelem, nagyon jo, hogy babót szeretnétek, és jo, hogy igy vegiggondolod, és kikered masok velemenyet, szerintem barhogy dontesz, ugy donts, hogy pl 10 ev utan ne band meg. fuggetlenul attol, hogy mit mondjunk itt a forumon.

2008. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, hogy régen tetted már fel a kérdésedet, de érdekelne, hogy azóta mi a helyzet? Együtt vagytok még, lett baba, továbbtanultál? Mi van veletek?
2010. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szia! hát tanulgatok, sajnos volt egy vetélésem 6 hetes terhesen pont aznap mikor el akartuk mondani a szülőknek! még eggyütt vagyunk
2010. júl. 23. 19:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom a vetélésed. Biztos jön majd másik babó, ne keseredj el! Próbálkoztok még? Vagy most leálltatok? Együtt laktok már? Bocsi a kérdésekért, nem muszáj válaszolnod, ha nem akarsz. :-)
2010. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt azóta? Együtt vagytok? Már 18 vagy ha jól számolom :)
2010. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!